bugün

Türkiye'nin içişlerine burnunu sokan ve açık açık referandumda Hayır'ı destekleyen Avrupa pkk'nın mitinginde "kill Erdoğan (Erdoğan'ı öldürün)" pankartıyla tehdit etmiş.

görsel

hayırcıların yürekleri yetiyorsa aşağıdaki 4 soruyu cevaplasın.

1- bizdeki referandum neden Avrupa'yı bu kadar ilgilendiriyor?

2- neden bu ülkenin cumhurbaşkanıyla bu kadar uğraşıyorlar?

3- neden evet mitinglerine izin vermeyip pkk'nın bile yaptığı hayır mitingilerine izin veriyorlar?

ve en önemli soru

4-avrupa bizim referandumda neden Hayır'ın çıkmasını istiyor?

http://www.ensonhaber.com...ampanyasi-2017-03-25.html

http://www.hurriyet.com.t...n-o-ulkeye-tepki-40407059
Ya bi siktirin gidin amk! Mağdur edebiyatınızı ortak kumpaslarınızı yemiyoruz.
bazı embesiller anlayamamış özgürlük birilerinin canına kastetme hakkını vermez. ona anarşi ve terör denir.

ey hayırcılar kurtuluş savaşında düşmanımız olan Avrupa şimdi dost mu oldu da bizim referandumumuzla ilgileniyor?
Avrupa bizi çok mu seviyor?

siz ne yaparsanız yapın onların gözünde pis Müslüman, aşağılık Türk'ten öte değilsiniz. kabul edin bu gerçeği. kendinize gelin azıcık beyninizi kullanın düşünün ve mümkünse bilinçatınızı temizleyin.

görsel
Oha... gerçekse bir türk olarak kabul edilemez. Rte zerre sevmem ama cumhurbaşkanımızdır ve böyle bir hareket türkiye cumhuriyetinedir.
Kabul edilemez.
Pkk ve destekçileri ülke/kurum/kişi ne varsa yok edilmelidir.
istedikleri kadar çabalasınlar, hayır çıkmayacak.

Halkımız da istediği kadar evet desin %80 bile evet dese bu sistem onaylanmayacak.
neden hep mağdur edebiyatı. sizin bir işi de gerçek fikir mücadeleyle başardığınız oldu mu acaba.

mağdurum da mağdurum. araştırsak belki o pankartın parası örtülü ödenekten çıkmıştır. yeter ki mağdur olalım da bir iki puan kapalım. o pankartı asan erdoğan'ın oyunun artmasına neden olacağını bilmiyor mu.
Rte ayrı bi dava ama sen kim köpeksin? benim ülkemin değil cumhurbaşkanı, kaldırım taşına bile laf edemememesi gereken böcek sürüsüne bak hele.
daha önce de anlatmışımdır. 5-6 yıl önce yanş 2012'de isviçre'de türk bir aileyle görüşmüştüm.

adamlar 30 yıldır isviçre'de yaşıyorlarmış. bana dediler ki

"Erdoğan'dan önce Avrupalılar bize köpek muamelesi yapıyordu adam yerine koymuyorlardı ama Erdoğan sayesinde insan yerine konulduk onların bize bakışları bile değişti Allah ondan razı olsun çok büyük adam" demişlerdi ve ben çok şaşırmıştım.

yıllar evvel rusya ve Fransa'da konuştuğum Müslümanlar da Erdoğan'a dua ettiklerini, onun sayesinde Müslümanların kimliği olduğunu söylemişlerdi.

güzel arkadaşım bu işler oturduğun yerden yorum yapmaya benzemez gidin dünyayı gezin ufkunuzu açın ve mümkünse azıcık düşünün.
Dört sorununda tek cevabı var. Erdoğan Türkiye'nin komple a. koduğunda gözünü Avrupa'ya dikeceği için. Hoş, avrupadan alsa alsa babayı alır ama sinek ufak olsada miğde bulandırır.
kimi eblehin "hayır çıksın" amaçlı açıldığını sandığı pankarttır.

