30 mayıs pazartesi günü 21:30 - 23:30 saatleri arası gerçekleşecek olan etkinlik.

uludağ sözlük'ün vicdan sahibi yazarlarını da yürüyüşe bekliyoruz.
her türlü bilgi aşağıda verilmiştir. ondan sonra biz duymadık, etmedik filan demeyin.

*

organizasyonu üstlenen ihh'dan ayrıntılı bilgi: geçtiğimiz yıl mavi marmara saldırısı sonrasında verdiğimiz şehidlerimiz için, saldırıyı kınamak ve yeni filoyu selamlamak için yüzbinlerle taksim meydanı'na yürüyoruz...

tünel'den, meydana yürüyüşe bütün duyarlı arkadaşlarımız davetlidir...

katılımcılar:

bülent yıldırım

grup genç
grup özlem (şehidler kervanı)
grup yorum
grup yürüyüş
mikail
ömer karaoğlu
al hadji

önemli not: imam hatip liselerinden, illerden ve ilçelerden gidiş ve dönüş için otobüsler kalkacaktır. bilgi ve rezervasyon için aşağıdaki bilgilerden ihh ile irtibata geçmekte acele edin...

irtibat: (0212) 631 21 21 / http://www.ihh.org.tr
anlamsız anmadır. kusura bakmayın ama sonu belli olan bir işin ajitasyonunu yapmaya gerek görmüyorum ben. baskın değildir bu olay bir kere. düpedüz haberli bir eylemdir. israil o gemi yola çıkmadan çok önce söylemiştir "buralara gelmeyin, dalarım çok pis." diye. ama müslümanlarımızın bedir damarı tutmuştur bir kere. müşriklere ölümdür. utanmasalar çıplak gideceklerdi böyle bir tehdidin üstüne üstüne. ne ekipmanları var ne techizatları. bu olayın üstünden bile kâr yapan bir başbakanımız da var üstelik. israil'in bu gemiye uluslararası sularda saldırdığını bile bile tek bir söz bile söyleyemedi israil'e. böyle bir tehdit yapmışken israil, gemiyi korumak için en azından bir uçak, bir gemi gönderebilirdi şanlı filomuzdan. çok mu zordu? kayseri fen lisesi öğrencisinin orada işi ne onu da anlamış değilim. adamdan belki de derece bekleniyor, o hala komşusu açken tok yatamıyor, bunun derdinde. olum israil bitti, filistin mi kaldı be? dandikten müslümanlıktan vazgeçin artık.
(bkz: 26 aralık 2010 mavi marmara nın dönüşü/#10290562)
(bkz: 26 aralık 2010 mavi marmara nın dönüşü/#10295490)
(bkz: 26 aralık 2010 mavi marmara nın dönüşü/#10302408)
(bkz: 26 aralık 2010 mavi marmara nın dönüşü/#10331163)
israil adam akilli bir is cikaramadigini aniyoruz hüzünle.
akbabalık olarak görmesem (mavi marmara sergisindeki fotoğrafların satıldığını bilmesem, aynı sergideki rozet satışına şahit olmasam) kesinlikle katılmayı isterdim. lâkin, ölüler üzerinden popülarite kovalayan şarlatanlara karşı fizyolojik reaksiyonlarıma engel olamıyor, bu anlamda ilaç tedavisine de bünye olarak yanıt veremiyorum.

dolayısı ile akbaba sürüsüne katılmamayı da karakterli bir eylem olarak görüyorum kendi payıma.
israile hak verdiğim durumdur istediği kadar ansınlar , malesef israilin mavi marmara adlı gemiye bildirdiği talimatlar açıktır. ayrıca filistin dünya ürzerinde, müslüman ülkelerin dışında tanınan bir ülke değil. hem neden hep israili suçlarlar ,onuda anlamış değilim. ne kadar çabuk gaza geliyoruz, önümüze ne koyarlarsa onu yiyiyoruz. yahu git bi araştır el hammas örgütünün israilli vatandaşlara yaptığını .
atatürk rozetimi takıp katılacağım anma. çünkü o da "ben size dönmeyi değil, ölmeyi emrediyorum" demişti.
israil in yaptığı yanına kar kaldığı için yersiz olan anma töreni.

