bugün

geocities ve youtube'dan sonra, kürtler hakkında bilgi, satanistler hakkında bilgi bok püsür vb var diye, pek saygıdeğer, pek düşünceli devletimin uygulamaya koymasının an meselesi olduğunu düşündüğüm eylem.

edit: (bkz: dikkat ironi var)
(bkz: yok artık)
Bizde değil ancak Almanya'da vuku bulmuştur.. 1966 doğumlu federal milletvekilinin eski doğu almanya'nın istihbarat servisinin göreviyle ilgili bilgilerin wikipedia.de'de yayınlanması üzerine yapılan şikayet ile alman sol parti'nin haklı bulunması sonucunda gerçekleşmiş olaydır.

http://www.ntvmsnbc.com/news/466120.asp
türkiye de olması durumunda suç yine ali sami ye binecektir.
bokunu çıkartmak deyiminin anlam kazanacağı an.
Sabah sekizden beri yaşanan erişim sorununun nedeni hâlâ belirtilmemiştir.
ben girebiliyorum vpn'siz. sanırım kablonet ip adreslerini girmeyi unutuyorlar.
Tarihli ilgili bütün gerçekleri sil baştan yazacaklar herhalde. Tabi kendi senaryolarina gore.
hocalar wikipedia'yi cozdugunden beri isler kesatti. lakin ki kapatmak niye? (bkz: kaldi geriye cevapsiz sorular)
Doğru bilgi olduğu kadar yanlış bilginin de çok olduğu sitedir. Ben bu sitede makalenin altında noooldu lan hayrettin neymiiş diye bişeyin yazılı olduğunu gördüm.
Halkın iradesinin, en çok halkın iradesini düşündüğünü iddia eden kişilerce katledilmesidir. Wikipedia herkesin bilgi girişi yapabildiği, oylama ile moderasyonun yapıldığı demokratik bir ortamdır. Kısacası hepimizin evindeki kitapların toplatılması gibi bir durumdur.

Ama olsun, yol, köprü. Ha yok canım öyle değil, vergi vermiyordu...

Bu insanların barbarlıklarına akıllı bir çözüm bulamayıp, sürüncemede kaldığımız sürece bu iş böyle devam edecek...
cahiliye dönemine bizi döndürüp, başkanlık sonrası peygamber ilan edilebilir.
gün geçmiyor ki bu ülkede özgürlüklerin önüne bir engel daha konmasın.

https://turkeyblocks.org/...wikipedia-blocked-turkey/

edit: bu da bir utanç ibaresi olarak bulunsun burada:

görsel
(bkz: wikipedia ya erisimin engellenmesi/#36470143)
Düpedüz orospu çocukluğudur. Kitap okumaya, düşünce özgürlüğüne, demokrasiye, azınlık haklarına, eğitime, bilime ve teknolojiye ancak bu kadar karşı olunabilirdi.

Akp düpedüz ezberle geç; okuma, zaten okuyup ne yapacaksın, biz senin için en hayırlı olanı sana veririz, sen o güzel beynini yorma, sakın sorma, sorgulama, düşünme biz senin yerine zaten düşündük, sen yeter ki bize itaat et mesajı vermektedir.

Cevabım nettir, yıldıramayacaklar. Biz soran, sorgulayan, mücadele eden bir neslin evlatlarıyız, sizin gibi çomarları adalet karşısına çıkartacağız, hesap günü gelecek, kaçacak delik arayacaksınız.
Ben erisiyorum ve vpn falan da yok. Haber yanlış olmasın?
Adamlar bilginin her türlüsüne karşılar. Epidemik veya pandemik olması fark etmiyor.
özgür ansiklopediye kelepçe vuran canım ülkem.

yaşasın başkanlık.

yaşasın at gözlüklü koyun olmak.

yaşasın diktatörlük.
ben de erişiyorum ve vpn falan da kullanmıyorum.
wikipediadan bir şeyler öğrenmeye çalışan gerçekten maldır. sitenin erişime engellemesine karşıyım ama gerçek bu.
Tüm Dünya yanlış kullanıyor bir siz biliyorsunuz zaten. Buraya kadar düşüldüyse, halimize ağlanası durumdur.
Evet artık başladılar.
Durun siz daha nelere erişemeyeceğiz.
öğrenmeniz devlet kontrolünde artık sevinin!
yarın ebenizin eline tedbir koyarlarsa ağlamayacaksınız.
erişenler olduğu söyleniyo-emin miyiz, beyler?
bir günde cahil kaldık.