bugün

dakikada bir geçen sinir bozucu otobüs. *
mecidiyeköy-beşiktaş arsı gidip gelen, yolcuların balık istifi şeklinde doluştuğu buna rağmen dışarıda onlarca insanın binmek için sırada beklediği otobüs.
(bkz: biz hayvan tasıyoruz)
(bkz: t cetveliyle 30a ya binmek)
iett'nin yüksek oranda rağbet edilmesi* nedeniyle halk otobüslerine vermediği hatlardan bir tanesi.** kalabalıktır her daim.
ayrıca beşiktaş-mecidiyeköy-beşiktaş şeklinde ring seferi yapar. zira mecidiyeköyde eskiden bu hattın buluduğu duraklar tarihe karıştığı için duracak yerleri yoktur artık. esas durakları beşiktaş sahilinde bulunan iett peronlarının en sağ bölümünde tam üsküdar vapur iskelesinin karşısında yer alır.

beşiktaş-barbaros bulvarı-kışlaönü- istikametinden e-5 e bağlanıp ilk çıkıştan tekrar mecidiyeköy istikametine yönelir ve
mecidiyeköy-şişli-nişantaşı-maçka istikametinde devam edip bjk inönü stadyumu etrafından dolmabahçe yönü ve oradan da beşiktaş'a yönelir tekrar. esasen şehiriçi tur otobüsleri gibidir lakin trafiğin yoğun olduğu zamanlarda maçka ve sonrasındaki yol çekilmemektedir.
artık ikaruslarla değil mavi özel otobüslerle seferin yapılmasından kaynaklanan sinir bozuculuğa neden olmaktadır. sürekli ring sefer yapar ve inanılmaz kullanışlı bir hattır. istanbul'un en başarılı hatlarından biridir. 23.30 da seferlerin bitmesi sizi yarı yolda bırakabilir. iett den ricamız 01.00 a kadar seferlerin uzatılmasıdır.
hemen hemen her gün kullanmak zorunda olduğum hat bu hatta bir çok güzel kızla karşılaşabilirsiniz.
biricik kurtarıcım, sayesinde hemencecik eve varıyorum. hatta geçenlerde ufak çaplı bir otobüs aşkı yaşamama da vesile oluyordu az kalsın.

ben yine derdo bir şekilde kafamda -kavgalı olduğum- sevgilimi öldürüp, dışarıyı izlerken, birinin bana baktığını gördüm camın yansımasından. o kadar moralim bozuk ki biri naber dese sana ne lan at kafası diyebilecek öküz modundaydım. sonra ben de baktım tabi ona. uzun saçlı, güzel gözlü, bembeyaz dişli biriydi ama yüzüm muhtemelen anan za capsindeki çocuk gibi olduğundan uzun saçlı prensim ne suratsız kız la bu demiştir içinden eminim.* kişisel algılama yağuşuklu, benimkisi genel bir nemrutluktu. *
30m ile yarışan otobüs hattı.
beşiktaş - mecidiyeköy arasında çalışarak doğu avrupa yakası'nın en merkezi 2 semtini birbirne bağlayan ring iett otobüs hattı. 30m de aynı güzergahın tersini yapar.
artık çoğunlukla iett'ye ait otobüslerin çalıştığı hattır.
özel bir iett otobüs hattı. doğu avrupa yakasının 2 merkezi semtini birbirine bağlar.
özel bir hattır. 2 merkezi semti (beşiktaş - mecidiyeköy) birbirine bağlar.
beşiktaş - mecidiyeköy arasında çalışan, iki merkezi semti birbirine bağlayan ring otobüs hattı.
gz1 gibi ring bir hattır.