durum tabi ki tam tersi, o pankart "hayır" değil, "evet" çıksın diye açıldı. şu referandum sürecinde avrupa kaynaklı tüm gerginliklerin altında bu var.

sebep? "evet" çıksın ki türkiye'yi ve ülkelerinde yaşayan türkleri dışlamak hepten kolaylaşsın, türkiye saddam gibi bir diktatörün yönetiminde ve bu sebeple bir an önce "kurtarılması gereken" bir ülke olarak lanse edilsin diye...

böylece pkk'lılar "bir diktatörün yönetimi altında ezilen kürtlerin haklarını koruyan yiğitler" olarak "resmen" kabul görecek tüm avrupada...
Bi haberde once kaynağa bakın. editör mühendisliği ile savaşların çıktığı bir gezegende yasiyoruz.
Tamda r.t.e'nin can simidi olan eylemler bunlar.
Sözlükte bile adami sevmeyip ama bunu kabullenemem diyen guruh varmış gibi görünüyor.
Aktrollerin elinden çıkan başlıklar.
Aninda ben burdayım diyor.
Duduf duf duduf.

Bana hic inandırıcı gelmedi.
Kirli eller hep devrede amk.
"kill erdogan with his own..." yazıyor da son sözcüğü okuyamadım.

yani gerçekten öldürmekten bahsetmiyor. mecazı anlamak için beyin gerekiyor da işte, olsa zaten tayyiban olmazdınız.
Şeyh sait pankartı açan, avrupa hayır dediği için evet diyen aptallara cevap verdiğim için utanç duyuyorum.

O pkk piçlerini sınır kapılarında karşılayan, her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alan, üniversitelerdi pkk yuvasına çeviren, çözüm diyerek suriye diyerek askerimizi ölüme yollayan siz değil misiniz ?

Hado bu gösterideki orospu çocukları pkk militanı, bu ülkenin iyiliğini istemiyorlar. Peki sizin bahaneniz ne, anasını siktiniz memleketin.

Not: bu gösteri bir avuç orospu çocuğu tarafından iki yüzlü avrupanın kanatları altında yapılmıştır.
Yine başladı mağdur edebiyatı. Akp değil miydi teşekkürler hollanda oylarımızı %2 arttırdınız diyen. Evet.
Aaa o zaman evet diyelim pAnkartı. Saka lan saka tabiki hayır.
pkklı it sürüsü bu ülkenin cumhurbaşkanını nasıl tehdit eder? o Avrupa'yı tükürüğümüzle boğmasını biliriz.

Avrupa'daki hiçbir seçim bizi ilgilendirmezken onlar neden bizim seçimlere burunlarını bu kadar sokuyorlar?,

Avrupa haddini bilmeli yetti artık be.
sorulara cevap isterim;

1-) bu dış mihrak lagalugasından kasıt, bahsi geçen ülke midir?
2-) finlandiya, norveç gibi kendi kendine yeten, dışa bağımlı olmayan, yani "küresel"e kopeklik etmeyen ülkeler midir dış mihrak?
3-) bunların hepsi 3. havaalanı kıskançlığından mıdır?
4-) alman ve hollandalılara nazi artığı demek, diğer ülkelerin bize ermeni katili, soykırımcı demesiyle aynı kapıya çıkmaz mı?
5-) batılı ülkeler ve liderleri hakkında, sırf seçmenin gazını almak için, ağza alınmayacak laflar etmenin bir karşılığı olabileceği kimsenin aklına gelmez mi?
6-) özellikle kuzey avrupa ülkelerinin, pkk belasını, "özgürlük için mücadele eden gerillalar" olarak görmesinde, bizim yani türkiye devletinin kendini yeteri kadar ifade edememesinin payı yok mudur?
7-) 15 temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 24 saat bile geçmeden, tutuklananların, henüz mahkeme bile görmemişken, işkence edilmiş hallerinin medyaya devletin resmi ajansı tarafindan servis edilmesinin, akabinde, en yetkili ağızlarda, idam kelimesinin sakız olmasının, suçluların iadesi konusunda sıkıntılı olacağını kimse öngörmedi mi? veya, öngörüldü de, bilinçli olarak mı yapildi bütün bunlar?

