bugün

saat 20:30'da başlayacak şampiyonlar ligi beşinci hafta karşılaşması. aynı zamanda 25 kasim 2008 zenit st petersburg real madrid maci başlığının taşınacağı başlık.

edit : 19:30'başlayacakmış. ne gıcık başlıkmış allam?
zenit'in kazanmaması için hiçbir sebep olmayan karşılaşma. 20:30 saati rusya içindir, türkiye saatiyle başlama vuruşu 19:30'da olacaktır; türkiye'den izleyecekler 20:30'da ancak ikinci yarısına yetişebileceklerdir.

havanın muhtemelen karlı olacağı karşılaşmadır ayrıca. kuzenden alınan bilgiye göre göt kesen bir soğuk, yer yer yağış var petersburg'da. evet sayın seyirciler.
1,72 LiK ORANI iLE 0-2 ÇiFTE ŞANS OLARAK YAZILABiLECEK KARŞILAŞMA.
hayatımda ilk kez juventus'u destekleyeceğim maç olacaktır.
juventus'un 7 asının kadroya alınmadığı, gruptan çıkmayı garantilediği için puana ihtiyaç duymadığı ve -5 derecede deplasmanda oynayacağı maçtır. ancak belli olmaz, zenit'ten büyük del piero var denebilir.
bir de herkes 2,5 altı biter diyor, ben üst dedim.*
Petersburg'un Juventus'u büyük ihtimalle dağıtacağı karşılaşmadır.
muhtemelen üst bitecek karşılaşmadır. hele ki maç saatinde hava karlı olursa juventuslular kaçacak delik arayacaktır. onların kaçacak delik aramasından ziyade oyun güzelleşecektir. rüzgara karşı işemeler falan. ay ne sevimli. *
19.30'da star ekranlarında yayınlanacak maç.
star'ın maç öncesi programı olarak desti izdivaçı yayınladığı karşılaşma. alessandro del piero kısmet arıyorlar. ayrıca programda çok güzel zenit petersburg'lu kızlarda var. ne de olsa rus kızı. az sonra bende arayıp birine talip olacağım.
juventus'un zenit tarafından sahaya gömüleceği maç.

edit: ulan juve.*
spikerin gol pozisyonuna yaklaşmak deyimini kazandırdığı maç.
ilk yarıda zenit'in futbol nasıl oynanır, nasıl pas yapılır dersini verdiği maç. ikinci yarı juve inanılmaz başladı. camoranesi ve danny döktürüyor ayrıca.
hakemin göstereceği her sarı karttan önce eldiven çıkarma merasimini izlediğimiz maç. hakikaten popoları dondurucu bir sıcaklık olmalı. ayrıca kulaklarım beni yamultmuyorsa tribünlerden zenit gol gol gol (kartal gol gol gol gibin) tezahüratlarının yapıldığı maç.
kartal gol gol gol tipinde bir tezahuratin duyuldugu mac.
zenit taraftarının resmen kartal gol gol gol tezahüratinı arakladığını gördüğümüz maç olmuştur:zenit gol gol gol
iki takımın da zeminin ağırlığı nedeniyle top kaybı rekoruna ko$tuğu maç.*
ayrıca zenith ilk yarıda olduğu gibi ikinci yarıda da juventus'u sahasına hapsettiği görülmektedir.
juventus nadirende olsa kontra $ekilde ataklar sergilese de maç zenith üstünlüğü ile sürmekte.
henüz gol yok ayrı mesele.
zenit taraftarının türk taraftarlarına özendiğini gördüğümüz maç. sadece kartal gol gol golü değil bir kaç tezahüratı daha uyarlamışlar. şimdi arak dersek ayıp olur o yüzden uyarlamışlar diyorum.
0-0 sona ermiş maç.
yedek kulubesindeki juve li oyuncuların donarak hayatlarını kaybettiği karşılaşmadır.
danny denen futbolcunun zenitlileri hatta beni bile tv başında fıtık ettiği karşılaşmadır. fenebahçe'de guiza, beşiktaş'ta serdar özkan, galatasaray'da da baroş u hatırlattı bana.
saç baş yoldurtmuş bir diğer maç. evet efendim, dikkat ettiyseniz her zenit maçından sonra böyle başlıyorum entryme. ama öyle...

1. zenit taraftarının yaratıcılığına hayran kaldım. zenit goul goul goul diye havlamalarının yanında açtıkları pankart gerçekten güzeldi. pankart da demeyeyim, kocaman birşeydi. üzerinde "surprise!" yapıyordu, bir aslan zebranın ağzını burnunu dağıtıyordu pankartımsı şeyde de. aslan zenit'i, zebra da juventus'u temsil ediyor elbette ki. iyiydi.

2. petersburg halkı yine çoluk çocuk gelmişler maça kar buz demeden. bağıran sertolovo ve medvedova grubuydu, onun dışında tüm stadyum mal gibi maçı izledi. allah belanızı versin, sokayım sizin gibi taraftara. zenit gol gol gol diye höykürmek için mi geldiniz lan? götünüz yapışacak koltuğa, kalkın ayağa birşeyler yapın. tek bildiğiniz el çırpıp avaz avaz bağırmak.

3. dick advocaat harbiden ilginç işler yapmıştır, tebrik ederim. zenit'in gol bulması gereken dakikalarda forvet çıkarıp ortasaha, ortasaha çıkarıp defans almıştır kendisi. hala anlamadım amacını, görürsem soracağım.

4. zenit taraftarının yaratıcılığını da gördük ayrıca. buz parçaları atıyorlardı del piero'ya. hay kafasına geleydi.

5. zenit topla oynama olarak juventus'u ezdi, ama ortada geçen bir maçtı. zevkliydi. "zenit kim amına koyim?" diyenlere güzel bir cevap oldu. kazanamasa da juventus'a kök söktürebilecek bir takım artık zenit, kabul edin avrupa takımı.

6. öyle işte. sinirliyim sözlük, aklıma başka birşey gelmiyor.