bugün

galatasaray'ımızın sorun olmazsa yeneceği ama kesinlikle şampiyonluk şansını kendi elinde tutmak için en az berabere kalması gereken maç çünkü bir şanssızlık olur da yenilirsek şampiyonluğu fenere hediye etmiş oluruz.
her galatasaray'lının üzerinde konuşurken dikkatli olması gereken maçtır. maçlar sahada kazanılır ve bu maç kazanılmadan galatasaray şampiyon değildir. bunu bilmeyip cadde süsleyenler ve g.t olanlar görüldüğünden kimse havaya girmemelidir.
galatasaray'ın ne olursa olsun yenilmemesi gereken maç.
bir galatasaraylı olarak fenerbahçe maçından sonra üç buçuk * attığım maç. fener maçı için iyi konsantre olmuştuk ki ben bile bir hafta boyunca formamla gezdim maçı bekledim ve yeneceğimizi düşünüyordum ama bu hafta gerçekten tırsım tırsım tırsıyorum. fenerli bir arkadaşım şöyle dedi "ben feneri tanıyosam fener ligi bitirmiştir, gençleri de yenemez". bu durumda sivas şampiyon olmasın sakın sakın? * * *
galatasaray'ın galip olması sonucunda şampiyonluğu garantileyeceği maçtır.
rüyamda gördüğüm kadarıyla galatasaray'ın kazanacağı maçtır. * ayrıca rüyamda fenerbahçe de yeniliyordu bu hafta.
galatasaray galibiyete daha yakın taraftır. eğer sivas maçlarını takip edenler varsa bilirler ki, sivas hiç de öyle ahım şahım bir futbol oynamıyor. her maçını izlemedim belki ama birçok anadolu takımı karşısında bile defansif oyunu tercih eden bir takım olduğu gercek .gol bulduktan sonra daha da kapanan kontra ile gol arayan bir takım hüviyetine bürünüyor. büyük takımlar karşısında başarılı olamayışının en büyük nedeni de bu.
ancak bu kez daha farklı bir mantalite ile galatasaray karşısına çıkacaktır sivas. nihayetinde böylesi bir şampiyonluk şansı sivas'ın eline bir daha geçmeyecektir belki de. daha fazla hücümu düşüneceklerdir. gemileri yakıp saldırmayacaklar belki ama galibiyet dışında hiçbir sonuç onları pek de memnun etmeyecektir.

bu durum bence galatasarayın işini daha da kolaylaştıracak. galatasaray'ın defans oyuncularının formlarının zirvede oldugunu hesaba katarsak zaten sınırlı sayıda pozisyon bulabilen sivas forvetlerinin cok da fazla golle burun buruna kalacaklarını düşünmüyorum. en olası skor 0-0 geliyor bana. beraberligi bozarsa galatasaray bozar. * *
galatasaray ın mağlup olması durumunda ve fenerbahce nin kazandığı farz edersek son haftaya aynı puanla girecek 3 takım olacaktır. çok heyecanlı bir lig oluyor vesselam. umarım sivas 2 farkla kazanır fenerbahce puan kaybeder ve şampiyon sivas olur. umalım bunları.
galatasaray'ın galip gelmesi durumunda sehirden cıkamayagı soylentileri olan mac. zira sivasspor'un tum fanatik grupları onlarca adamı orgutlemiş pohpohlamıs şimdiden milleti sokaga salmıs galatasaray'lıları dusman olarak gostermislerdir. bunun haricinde kendilerini sampiyonluga iyiyden iyiye motive etmis olan sivaslılar sehrin her yanını kızmızı beyaz balonlarla, pankartlarla, bayraklarla süsleyip galatasaray'ı beklemeye baslamıs durumdalar. gonul ister ki sivasspor bu macı alsın fenerbahce puan kaybetsin ve ligimiz yeni bir sampiyon kazansın ama sivasspor baskanının eski fenerbahce yoneticisi ve sempatizanı oldugunu da unutmamak gerek.
Sivasspor iyi takım olabilir ama galatasarayın daha iyi hatta en iyi olduğunun unutulmaması gereken maçtır.top yuvarlaktır ama büyük ihtimalle galatasarayın kazanacağı maçtır.
kalbimin sivasspor'la olduğu maç..*
kendi sahasında büyük maç kazanamayan sivasspor un muhtemelen yine kazanamayacağı ve şampiyon olmak için iyi bir takım değil büyük bir takım olmak gerektiğini anlayacağı maç.
galatasaray ın şampiyonluğunu ilan edeceği maç.
içimden bir sesin, "fenerbahçe nasıl ki denizli deplasmanında şampiyonluğu gapdırdı; galatasaray da fenerbahçeye gapdıracak bir deplasman sonrası." dediği maçtır! içimdeki ses daha önce: "temmuz 2007 seçimlerinde akp oy kaybedecek de demişti", "galatasaray bu leverkusen'e orada fark atar" da... * *
galatasaray'ın şampiyonluğu alıp geleceği, ya da orada bırakacağı maç. beraberlik halinde %90, galibiyette ise %99 oranında şampiyonuz. yenilirsek..ıyy düşüncesi bile kötü.
galatasaray'ımın sivasspor'u kanırta kanırta ezip geçmesini dilediğim karşılaşmadır elbette ki. malum sivasspor anadolu'nun bağrından çıktı geldi ya şimdi türkiye'nin %90'ı sivassporlu oldu çıktı bi anda. 5. büyük sivasspor diyenler var ona hiçbir şey demiyorum zaten. her nedense büyük takımlara karşı deli gibi top oynayan diğer anadolu takımları, bu takımın maçlarında genelde beden eğitim dersi modunda oynarlar. "sıkma lan ziya" diyenler ise pazar geceleri trt1'deki telelig'de sivasspor'un maçlarını izlemeyenlerdir.

