bugün

yolun başlangıcıdır.

not: 40 yaşındayım.
yirmili yaşların sonuncusudur. arkasından ağlanandır. *
ocak1 de kendisinden gün alacağım inşallah.
üniversitede okuyan öğrencilerin askerlik tecil işlemleri 29 yaşına kadar yapılıyor. 29 yaşını geçen öğrenciler öğrencilikleri devam etse bile askerlik tecil işlemlerinden yararlanamıyorlar.
bitmesine 5 ay kalmış ve arkasından çok üzüleceğim yaşım.
çok sikimsonik bir yaştır.

edit: 30'umda deliler gibi ölmeyi istiyorum.

edit 2: yok lan 28'in son günlerini yaşıyorum. amk!
aklın yine bünyede en ufak bir etkisini göstermeyen yaş. 40'a kadar yolu var, var da var...*
30 oldun ve hala bekar isen oturup düşünmenin zamanı gelmiştir.
bir daha dönemeyeceğim yaştır. henüz 30 olmamışlığın verdiği özgüvenle, 30'a çok yaklaşmış olduğunu anlamanın kaygısı arasında gidip gelinen yaştır.
hala işsiz olmaktır. al bir de burdan yak.**
3'lü yaşlar sendromuna 1 kala,geçen günlerin iyi değerlendirilmesi gereken yaştır. yaşınızın birkaç sene 29 da sabitlenecek olmasından mütevellit; en uzun sürendir.
takriben 2-3 yıl sürecek maratondur.*
saçların yarısı dökülmüş, göbek yağ bağlamıştır muhtemelen.
yolun yarısına henüz 6 yıl vardır.
(bkz: yaş 35 yolun yarısı eder)
kadınlar için "evde kaldın", "ne zaman evleneceksin?" gibi sözlerin yoğunlaştığı yaştır.
4 sene sonra ne zaman evleneceksin sorularına maruz kalınacak olan yaştır.
2 sene önce geride bıraktığım yaştır. subjektif mi oldu. o zaman şöyle diyelim pek önem ifade etmeyen yaştır. bi 27 yaş değil. evet.
akla olgunluğu getiren yaş, yolun yarısına altı adım.
sayılman yaştır. 30 yaşında görülürsün.
en boktan yaşlardan biridir. 30 a bir kaladır. sanki 30 olunca senin için her şey bitecek diye düşündüğünden, bu yaş hiç bitmesin istersin. yaşını soranlara 29 dediğinde; "oooo hacı abla 30 de sen ona gari" diyenleri de taşla ezmek istersin.
30'a 1 kala, endişelendiren, bitmesin denilen yaş.

bir süre daha beraberiz 29.
hiçbir farkı olmayan yaştır. iyice abartın aq.
29

mutluluğa adımsıyorsun her yeni günü, giriş cümlesiyken, hızlı hızlı nefes almak heyecanlıyken, sonuç oluyor, ürküyorsun.

fikren yükselten kitaplar istiyorsun, masallar suskunlaşıyor zaman zaman, o müphem, o belirsizlik, yaşam düsturun daha gözle görülür hale geliyor,

iç ürpertici, dinginlik veren, henüz otuz olmamış yirmi dokuz'dan tavşan yapayım latifesinde, yirmili yaşların son demlerini yaşıyorsun, geç kalmışlık hissine kapılmamış, en sarsıcı mantıklı kararlarını yavaş yavaş vermişsindir artık, 30 yaşında adamsın şu yaptığına bak! tümcesini işitmemiş, geçmişle yüzleşen roman kahramanısın,

eren bey meeting’i saat bire değil de ikiye set edebilir miyiz, eşliğinde tanıştığın tüzel kişilikler bi hayli yorarken seni en değerli şeyin zaman olduğunu farkedeceksin. dost meclisinde, kemik hayat grubuna anlattığın anının iki yıl değil de on yıl önce olduğunu hatırlayınca, yaşayacağın dehşet tebessüm sunacak sana, dünyevi hırslarını layıkıyla azaltacaksın,

yağmur yağarken, rüzgarda koşarken yoruluyorsun, o dinginlik, rüzgar anımsatıyor zamanın daha hızlı koştuğunu,

yirmi dokuz iyidir, çünkü sen yirmi dokuzsun.

feyz alınız.

(bkz: keşke gölgesine razı bir fesleğen olaydım)
Alışmaya çalıştığım yaşım, bu yılda ruhen bir farklılık yok çünkü ne kadar gülsem de içimdeki çocuk olduğu gibi dursa da yorgunum uzun zamandır yine şükrediyorum.

Umut gideli çok oldu, bir güzelliği varsa en yakın zamanda görmek ve hissetmek dileğiyle.

Tüm 87 lilere selam olsun.
ya bu yaşı çıkarsın ya ölürsün teoman işsiz güçsüz öğrenci evinde yaşarken tam bu yaşta patlamış.
diğerlerinden çok da farklı olmayan bir yaş.

her yaş özel olacak bunlara kalsa. bu yaşa kadar yaptın yaptın sonra iflah olmazsın falan...