terör örgütünü açtığı suç içeren bir pankart. aynen, diyarbakır'da açılan şeyh sait pankartı gibi.
önce kendi çöplüğümüzden başlasak ya sorgulamaya!
yandaşların, aynen bölücüler gibi kafayı hepten yemiş kuduzlar olduğunu gösteren pankarttır.

bak ne diyor? "o avrupa'yı tükürüğümüzle boğmasını biliriz."

haaaayttt!.. tutmayın küçük enişteyi...
bu olayın evet ya da hayırla bir alakası yok. türkiye'nin güneydoğusunu kürdistan yapmak istiyorlar. iktidarda ben olsam beni de öldürmeyi isterlerdi çünkü sorunları tamamen türkiye ile.

bakın ulusal sorunlarımızı erdoğan'a indirgeyerek büyük hata yapıyorsunuz. bu erdoğan geçmişte pkk ile çözüm süreci bile yapabilmiş bir kişiliktir. dış tehditler türk milletinin ortak sorunudur. referandumsa ülkemizin iç sorunu.

referandumdan evet çıkarsa yerel yönetimlere özerklik verilmesi ya da eyalet düzenine geçilmesinin önü açılacak. bu referandumda evet çıkması demek kürdistan kurulması demektir. erdoğan gibi sonradan kandırıldık demeyin.
tüm darbeci fetöcülerin ve pkklıların Avrupa'ya kaçması bile adamların tavrını ortaya koymaktadır. bu pankartla artık iyice çamura yatmışlar.

Erdoğan'ı yedirmeyiz ülen.
akp rejiminin isviçre'ye hiçbir yaptırım uygulamamasıyla sonlanan bir eylemin parçasıdır.

akp, hollanda'ya nasıl bir şey yapmadıysa isviçre'ye de bir şey yapmayacak. adamların genlerinde bu var çünkü. türk devletine dışarda her türlü hakaret serbest,

ama türkiye'de hayır dersen ali gül kardeşim gibi tutuklanıyorsun.

ülke onurunu gavurlara çiğneten başarısız rejimlere hayır !
ebatları bayağı büyük bir pankartmış doğrusu...

"evetçi" olduğunu "hayırcı"lara kurnaz sorular hazırlayarak haykırmış olan başlık sahibinin taleplerine bakalım:

"1- bizdeki referandum neden avrupa'yı bu kadar ilgilendiriyor?"

bugünün dünyasında "bendeki referandum/sendeki referandum" diye bir hadise yok artık, unutun bunu: amerikan seçimleri dünyayı ilgilendirir, tıpkı ingiltere ve türkiye referandumları gibi.
senin evetçi devletinin yancıları daha geçen hafta avrupa'ya çıkarma yapıp politik ve diplomatik kriz yarattılarsa "neden bize karışıyorlar" demek biraz değil bayağı bir komik oluyor...

"2- neden bu ülkenin cumhurbaşkanıyla bu kadar uğraşıyorlar?"

bu ülkenin cumhurbaşkanı diktatörlüğü anayasal yapmaya ve bölgenin tüm dengesini bozmaya çalıştığı için olabilir. bu biraz karışık geldiyse "çekemiyorlar, kıskanıyorlar" gibi cevaplarla yetinin.