sivasspor ise deplasmandaki beşiktaş maçı dışında büyük takımlarla oynadığı bütün maçlarda sahadan yenilgiyle ayrılmıştır. ilk haftaki trabzonspor maçında gerizekalı bir trabzon taraftarı sağolsun, havadan 3 puanı kapmıştır. iç sahadaki galibiyetlerinin pek çoğunda neredeyse -15 derecede oynamıştır ve dolayısıyla kutup soğuğunu yiyen deplasman takımı bir halt yiyememiştir. sivasspor'un başarısına diyecek lafımız yok, çok büyük tebrikleri hak ediyorlar ama bu haliyle şampiyonluğu da hiç ama hiç haketmiyorlar bence. tek maç dışında büyüklere karşı bütün maçlarını kaybediyorsan "şampiyon sivas" lafını falan hiç ağzına almayacaksın bir kere. dolayısıyla benim temennim galatasaray'ın en azından 2 farkla kazanmasıdır ki futbol bu hiçbir şey belli olmaz tabi. sivas tutup 5 tane de atabilir galatasaray'a (çok gomiksin len sen).
yiğidoları yenip şampiyonluğumuzu büyük ölçüde ilan ediceğimiz futbol karşılaşması.
iç sahada fenerbahce'den 4, beşiktaş'tan ise 2 gol yemeyi başarmış sivasspor'un galatasaray'ı yenerek şampiyon olabileceklerini umdugu mac. lakin atladıkları bi nokta var, şampiyon olabilmeleri için bir değil birden cok faktörün bi araya gelmesi lazım.

