bugün

Tavsiye niteliğinde olan ve bağlayıcılığı olmayan bir karardır. Ayrıca sanmayın ki bizim iyiliğimize birşey istiyorlar. Darbeye gıkını Çıkarmayan şerefsizler iki terörist tutuklandı diye ver yansın ediyor. Ama bilmiyorlarki bu yaptıklarının hepsi, Türk halkında istediklerinin tam tersi yönünde etki yapıyor ve yapmaya devam edecek.
Sanki alacaklarda , durduruyorlar.

görsel
pekte sikimizde değildir.
Avrupa birliği umrumuzdadır değildir o başka konu ama Bu kararın uluslararası ilişkilerde bir geçerliliği yoktur sadece yorumlamaya yardımcı olur ona göre fazla büyütmeyin.
gereksiz bir birlik.

turkiye multecilere acsin kapilari.
gorsunler ebelerinin amini.
uzun adamın bir başka büyük başarısı(!)

ilerleyen dönemlerde götümüzde patlayacak.
alırsanıs ekime kadar almassanız skime kadar kararı.
afedersiniz şeyimizde bile olmaması gereken karar.Sanki alacaklardı da müzakereleri durduruyorlar.
bu olay, ab'nin akp'ye kırmızı kart göstermesi anlamına gelir. ben de ab'nin iki yüzlülüğünden nefret ediyorum. ancak bana kalırsa bu kararın ardında hem ekonomik nedenlerde ab'de giderek yaygınlaşan yabancı düşmanlığının, hem de 15 temmuz sonrasında ülkemizin ohal khk'larıyla * giderek otokrasiye sapmasının da payları var.
bordo klavyeli arkadaşlara göre sihimizde olmaması gereken kararlardır. muhtemelen elleri ekmek tutmadığından yani üstlerinde bir ailenin bir evin yükünü taşımadıklarından böyle düşünüyorlar. bunun ve parlamento kararının avrupa birliği tarafından kabul görmesi durumunda 5-6 ay sonra babişkolarına maddi olarak nasıl etkilendiğini sormalarını tavsiye etmek istiyorum nacizane..

insanlar gerçekten hayatı oyun gibi görüyor bu ülkede. zannediyorlar ki avrupa bize sırtını dönerse onlar kaybedecek. elimizde avucumuzda tek koz mülteci meselesi adamlar onunda çaresini bulurlarsa ondan sonra konuşup tartışalım bu konuyu birde rabbim ömür verdikçe buralardayız nasıl olsa. hayatı boyunca hiç ekonomik kriz görmemiş, yaşamamış insanlar ile ne kadar tartışabiliriz orası da muamma gerçi şu durumu bu kadar hafife alanlar ile yani.
(bkz: ay götüm)

Siyasi anlamda abden bir beklentimiz olmadığının herkes farkında, bir birlik olamayacağımız elli yıldır aşikar zira türkiyenin açtığı fasılların yarısını bile zarzor açabilen bulgaristan bile 3/5 senede tak diye girdi (rusya ekseni meselesenin etkisini göz ardı etmiyoruz tabi)

Ticari anlamda sıkıntıları olur bu tarz siyasi kararların, ha şu da unutulmamalı bizi çok sevdiklerinden gümrük birliği yok, ithalat ihracatın neredeyse iki katı bu sebeple de bu ticari birlik sürüyor, o yüzden nah* durdururlar.
ab ile ilgili olumlu gelişmeler olduğunda:
- oooo reis büyüksün alkış alkış alkış!
ab süreci askıya alınıp ilişkiler kötüye gittiğinde:
- oooo reis büyüksün alkış alkış alkış!

böyle memleketi ben de yönetirim ne var. ne yaparsan yap, istersen s.çıp sıva yine alkışlıyorlar.
Ya arkadaş kimse pek dillendirmiyor ama hiç iyiye işaret değil bu kararlar. Ambargoya kadar yolu var bu işin. Bu iş amaaann avrupa düşünsün boolum denecek iş değil gerçekten. elimizde tek mülteci kozu kaldı. En basiti ab artık alanen teröre destek veriyor ve biz hiçbir şey yapamıyoruz. dünya ve ülkemiz hiç iyi bir yere gitmiyor ve ülke olarak devrimsel nitelikte kararlar almalıyız.

Ama inanıyorum bu günleride atlatacağız...
beklenen olmuştur. türkiye özellikle darbe girişiminden ve avrupanın teröre verdiği destekten sonra batıdan uzaklaşarak doğu eksenli bir politika izlemeye çalışıyor. ab de turkiye ye uyarı amaçlı bu kararı aldı. henüz üretim de bağımsız olamadığımız için böyle önemsiz bir karar bile ekonomimize yara verebiliyor. arkadaşlar tamamiyle milli üretime geçmeliyiz. hepinizin gördüğü üzere ülkemizi yıkmaya çalışıyorlar. artık oturduğumuz yerden kalkıp bir şeyler yapmanin zamanın geldi. bu gevseklerin şamar oğlanı olmaktan sıkıldık her türlü alanda artık bir olup bunlara ders vermemiz lazım. salalım suriyeli leri uğraşsın dursun serefsizler. göt oğlanı avusturya ve maşa ırak bile bize posta koyar oldu. böyle durumlarda devletimize siyasal anlamda tam destekte bulunmaliyiz.
gittikçe zayiflayan ve yaşlanan bir topluluğun demokrasi den çeyrek faşizme gecisinin ayak sesleridir.
2008 ekonomik krizinin etkileri tam anlamıyla geçmiş degil. italya ve ispanya kaynaklı bir tahvil krizi yaklaşıyor. Avrupa'da sağ egilimli partiler güç kazanıyor.
ote yandan abd kendi ic ekonomik sorunlarini çözmek uzere politikalar düşünüyor.
yeni kamplasmalar başlıyor. artik 50-60 yıl önceki dünya yok. eski dünya olsa oyalamalar devam ederdi.
Dünya değişiyor herkes pozisyon almaya başlıyor.
kısacası burası karışacak vaziyet alın.
ohal var, demokrasi askıda, terör zirvede, ekonomi yerlerde, atar gider siyaseti var, istikrar yok. adamlar niye böyle bir ülkeyi alsın ki.
adamlar "vizesiz avrupa" için kriterleri yap diyor; bizimkiler "eyyy avrupa. sana mültecileri göndeririz" diyor.

kimse kusura bakmasın. millet siyaset yapıyor, politika yapıyor. bizimkiler gibi cahile hitap edip, gaz alarak günü kurtarmıyor.!!

şimdi "ap'nin kararını tanımıyoruz" diyenler, ülkenin, cumhuriyetin dinamiğini dinamitleyen yasaları da tanımazdan gelecek mi merak ediyorum.!! ??