bugün

saat 15.00'te abdi ipekçi'de başlayacak olan tbl'de 21. haftanın en önemli maçı.
kelimenin tam anlamı ile facia bir sezon geçiren efes pilsen, bu maçı kazanması durumunda olası (neresi olası, kesin) bir play-off eşleşmesine 1-0 önde başlayacak. maçın hakemleri Mehmet Keseratar, Recep Ankaralı ve Uğur Özen.
fenerbahçe'nin artık bu kadro ile almasını beklediğimiz maçtır.
fenerbahçe'nin, saçma sapan üçlük buhranlarına kapılmazsa ve yıldız savaşları yaşanmazsa kağıt üstünde kazanması gereken maç.
basketboldan uzun süre uzak kalan bir insan olarak, ülker, efes pilsen, fenerbahçe takımlarının(3 takım ediyordu eski hesaba göre) japon pota maç yapacağını sandığım ama sözlük sayesinde doğrusunu öğrendiğim karşılaşma.
fenerbahce nin kazanacagı mac...! durumu 1-1 e getirmek acısından cok önemli olması bunun önemini arttırıyor.
fenerbahçemizin taraftarının da desteği galip geleceğini umduğumuz maç olacaktır. kazandığı taktirde büyük bir avantaj yakalayacak olan efes pilsen e bu şans verilecek mi göreceğiz.
22-21 fenerbahçe ülker, ilk çeyrek sonucu.
efes'te oktay mahmudi, bizi (en azından beni) her maçta kahreden horace jenkins'ı kesip cünyet erden'i ilk 5'te başlattı, iyi de yaptı. yalnız solomon cüneyt'e göre fazla atlet ve bu da hucümda ve savunmada eşleşme sorunu yaratabilir. (efes açısından)
semih erden de 10 saniyede 2 faul yaptı.
not: jenkins kadro dışıymış.
ibrahim kutluay'ın inanılmaz oynadığı maç. hırs yapmış belli.
fenerbahçe ülker'in ibrahim kutluay ve mirsad türkcan'ın önderliğinde tek pota oynayarak * kazandığı maçtır. şampiyonluk yolundaki rakiplerine ilk yarı oynadığı maçları kaybeden fenerbahçe ülker ilk kez şampiyonluk yarışında ben de varımın mesajını çok net bir şekilde vermiştir ve yüreklere su serpmiştir. ayrıca yapılan savunma ve minimum düzeyde tutulan top kaybı * maçı fenerbahçe ülker'e getiren en önemli unsurlardır.
fenerbahce den cok anlamalı ve önemli bir galibiyet. uzun süre sonra efes i yenmek cok güzeldi. tabi önemli olan play off larda aynı performnsı gösterip sampiyon olmak. ibarahim kutluay ın da mactan sonra dedigi gibi bu sen bu takım şampiyon olacak. ayrıca macın yıldızları ibo ve mirsad dı hiç şüphesiz.
fenerbahçe ülker'in kazandığı, tek bir unsuru hariç her şeyiyle güzel olan maç. önce güzelleri sayayım, seyirci, mücadele ve atmosfer. sırf bunlar için bile iki takıma ve seyircilere teşekkür edilir.
benim beğenmediğim tek şey ise maalesef yiğiter uluğ'nun yorumları oldu, bir maç bu kadar mı kötü yorumlanır merak ediyorum. ibrahim kutluay indirince baltayı, "bir daha izleyelim", (izledikten sonra), "evet dokunmuşsa faul olabilir", kerem gönlüm indirince baltayı, "evet, açık bir faul." ee ben ne anladım tarafsızlıktan ve kaliteden? ha bir de maçın bitimine 4 dakika kala ve fark 10 sayı iken, fenerbahçe 11 sayılık farkı düşünüyor diyemezsiniz, derseniz de komik duruma düşersiniz, zira basketbolda 4 dakika çok uzun bir süredir. (bkz: basketbol spikerlerinin klişe sözleri)

fenerbahçe ülker'in konsantre olarak sahaya çıktığında neler yapabileceğinin göstergesi olabilir bu maç ama bu durumda da adama sormazlar mı euroleague'te nerdeydi bu manevi güç diye? sorarlar.
efes için sayfalarca eleştiri yazılabilir, ama senenin sonunda bu işin faturası oktay mahmudi'ye kesilirse bence gerçekten çok yanlış yapmış olurlar.
fenerbahçemizin 3. çeyreğin ortalarına kadar 0 top kaybıyla oynadığı, solomonun sayısal olarak etkisinin az olarak görülse de hücumda ve özellikle defansta çok yararlı olduğu, ibrahim kutluayın 3lük dersi verdiği, mirsadın oyunu koklayamasa da skorda ve ribauntlarda iyi iş çıkardığı, ömer onanın tecrübe ve hırsının unutulmaması gereken, muhteşem taraftarımızla galip geldiğimiz maç.
Daha fazla isteyenin kazandığı beko basketbol ligi 21. hafta karşılaşmasıdır.

Efes Pilsen, kötü bir dönemden geçiyor olsa da alışılmış disiplinli ve sistemli oyunuyla maça sonuna kadar ortak olmuş, Fenerbahçe ise son zamanların en hırslı oyununu sergileyerek uzun bir aradan sonra güçlü rakibini devirmeyi başarmıştır.

Bu maçta Fenerbahçe ile ilgili olumsuz görünen tek nokta * Damir Mrsic gibi bir sayı makinasından yeterince yararlanılamamış olmasıdır. ibrahim Kutluay'ın harika performansı bu olumsuzluğu perdelemeye yetmiştir.

Yukarıdaki bir entryde de bahsedildiği gibi Efes'in bu sezonki istikrarsızlığının faturası Oktay Mahmuti'ye kesilirse gerçekten yazık olacaktır, zira Efes'in yaşadığı sıkıntının altında yatan gerçek, kendi yapısına uygun olmayan yabancı oyuncu transferleridir ve herhalde bu transferleri Oktay Mahmuti tek başına yapmamıştır!