bugün

kuruşu kuruşuna hesaplayan bir erkek ile beraber olmakdan mütevellit durum.
Kizin acliktan nefesi kokmus sana ne versin.
Hafta 35 TL'lik bütçe ile esmer vatandaşlardan niyet bile çekemezsin ne kızı ne vermesi arkadaş.
ayda 150 tl harcamışsın arkadaşım.
günde 5 tl yani.
saat ücretli ve 8 saat bir çalışan olarak düşünsen saatte 65 kuruş.

amk üşenmemiş net tutar diye yazmışsın ve bana bu nasıl hesap deme.
şimdi her türk insanı gibi beni de hemen hesap yapmaya teşvik eden bir başlık..

4 yılda 7200

7200/4= 1800 yılda
1800/12= 150 tl ayda
150/30= 5 tl günde

günde 5 tl harcamışsın birader.

yani bazı ayların 31 çekmesi bu sonucu etkiler mi bilemem. gerçi bu durumda 31 çeken tek şey aylar değil anlaşılan.

işin esprisi bir yana, ben işin maddi boyutunda değilim. yani, 4 yıl birlikte olduğun insanla ilişki yaşamadıysan o kaybedilen paradan çok daha fazlasını kazandın demektir. ya da tam tersi, hiçbir şey harcamadan birlikte olduğun kızlar sana çok şey kaybettiriyor anlamı da çıkar burdan.

herşeyi geçtim, kız arkaşına günde 5 tl vermişsin lan. neyi zoruna gidiyor bu durumun? yani ben 4 yıl boyunca biriyle birlikte olsam, işin maddi boyutundan çok o kızla nasıl ayrıldığımı düşünürdüm. öyle bir kızla nasıl ayrıldım diye sinirimden kendimi skerdim heralde.
Yıllık 1800tl, aylık 150 tl masraf edilen sevgilinin vermemesidir.

istemeyi bilmezsen vermemesi normaldir. Buraya başlık açana kadar aylık 150 tl ye 3 kez keraneye gidilir. Bir ay 30 gün ise 30/3=10 yapar. 10 günde bir almak varken 4 yılda aynı parayı verip alamamak tercih meselesidir.
vermek her zaman maddiyatla doğru orantılı işlemiyor. yani coğu zaman işlesede böyle durumlarda işlemiyor bunu bir kez daha öğrenmiş olan yazar.
O paraya bel altı boyalı, dusuk km bır sahın alarak kezbanlardan elınıze tesbıh yapıp her gece bırını sallarsınız denecek paradır.
Çok acıklı bir hikayenin sonudur.
dehşet koyar. o parayla yılın her günü bir karıya çakarım mk.
net mi brüt mi acaba?
Normaldir. Aylık hesaba vurduğunda yaklaşık yüz tl ediyor. Sigara parası bile değil. Kızın siktiri çekmediğine dua etmeli mal.
yılda 1800 tl yapar.
ayda 150 tl yapar.
günde 3 tl yapar.

3 güne bir görüştüğünüzü farz edersek her görüştüğünde kıza 9 liralık masraf yapmışın..

o 9 lira ile akbilini basmışındır sen anca..

Eğer sigaraya sen sana bir fayda vermeden günde 7 ila 10 tl arası bir harcama yapıyorsan hemde karşılıksız bir şekilde..

tutmuşun bir kıza 3 güne 1 9 lira harcamışsın.. ondan sana vermesini bekliyorsun..

Daha çok harcamalısın ki (vermelisin ki ) daha çok alasın..

(bkz: yetersiz bakiye)
(bkz: hesaplayan adamlar)
kızın gizli erkek olduğunu gösterir baksana sikmiş zaten.
Biraz hesap yaptığımızda tanıdık bir eskortla pazarlığa tutuşmanız sayesinde 72 sevişme elde edilebilecekken büyük bir beceriksizlik abidesidir.
(bkz: küsuratlı sayı verince inandırıcı olmak) (bkz: saydın mı lan)
bu kafa ile giderse, demek ki daha çok harcama yapması gerektiğinden haberi olmayan kişi serzenişidir.
normaldir. 4 yıl boyunca utanıp sıkılmadan parayı hesaplamak mesela en güzel belirteç
(bkz: çük burkan detaylar) napıcan işte.
7200/4= 1800
1800/12=150
150/30= 5
tümden gelim yaptim acaba hangi mantikla hesapladi diye.
sonra diyorlar "ya erkekler neden parayla sevişiyor"

daha ucuz da ondan amına koyim!
günde 5 lira ediyor. aynı mantıkla dolmuşçunun da sana vermesi lazımdı. peh.

(bkz: kadınlara meta gözüyle bakmanın hafifliği/#10020884)
250 gram uğruna parayı hiç etmektir.
bazı kızların parayla satın alınamayacağı gerçeğinin ispatıdır.
insanın içini acıtır ayrıca şu gerçeğe de kanıttır. (bkz: parasız seksin paralı seksten daha pahalı olması)

ki bu hikayede seks bile olmamış...peh...