audi ve mercedes için normal km'dir.
Japonsa iyi olabilir. Ben mesela 250 bin km sürdüm hala köpek gibiydi. Biniciden biniciye fark var.
Örnek gösterilen alman ve japon arabalarının motorları alman ve japon değildir. Mercedes'in de nissan'ın da dizel motorları renault yapımıdır. (bkz: dci). Bir takside 700k görmüşlüğüm vardır.
motorun hacmine, kullanımına örnegin; genelde uzun yol yapmasi, bakımına bağlı olarak alınabilir.
tip: almadan önce yüksek km'deki araçlarin yürüyüş takımı iyice incelenmelidir.
bakımları aksatılmadan yetkili serviste yapıldıysa, şehir dışı makam aracı olarak kullanıldıysa ve yüksek hacimli ise, iyice inceleyerek alınabilir.

türkiye'de böyle kaç tane araba var siz düşünün.
Espanyola beybi getpasa amigo ommbreee domistas nazat nazat come on come on lesss go lezz go.
Turbosu büyük ihtimal sorunludur ve büyük masraf çıkarır. Mutlaka turbosuna baktırın. Sadece kaportaya dıştan bakmak yerine ekspertize sokun.
350 bin km dizel araçların herkesin dikkat çektiği "motor" olmuş ancak alt takım egzoz,Salıncak,Rotil,Z Rot,Dingil,Diferansiyel,Şaft,Balata,Süspansiyon sistemi değişecektir zamanla hatta Direksiyon Kutusu dahi değişebilir duruma göre.
2011 model clio symbol 1.5 dci aracımı tam 6 sene kullandım. 157.000 km'de almıştım. 300.000 km'de satmaya karar verdim ve şirketim benden satın aldı. araçta en ufak bir siyah duman vs. yoktu. km'nin çoğunu uzun yolda yaptım. bu önemli bir detay. aracı ekspertize soktuk turbo kontrolleri yapıldı. herhangi bir şey çıkmadı. tabi bu km'leri yaparken bakımlarına dikkat ettim. ön takımdan ses mi geliyor hemen yaptırdım. sorunlar büyümeyerek finalde sorunsuz bir araç oldu. aracın nasıl olduğunu bildikleri için arkadaşlarımdan da almak isteyenler oldu. siz de geçmişini bildiğiniz araçları alabilirsiniz. sorun olacağını sanmıyorum.
350 bin km de türkiye'de araç almak diye düzeltmek daha iyi olur.

Not: riskdir. A plus arabalar hariç tabi.
güvenilir olmayan insanların yaşadığı, orta doğu ülkelerinde inanılmaz derecede dolandırıcılık söz konusu. ben bu ülkede, oto galericilerin bile dolandırıldığını gördüm. pert arabayı sıfır diye satmışlar.
bu yüzden ülkemizde, fikir sahibi olmak için km bile yeterli değil. arabaların motorları sağlam olsa bile daha önce başına ne geldiğini bilmek mümkün değil.
dünyaya dolandırıcı, mafya ihraç eden ülke belki de yoktur.
araç almadan önce çok sağlam ekspertiz yaptırmak gerekiyor.