bugün

beşiktaş'ın 2-1 kazandığı izlerken fazla objektif olmanın zararını görmeme ramak kalmış maçtır. ee beşiktaşlıyız da gördüğümüzü de söylemeyelim mi maç 1-1 iken orduspor'un bir atağını kesti hakem ofsayt diye. pozisyon icabı ne ofsaytı falan diye bir çıkış yapmışım ben. hakikaten ofsaytla uzaktan yakından ilgisi yoktu pozisyonun. 20-30 kişiyiz izleyen. yaşca benden hayli büyük bir abi baktı öyle suratıma dik dik. ben de yineledim ofsayt! adam değil len bakışı attı biraz. sonra allahtan bir geri dönüş oldu baktık hep beraber ordusporlu topçu bilmem kaç metre geriden çıkmış. bir gönül mutabakatı oldu pozisyonun ofsayt olmadığına dair.
beşiktaş ordu'ya göre nispeten daha düzgün oynayarak maçı kazandı. fakat bu pozisyon aklımdan çıkmadı efendim. zaten o gün bir şey vardı hakemlerde. bayağı kötü bir yönetim gösterdiler. maç idare ederdi. zaman zaman beşiktaş ayağa oynayarak ileride daha iyi olacağım sinyali çaktı.
edit: almeida'ya gösterilen sabır mustafa'ya da gösterilmeli.bu maç onu da göstermiştir az biraz.
skor koruyabilme gibi bir özelliğmiz kesinlikle yok. 1-0'dan 2-0'dan maç verebiliyoruz. bugünlük yine kurtulduk ama benim derdim stoke city maçı. beraberlik yetiyor ya, bakalım ne olacak?
beşiktaşın bu sezon 2 farklı galibiyet alamayacağını bir kez daha anladığımız maç olmuştur. 1 gol atıp geriye yaslanma mantığı nedir yahu sen büyük takımsın. yok efendim takım yorgunmuş bilmem ne. senin kulübendeki oyuncular hem rakip takımın hem bir çok takımın 11inden daha iyi, bu oyunculara sen nasıl 10 dakika bile güvenemiyosun. almeidayı iki maçtır izliyoruz, buraya koyacağın pektemek veya akyüz, holosko yerine burak kaplan girse bunlardan daha kötü oynayabilirler mi? dakika olmuş 90 sen hala ekremi alıyorsan oyuna kusura bakma da skeyim böyle galibiyeti.
maç 1-0 ken birdenbire içimden kendi kendime maç yine ZORA Girecek dedim. Yine skoru koruyamadık. Sezon başından beri; ankaragücü 83. Te sidnei kurtardı. Bursa maçı 88 de alındı. Antalya maçında 2. Yarı antalya tek kale oynadı, sivas maçı 77de egemen penaltı yaptırdı öyle kazandık. Trabzon maçı yine 77 de kazandık. Şöyle rahat bi maç izlemiyoruz. Ama yine de canın sAĞOLSUN BEŞiktaşım.
hakemin ve orduspor un döküldüğü karılaşma olmuştur beşiktaş da kötünün iyisi olarak maçı haklı şekilde kazanmıştır.
hugo almeida'nın oynamadığı maç. 2 tane şutu var, başka birşeyi yok. top kontrolü sıfır, topu arkadaşa aktarabilme sıfır, sadece golde pası atabildi.forvet olduğu halde kanatlarda gezinip durdu. elleri üşüdü hep, eldiveni vardı neyse ki! sakatlıktan kurtulalı uzun zaman olmadı fakat maccabi'deki oyunun üzerine burada sıvaması hiç hoş değil. işin garip tarafı carvalhal bunu gördüğü halde neden hala ilk 11 başlatıyor! hücum etkinliğimiz sıfırdı bu maçta. uzaktan şut ile atılan bir gol, bir de duran top golü. bu golleri biz de mahalle maçı yaparken atıyorduk. büyük takımsan oyunu rakip sahaya yıkıp hücum ederek golü bulman gerek. ama bu maçta onu göremedik. başta t.d. carvalhal bu işin sorumlusudur. perşembe günü israil'de maç yapmış bir takımda forvet hattının(tek almeida var zaten) hiçbirşey yapamadığını gördüğü halde ısrarla yeniden ilk 11 başlatması zaten yanlıştı. mustafa pektemek ilk 11 olmalıydı. holosko'nun da maç eksiği olmasına rağmen hugo'ya gollük bir top çıkarmayı başarabildi. ismail ikinci yarıda oyundan düştü. veli ve hilbert'in yanısıra egemen de iyiydi. fakat bu şekilde perşembe günü manisa karşısında bu takım pek iş yapamaz. o zaman da quaresma'nın gününde olup olmadığına bakacağız. allah beşiktaşlılara sabır versin.
beşiktaş'ın yunus yıldırım'a rağmen kazandığı maç.

