1. 1.
  gol atanin kaleye gectigi, cocukluk donemimizin vazgecilmez oyunlarindan zira hem iyi golcu hem de iyi kaleci olmak zor istir.
  4 ... alen markaryan
 2. 2.
  çoğu zaman kaleye geçmek bir cezadır futbolda.gol atmak ise ödül gerektiren bir olaydır.ömrüm boyunca anlamamışımdır ben bu olayı.golü atanın mükafatlandırılması gerekirken cezalandırılır ve herkes çabucak kaleden kurtulmak için en basit şutları bile içeri alır.*
  5 ... baadir
 3. 3.
  futbolda gol atmak kadar asist yapmanın da önemli oldugunu cocukların zihnine iyice yerleştirmek yanında ilerleyen yıllarda forvet sıkıntısı cekilmesine sebebiyet veren oyun.çocukluktan çocugu gol attı diye cezalandırırsan tabi forvet yetişmez anca kazma stoper çıkar.
  4 ... yildirimbjk
 4. 4.
  atan alir spor un kaleci olmasi halinde pek de yorulmayacagini gosteren eylem
  3 ... glosoli
 5. 5.
  küçükken top oynadığım kişilerin kaleci olmamak için boş kaleye gol atmadıklarını biliyorum.o yüzden biz bu oyunu değiştirmiştik herkes bir kere kaleye geçerdi, bu oyun süresince en çok gol atan kazanırdı. hem de gol yememeye çalışırdı kişi ki rakibi onu geçemesin.
  ... leventy06
 6. 6.
  amacının ne olduğunu yıllarca anlamadığım anlamamaya da devam ettiğim oyunlardandır .

  (bkz: 9 aylık)
  ... gerko
 7. 7.
  iyi olan bir şeyinin sonunu kötü olması ...
  (bkz: Sosyal anlatım bozukluğu)
  1 ... uzaklarda
 8. 8.
  gençlere kaleciliği sevdirmek ve teşvik etmek amaçlı W.G.A. * ve ünlü kaleci kingston ortaklığı ile bulunmuş, fransız kaleci gak tarafından geliştirilmiş oyundur.

  gak' ın bu oyunun gelişimi için gösterdiği çaba ve özveri neticesinde, bu oyun türk iç piyasasına, bahsi geçen zatın isminin harflerinin açılımından oluşan bi isimle sunulmuştur
  ... memcosh
 9. 9.
  çocukluğumuzda 9 ayılıktan sonra en çok oynanan oyundu sanırım . kaleye geçmemek için her türlü kazmalığın yapıldığı , ülkemizden başka yerde oynanmadığını düşündüğüm , beynimde şu an eski anıları canlandıran oyundur .
  ... jaymz
 10. 10.
  gol atip karizma yapmakla kaleye gecip madara olmak arasinda kalan gencleri kararsizliktan bunalima suruklen oyundur
  1 ... az laf cok seks