vatandaşlarımız huncarca katledildi, siyasetçierimiz 2 gün bağırdı. sonuç: unutuldu gitti ve siyonistlerin yaptıkları yanına kar kaldı.
günler ne çabuk geçiyor sözünün kanıtıdır. *
bugün gerçekleşecek olan yürüyüştür. bu yürüyüşe katılmak bir nevi ibadettir. mümkün mertebe katılmaya çalışalım ve kolundan çekip getirecileceğimiz ne kadar adam varsa getirelim. nitekim yıllar sonra evlatlarımıza bak zamanında gemimize korkak, aşağılık köpekler baskın yaptı dediğimizde bu eylemleri anlatabilelim. baba-anne sen ne yapıyordun o zaman dendiğinde habertürkte haberleri takip ediyordum demek yerine böyle eylemlere katıldığımızı onlara bildirmek daha yararlı olacağı kanaatindeyim. hayır bu bir ego tatmini değildir. allah katılanların ecirlerini artırsın inşaallah.
filistindeki zulüm gören insanlara yardım götüren,insanlara saldıran mahlukların ceza görmediğini düşündüğüm olaydır.
not: Bunu türkiye veya ortadoğudaki bir ülke yapsaydı amerika ve AB denen grup nefessiz işgale başlarlardı. israil olunca götleri yemedi. insan hakları denen mevzuya kıçımla gülüyorum.işine gelince insan hakkı işlerine gelmeyince hakkı yok.
hükümetin (akp hükümeti) umarsızlığı, israille restleşmesi sonuçu pisi pisine ölen bi avuç insan... ne oldu unutuldular gittiler.. hani israil'e yaptırım uygulanacaktı ne oldu unutuldu gitti..haa şunu da söyliyim o gemidekilerde zerre akıl fikir yoktu o ayrı.
tabii ya, unutmuşum sizler okumuş zeki entel dantel insanlarsınız. amerikalı aktivistler ölürler -ki onlara da insanlık onurlarından ötürü teşekkürlerimi sunarım- adı sivil itaatsizlik, onurlu duruş cart curt ölür, bizim ülkemizden bir gemi kalkar ölünce adları salak olur.. evet evet, onlar da sizin gibi kıçlarının üzerinde bilgisayarın başında oturarak "am, göt, meme" muhabbeti yapıp arta kalan vakitlerde de yalandan bilinçli yurttaş numarası yapıp bir iki abd'ye akp'ye, dindarlara höykürse daha zeki ve entel olacaklardı değil mi.
vel hasılı kelam; 30 mayıs 2011de mavi marmara gemisinde şehit edilenlerin anılması olayı; zerre kadar insanlık onuru olanların -destek vermeseler dahi- karşı çıkmayacağı bir olaydır.
ölüm bir şehidden,ancak bir kurşunun sudan götürdüğü kadar birşeyler alıp götürür herhalde. pisi pisine ölmüş diyenler ise en zekiler. adamlar şehadeti koklayanlara bile ölü diyorlar. ulusözlükten karı kaldırmak en kolayıdır. allah yolunda çarpışmak ise zor olanıdır. hadi siz de karşı durun da görelim zalim sultana. o küçük kıçınız hiçbir şeyi yemediği gibi bunu da yemez. ancak atıp tutarsınız müslümanlar hakkında. bildiğinz bir şey de yok ya neyse.

"hayır, onlar diridirler. fakat siz sezemezsiniz."bakara-154

allah ın ayetlerine muhalefet edenlerin durumu ise çok kötüdür şüphesiz.
sloganlarla ve japon fenerleri ile israil'i kahrettiğimiz anma olmuştur. dönüş yolunda otobüste filistin bayrağı renklerinden başörtüsü edinmiş ablaların, filistin bayrakları taşıyan abilerce pis fordlanması da cabası oldu.

pis kahrettik israil'i velhasılı. sanıyorum gönderilen japon fenerlerini görünce, bir daha böyle bir şeye cesaret edemeyeceklerdir.
muazzam bir güne şahit olmuştur taksim. yürüyüş mükemmel olması ile beraber kalabalığı görmek her şeye değerdi. israilden amerikadan her yerden basın mensupları bulunmaktaydı. ve izleyip izleyip kahroldu pis kafirler. uluslararası sularda korsanlık yapan amerikanın piçi olan israil gelsin de bir de türkiye de yapsın bakalım teröristliğini. 2. filo yolda. şu an da 500000 kişi kayıt yapmış bulunmakta. amerikada ki filo yola çıktı bile. türkiye de ise hedef 1 milyon. hadi bakalım pis yahudiler. gösterin gücünüzü. bekle bizi ey israil beklediğin her yerde, bekle bizi ey israil beklemediğin her yerde.