Mahalle maçlarının vazgeçilmez kurallarındandır 3 korner 1 penaltı.. Özellikle de benim gibi mahallenin kazmalarından olup da çocukluğunuz kaleye geçirilmekle geçtiyse, kornere çeldiğiniz, tutamadığınız her top (bkz: mahallenin 10 numarası) tarafından size tepki olarak geri dönecektir.. 3 korner sonucu atılacak penaltıda da kaleye yine bu 10 numaramız geçer, ve penaltı kurtarma zevkinden de mahrum kalırsınız, ki bu kaleci değişimi (bkz: kaleci değişti 2 penaltı) ya yol açmasına rağmen, hiç kimseden de tepki çekmez, çünkü 10 numaramız bizim ilahımızdır... *
mahalle maçlarından ziyade tek kale maçların olmazsa olmaz kuralıdır çünkü tek kale maçlar az kişiyle oynanır ve korner kullanılsa bile pek anlamlı bir şey olmaz...
ama böylece hem penaltı heyecanı yaşanır,hem skor bir anda değişebilir hemde oyuncular gereksiz yere şut çekmekten kaçınır...
kornerleri genelde kaleciler sayar...
mahalle maçı kuralıdır. zayıf takım, penaltı kazanıp gol atmak için özellikle korner yaptırmaya çalışır.
Mahalle futbol federasyonun koyduğu kurallardan bir tanesi.
gecenin köründe, hatta sabaha dahil edilebilecek bir saatte hiç tanımadığı bir yazara seri halde hayko parçaları göndermiş olan şahıs. hocam.

çok büyük sevaba girdin hocam. söylemiş miydim?

eksik olmasın. sözlükte varlığı daim olsun.
özellikle hafta sonları, mahallede maç yapan çocuklardan sık sık duyulan kural.
hayaldi gerçek oldu.
Mahalle maçlarının vazgeçilmez bir kuralı idi.

diğer kurallar:
- atan alır spor
- gol atan kaleye
- duvardan gol yok
- yoldan araba geçtikten sonra herkes aynı yerini alıp kaldığı yerden maça devam eder.
Mahalle maçlarının eskimeyen kuralıdır. Bazı sahalar küçük olur ve korner kullanmaya müsait uzak mesafe olmazdı. Böyle durumlarda 3 korner kazanan takım, bu kornerleri kullanmaz tabi ki, 3 tane kazanıca onun yerine 1 penaltı kullanırdı.
zamanımıza uyarlanmış hali; 3 penaltı 1 korner'dir.
mahalle maçlarında hiçbir işe yaramayan kornere değer kazandırılma olayıdır. zira mahalle maçları, adı üzerinde mahalle aralarında oynandığı için, alan çok dardır. kaleye yaklaşık 2 metre olan köşe gönderinden kaleye etkili bi orta yapılması beklenemez. bu nedenle "lan biri bi işe yaramıyo bari üçü bi işe yarasın" mantığından yola çıkılarak uydurulmustur.
mahalle maçlarında sahanın dar olması sebebiyle korner kullanamama durumunun dezavantajını ortadan kaldırmak niyetiyle konulmuş kural.
benimle beraber yürüyen, yolumdaki taşları temizleyen en yakın dostum. iyi ki varsın. hayat seninle gerçekten çok kolay.
takımlarda ayağı yamuk olan birisi varsa karşı takımın rakibi çok da zorlanmadan rahatlıkla yenebileceği, dolayısıyla her iki tarafa da yaramayan kural.
trt 1 in yeni programı. hele programın bir bitişi var gökhan manyagının akıllara zarar. aklıma geldikçe gülüyorum. tipe bak ya.