bugün

büyük maçları kazandıktan sonra puan kaybetme geleneğimizin bitmesini dilediğim karşılaşma.

alt biter..

2-0 ideal sonuç.
ordu çok bozdu. formda bi golcü ile kartal farka gider. skor tahminim 4-0
ricardo quaresmanın sarı kart cezası nedeniyle tribünden takip edeceği karşılaşmadır. simao da sakat. beşiktaşın kanatlardan değil de ortasahadan vurması gereken maç olacaktır. o değil de necip ve veli de sakat, nasıl olcek bu işler hiç belli değil.
çok sakat bir maç her sonuca açık.
ordu yenemez ama beraberlik iyi olur.
beşiktaş'ın forvet hattı çok zayıf orduspor'un da orta sahası berbat. beraberlik veya orduspor şansa kazanır.
kartalın kanatlarında holosko ve mustafa pektemek olacak. Allah esirgesin carvalhal at hırsızı kılıklı eduyu oynatmaya kalkar. Ileride almeida pektemek holosko iyi olur. alveste denenmeli.
ılk yarıda bulacagımız golle 1-0 beşiktaşımızın yenecegı karşılaşma hatta 15-30 dakıkaları arasında dıyorum o derece.
quaresma ve simao nun sakatlığı nedeni ile 4-4-2 ye dönülmesi, ileride almeida nın yanına pektemek ya da holosko nun oynaması gereken karşılaşmadır. kanatlarda pektemek holosko tercihi kanser etmeye müsaittir.
istanbulda yaşayan ordusporluların yine takımlarını izlemeyeceği maç. fener maçıda seyircisizdi bu maçta. darısı gs ibb maçına.
beşiktaş'a 10 sene hizmet etmiş bir futbolcunun, 15. dakikalık devre arasında sergilediği davranış sonucu jübile bile yaptırılmadan kovulmasından sonra beşiktaş'ımızın çıktığı 38. resmi maç. yıldırım demirören bunu unutmasın. biz sayıyoruz, kendisi de saysın. kaptanımızdan özür dilesin.
beşiktaşın bu hocayla çok ama çok zor kazanacağı maç.
quaresma'sız beşiktaş'ın ne yaparacağı merak konusu olan maç.
quaresma'ya laf atanlar bu maçı izlesinler bakalım.
izlemeye gideceğim maç. muhtemelen beşiktaş kazanır, quaresmanın oyunda olmaması kötü ama rakip orduspor. beşiktaşın zorlanacağını sanmıyorum.
quaresma ve simao'nun yokluğunda ilk 18e alınan burak kaplan'ı carvalhal'ın keşfetmesi için fırsat olmasını dilediğim maçtır.
(bkz: saldır beşiktaşım oley)
yayın: digitürk webtv aynı zamanda.
beşiktaş'ta topu ileriye taşıyacak simao ve quaresma'nın yokluğunda almeida'nın hava toplarındaki etkinliğine daha çok ihtiyaç duyulacak maç. holosko ve alves ilk 11 sürprizi yapabilir.
orduspor'un çete adı altındaki çapulculara futbol dersi vereceği maçtır bu.
culio'lu, tekke'li ordu bu 8taş'a en az 5 atar.
cete'nin reis'i ve sag kolu eksik oldugu icin, ayrica almeida'nin yüksek ihtimalle yedek baslayacagi icin, cete'ye hic kimsenin ders veremeyecegi mac. bazi angutlar takimi takip etmeyip, sadece laf yetistirdigi icin belirteyim istedim.
üst olmasını beklediğim hatta bol gollü olsun ki seyir zevki yüksek olsun istediğim müsabaka.
forvet hattında mustafa pektemek'in ilk 11 başlaması gereken maç. hugo almeida son avrupa kupası maçında inanılmaz goller kaçırdı, konsantrasyon eksikliği değil o belli. adam kafasına gelen toptan çekindi ve 2 metreden boş kaleye golü atamadı. parasal konuda bir sıkıntısı olabilir ama o halde bile sahaya çıktıysa golleri atması gerekirdi. dolayısıyla kendisi bence beşiktaş forveti olma hakkını kaybetti. yeni transferimiz pektemek ilk 11 başlamalıdır. gol de atacaktır. aşağı yukarı kadro belli. cenk-hilbert-sivok-egemen-ismail-holosko-ernst-toraman-ekrem-fernandes-mustafa. belki fernandes'in yerine başka bir oyuncu olabilir. holosko için kendisini kanıtlama zamanı. ekrem iyi bir futbolcu değil fakat mecburiyetten oynar. iddaacılar için tahminim: iy0/ms1 ya da iy2/ms1. muhtemelen üst olur.
uysa da koydum uymasa da diye bir laf vardır ya hani, tekerrür edecek.
yani orduspor çete olsa da koyacak olmasa da.
(bkz: #13868184)
pektemeğin 11'de olması gereken maç.
sanilanin aksine fazla gol olmayacagini dusunuyorum bu macta. 1-0 biter diye tahmin ediyorum.