bugün

yine ilk maçlarını kazanan iki takımın mücadelesi olacak. maç hakkındaki görüşlerime başlamadan önce durum ne olursa olsun at&t centerda spurs' ün her zaman bir adım önde olduğunu düşünüyorum. ilk maçını kendi seyircisi önünde tecrübesiyle ve kalitesiyle kazanan spurs yine sahasında bu senenin transfer sezonunda en hareketli takımlarından biri olan clippers' ı konuk ediyor. clippers, dallas' tan caron butler' ı, new orleans' tan chris paul' u, new york' tan chauncey billups' ı ve toronta' dan reggie evans' ı kadrosuna dahil etti. bunların karşılığında chris kaman ve eric gordon elden gitti tabi. ancak yinede ben bu sene clippers' ın özellikle oyuncular birbirlerine alıştıktan sonra çok başarılı bir takım haline geleceğine inanıyorum. ama yazımın başında söylediğim gbi kendi sahasında oynayan spurs' i durum ne olursa olsun karşıma almam o yüzden iddaacıların bu maçtan uzak durmasının daha iyi olacağını düşünüyorum.
san antonio spurs'un 115-90 kazandığı nba maçı. böylece san antonio spurs 2'de 2 yaparken los angeles clippers sezonun ilk yenilgisini aldı ve 1 galibiyet, 1 mağlubiyete geldi.

san antonio spurs'te emanuel ginobili 24, dejuan blair 20, richard jefferson 19, tony parker de 14 sayıyla oynadı. los angeles clippers'te ise blake griffin 28, caron butler ve maurice williams 12'şer sayı üretti.