"3- neden evet mitinglerine izin vermeyip pkk'nın bile yaptığı hayır mitingilerine izin veriyorlar?"

evet mitingleri faşist bir rejimin yoludur, avrupa bu yoldan yakın tarihinde çok çekmiştir. ayrıca "evet" mitingini ne kadar masummuş gibi satmaya çalışsanız da adamlar niyetinizin aslında avrupa'yı karalama yoluyla mağduriyet yaratma yani düşmanca bir tutum olduğunu görüyor.

hayır mitinglerini düzenleyenler zaten t.c. aleyhine oldukları için ve t.c. politikaları nedeniyle o ülkelerde sığınmacı oldular. avrupa'daki "evetçi" kitlenizin içinde de "ben kürdüm, t.c. beni ezdi" diyerek sığınma hakkı kazanan bir ton insan var, hiç merak etmeyin. ancak hepsi değil; işte bazıları da samimi olarak t.c.'ye ve onun idarecilerine karşı: türkiye'de protesto edemesinler, avrupa'da da edemesinler, iyi yani, bunu istiyorsunuz belki ama, görüyorsunuz ki istediğiniz olmuyor.

ve en önemli soru

"4-avrupa bizim referandumda neden hayır'ın çıkmasını istiyor?"

1., 2. ve 3. soruların cevapları aslında bu sorunun da cevabıdır. ama daha önemlisi, o avrupa sizin elinizi eteğinizi çektiğiniz bir takım prensipler üstünde devam ediyor. ve yine bu aynı prensipler yüzünden aynı avrupa on sene evvel sizi de destekliyordu, şimdi kasten hatırlamıyor ayağına yatsanız da kayıtlara bakarsanız göreceksiniz.

o aynı avrupa şimdi diyor ki "ne oldu da bunlar böyle değişti, güç zehirlenmesi mi yaşadılar acaba?"

nereden bilsin o avrupa bu siyasi islamcılar'ın aslında hep böyle olduğunu; yani demokrasiyi insan haklarını veya ahlak, namus, şeref dahil tüm insani değerleri sezonluk moda gibi geçici olarak taşıdığını? ama öğrenecekler, ve iyice belledikleri zaman haklarında yasalar da geçirecekler. o vakit sadece rezil olmayacak, aynı zamanda "yasadışı" ilan edilecekler.

"siyasi islamcı"... hakaret gibi değil mi? öyle zaten, o maksatla kullanılıyor, emin olabilirsiniz.

"bu cihattır, dünyaya savaş açtık" demişlerdi, dünya da davete icabet ediyor, sorun ne?
Sen o soruları seni yönetenlere sor delikanlı.
Milliyetçiliğe onlardan daha fazla zarar veren çıkmadı bu ülkede. Kimse Teröre onlardan daha fazla taviz vermedi.
pkk denen Orospu çocukları topluluğu sokakları mayınlarla doldururken istihbarat neredeydi? Devlet neredeydi?
Meydanlarda Bombalar patlarken devlet neredeydi?
Evet diyen ya da hayır diyen teröre destek verir diyecek kadar şuursuz bir ruh hastası değilim. Ama teröre taviz verenler gün gibi ortada.
Bu ne biçim rezalet lan sanki rte bunları yönetiyo. Biz bile adama bu kadar ağır laf geçirmiyoruz. Yanlız rte'den ricam hayır kampanyalarını engellemesin çünkü bu paçavraya karşı çıksakta terörö oluyoruz.
şu adamı Avrupa ve terör örgütleri istemiyor. bu çok net.
görsel

ey güzel kardeşim Erdoğan'ı neden istemiyorlar? bu adam onların hangi çıkarına çomak soktu hiç düşündün mü?
ayrıca özgürlük ve demokrasi demagojisi yapanlar gerçekten komik oluyor.

100 yıl önce düşmanımız olanlar şimdi dost mu oldu da iyiliğimizi düşünüyor? iyiliğimiz için mi hayır ı destekliyor?
geçin bunları geçin onları savunmak size düşmez.