1990 dan sonra doğmak yasaklanmamış mıydı?
30 yokum ama 29 varım espirisi yapabilme yaşıdır.
Güzel yaş. Şimdi düşünüyorum cebimde para var ekonomi güzel, özgürüm eskisi gibi gezip tozuyorum kısacası kendimce mükemmele yakınım. Sonrasında bir zamanlar hayatımı birleştireceğim kişiyi bulduğunu sandığım lakin benim açımdan acı, hayal kırıklığı yani tarifini hala yapamadığım duygular ile ilişkiyi bitiren kişiyi bulduğum yaş.
28'den sonra direkt 30'a ışınlandığım için zannediyorum hayatımda hiç kuramadığım bir cümle oldu bu. 30 yaşında olmanın bir tribi, bir endamı var. 30 yaşında adamım lan ben diyorsun... ama 29, ne 30 kadar olgun ne 20'lerin başı kadar genç. hakikaten arada bir yaş.
bence tam yaşı söylemek daha mantıklı ama tam 30 yaşında olununca da 30 denilebilir.
arafta kalmak gibi bir şeydir. Herkes yaşımı sorunca 29 diyorum. Hadi lan 30 desene şuna diyorlar. 29 um abi ben napayim. 30 olunca 30 derim diyorum düz 30 de diyorlar işte. He he diyorum sonra öyle. Milletin takıldığı şeye bak.
29 iyidir. Asaldır, 28 gibi 4 e 27 gibi 3 e bölünmez. 30'un baskısını tek tabanca göğüsler, pabuç bırakmaz öyle, asidir.
yaşlandığinıza delalet eder
artik 30'a bir adım kalmiştir.
ayy dusunmesi bile korkunc.
içinde bulunduğum yaş 30dan önceki son duraktir. Kahroluyorum sözlük.
içinde olduğum yaş grubudur.
30 olmamaya karşı direnmek.
ilk kez teen'likten çıktığım zaman tam olarak tarif edemediğim büyük bir hüzün yaşamıştım. Öyle ki 20 yaş günümü kutlamadım bile. Şimdi 29 yaşındayım ve yaklaşık 4 ay sonra 30 olacağım. Her şey daha dün gibi oysa. Hayat gerçekten çok garip. 29 yaşından bahsedecek olursam benim için depresyonla mücadele ile geçti. Sadece ruhsal promler de değil. Çeşitli sağlık sorunları ile uğraştım. Şimdi tek istediğim 30 yaşına girmeden önce tüm sorunlarımı halledebilmek. Hayat ilerliyor. Yapabilecek bir şey yok. Umarım bundan sonrası benim için güzel olur.
artık yeni yıllardan yeni yaşlardan bir beklentim kalmadı gibi. bugün 29 yaşındayım ve hala kenarindayim hayatın. 7 sene önce 22 yasinda YAZMAYA BAŞLADIM SÖZLÜKTE. o günlerde hissettiğim iyimserligim kayboldu. hayatın istediğim gibi olamayacağını anladım. nasibime razı olmak zor geliyor. 29 yaşında mutsuz bir insanim. şükürsüz olmak ya da yaradana sitem etmek istemem ama böyle maalesef. bu yaşımı da bir rüştü onur şiiriyle kutlayayim.

ben ölsem be anacığım
nem var ki sana kalacak
ceketimi kasap alacak
pardösümü bakkal
borcuma mahsuben...
ya aşklarım
ya şiirlerim ne olacak
ya sen ele güne karşı
nasıl bakacaksın insan yüzüne
hülasa anacığım
ne ambarda darım
ne evde karım var
çıplak doğurdun beni
çıplak gideceğim.
25 olduğumuzdan mütevellit, dünyanın güneşin etrafında 4 defa daha dönmesi gerek hafız.
Seneye artık.
Evde kalmışsınız demektir.
Hafiften evlenilecek bayanı bulma vaktiniz gelmiş geçiyor demektir.
30 a 1 kala.
Daha önce ki 28 seneyi hatırlayamamak. gecen gun dustugum durum. ne zaman 29 olduk mnskym.
30 a 5 kala olmayı kafaya takarken 1 kala olduğunda ne yaparım dediğim yaş grubudur.
(bkz: bekleme yapma devam et!)
yakında deneyimleyeceğim. insan kaç kere 29 yaşına basar ki. 28 den daha iyi bir yıl bekliyorum
Askerliği yapmış,okulu bitirmiş,mesleği eline almış olunması halinde iyi ,aksi halde vay haline dedirten yaştır..
2 yıl sonra adım atacağım yaşta olmaktır.

çok mu zikimde? bence değil.
yaşların en güzelidir. Keşke daha önce 29 olsaydım dedirtendir.
(bkz: yaşlandığını kabullenmemek)