-- ilk maçta galatasaray'dan aldıkları 2-0 yenilgi nedeniyle sezon sonunda ihtiyaçları olursa şampiyon olabilmek için en az 3 farklı galip gelmek.
-- galatasaray'ı yendikleri takdirde fenerbahce'nin de büyük ihtimalle genclerbirligi'ne puan kaptırmayacagını varsayarsak son haftaya 3 ekip 73'er puanda girecek. (ihtimal yine sivasspor'un gs'yi 3 farklı yendiğini kabul ediyor.) son hafta sivasspor deplasmanda genclerbirliğini maglup ederse şampiyon olmaları için önlerinde tek engel kalıyor. fenerbahce'nin puan kaybetmesi.
- 3 takım sene sonunda eşit puana sahip olurlarsa şampiyon fenerbahce olur. *
- gs sivasspor'u sivas'ta yenerse gs şampiyon, fenerbahce ikinci, sivasspor 3. ya da 4. olur.
- gs sivasla berabere kalırsa sami yen'de futbol şov yapılır. *
(bkz: biz bu kosta rikayi yeriz)** **
Birçok futbolseverin galatasaray'ın fazla rehabete kapılıp yenileceği hakkında konuştuğunu gördüm fener maçının sonucu belli olunca. hatta maçı izlediğimiz ortamdaki davar fenerli ''biz yenildik ama gör bu cimbom sivastan 3 yer ve biz şampiyon oluruz'' demişti. tamam kardeşim yeriz 3 değil 13 ama bu seni tatmin mi ediyor. sen ezeli rakibine kupadan elenmişsin, ligde en kritik maçta yenilmişsin sonra işini sivas'ın galatasaray'a yenilmesine bırakıyorsun. etrafımdaki bazı gururlu ve takımını seven fenerliler bu saatten sonra şampiyon olsak da sevinmeyiz diyorlar. haklılar. her neyse.

maça gelince, galatasaray bu maça fenerbahçe maçı kadar konsantre olmuştur. olası bi yenilgide şampiyonluğun büyük tehlikeye gireceğini tüm futbolcular iliklerinde hissetmektedirler. kimse galatasaray fener'i yendi bu yüzden çok rahat bir anına gelecek ve sivas'a yenilecek demesin. galatasaray yenilebilir ama rehabetden dolayı yenilmez. kalabalık ve mücadeleci orta saha ve sivas'daki güzel ortam galatasaray'ın konsantre olup maçı kazanmasında büyük etken oynayabilir. maçın adamı ise arda turan olur.

edit: maçın adamı arda turan oldu.
sivasspor cephesinden hergün yeni bir demeç geliyorken(yeneriz-dağıtırız-keseriz vb),
çeşitli spor üstadlarının, suskun galatasaray takımını "rehavete kapılmak" ile suçladığı maçtır.

sen bu maçın ciddiyetinin farkındasın ama galatasaray futbolcuları değil öyle mi?
ercan saatçi çakması modunda üstadlık taslayacağına harbiden sus biraz. *
sivasspor'lu bir kaç kendini bilmez taraftarın bütün gece boyunca galatasaraylı futbolcuların kaldığı otelin cevresinde araclarıyla tur attıkları ve klarksonlarının bir dakka bile susmadıgı, bu gibi yöntemlerle şampiyon olabileceklerini zannettikleri mücadele.
not: arkadaşım anlamıyosunuz galiba! şampiyon olmanız için sadece bizi yenmeniz yetmiyor. fenerbahce'nin de mutlaka puan kaybetmesi lazım!
galatasarayımızın kendi oyununu oynarsa kolayca kazanabileceği karşılaşmadır..

ama kazara bi gol yersek çıkarmasının zor olacağı kanaatindeyim...zira elde olmayan sebeplerden dolayı kısıtlı bir hücum hattına sahip bir yapısı var bu sene galatasarayımızın. * * * *bu sebeptendir ki geriye düşmeden alınacak bir galibiyet türkiye kalp hastaları için faydalıdır.
lincoln'un yoğun ısrarları sonucu ilk 11'de kendisine yer verilecekmiş. iyi bir şey gibi, adam iyice gaza gelmiş, bak valla süper oynayacağım, kendimi göstereceğim diye. o zaman atsın golünü çoştursun bizi diyor, kendisine güveniyoruz.
lider bitirdigi ilk yarının ardından "sampiyon olamayız abicim!" diyen bi teknik direktöre sahip, kör topal geldikleri sezon sonunda galatasaray'ı yeneceklerini düşünüp şampiyon olabileceklerini sanan sivasspor'la galatasaray'ın karşılaşacagı müsabaka. stadın etrafında yapılan tezahüratlar ise nedense herhangi bi büyük takımla yapılan diğer maçta haber olmamıştır. * "sivasspor şampiyon olsun, anadolu'dan bi şampiyon daha çıksın, türk futbolunun önü açılsın " diyenler heralde rakip takım futbolcularını gece boyunca uyutmamayı da futbolun kuralları içinde benimsemişlerdir!