böyle hakemler nasıl maç yönetebiliyor anlamıyorum, adamın futbol ile uzaktan yakından ilgisi alakası yok bence. avrupa futbolunu falan da zerre olsun takip etmiyordur diye düşünüyorum. futbol katili.
beşiktaş'ın veli kavlak ve fabian ernst'in golleriyle 2-1 kazandığı karşılaşma.
an itibari ile 2-1 skor beşiktaş lehine.
kafa ile ernst attı.
cenk maccabi maçında yediği golün tıpatıp aynısını yedi yapma be oğlum.
an itibariyle orduspor'un gol bulduğu karşılaşmadır. Skor 1-1 olmuştur.
fabian ernst e kaptanlık bandı verilmeyerek ayıp edilmiştir.
müstakbel bank asya ekibi beşiktaş jimnastik kulübünün süper lig takımlarından orduspor ile yaptığı maçtır. hazırlık maçı değeri taşımaktadır.
veli kavlak'ın gölünün etkisiyle beşiktaş'ın deplasmanda 1-0 öne geçtiği maçtır.
veli kavlak'ın golü sayesinde beşiktaş 1-0 öne geçmiştir.
ilk 11' de burak kaplan'ı görmeyince aramayı bıraktığım maç.
en gollü skorun 1-0 olacağı maç.
sivok'un kaptan olarak çıkacağını duyduğum maç. umarım doğrudur.
son gelen bilgiye göre beşiktaşın onbiri cenk gönen, hilbert, sivok, egemen korkmaz, ismail köybaşı, necip uysal, ernst, veli kavlak, fernandes, almeida, holosko şeklindeymiş, toramanın yerine necip oynayacak.
büyük ihtimal beşiktaşın 1-0 yada 2-0 kazanacağı maç. en kötü ihtimal 1-1 bitebilir.
3-1 beşiktaş'ın kazanacağı ve hugo almeida nın hattrick yapması gereken maçtır (artık)
ernst'in dinlendirilip veli'nin onun pozisyonunda, veli'nin oynayacağı yerde de burak kaplan'ın kullanılabileceğini düşündüğüm maç. ernst artık arka arkaya maçları kaldırabilecek fizikte değil. ayrıca da burak kaplan mevcut kadronun en yaratıcı oyuncusu konumunda. ordu'nun yerinde olsam 60. dakikadan sonra saldırırım beşiktaşa. gençlerbirliği maçının kopyasını seyredebiliriz bugün. umarım beşiktaşım kazanır ama ordu daha yakın maça.
beşiktaş ın sahaya Cenk Gönen, Hilbert, Sivok, Egemen Korkmaz, ismail Köybaşı, i.Toraman, Ernst, Veli Kavlak, Fernandes, Almeida, Holosko onbiri ile çıkacağı karşılaşma.

klasik 4-4-2 oynayacak bir kadro gibi, fernandes biraz daha rakip kaleye yakın oynayacak görünüyor.

(bkz: #13819367) no lu entirideki kaygılar biraz olsun geçmiştir. holosko atsın, 1-0 alalım.
sanilanin aksine fazla gol olmayacagini dusunuyorum bu macta. 1-0 biter diye tahmin ediyorum.
pektemeğin 11'de olması gereken maç.