bugün

Teröristlerin sınırlardan bu kadar kolay geçebilmeleri dikkatimi çekiyor ve her zaman 'Acaba?'diye soruyorum kendime.
şerife adında sivil bir teyzemizde maalesef ölmüştür..
"açılım açılım" diye yırtınanların, kudurttuğu it sürüsünün gerçekleştirmiş olduğu şerefsiz eylem.

ne yazık ki, artık normal karşılanır hale geldi şehit haberleri. yine bir anne ağlıyor. yine bir babanın içi yanıyor. yine bir kardeşin boğazı düğümleniyor. yine ve yine... olan kimseye olmuyor. o şehitin yakınlarına ve anasına, babasına, kardeşine oluyor.

yinelemeler hiç bitmiyor. yıllardır devam ediyor. bitmesi de istenmiyor. vatanımızın gencecik, fidan gibi evlatları bir bir piyon gibi öne sürülerek gelecek olası hamlelere karşı yem olarak kullanılıyor. boşu boşuna ve bir hiç uğruna ölmeye devam ediyorlar.

kansızlar kana doymuyor. hiçbir şey onları tatmin etmiyor. ben aciz bi insan olarak; diyecek bir şey bulamıyorum. utanıyorum artık bu kadar basiretsiz bi ülkede yaşamaktan ve bu kadar basiretsiz insanlar tarafından yönetilmekten. tek diyeceğim bu.
şerefsizlerin yine yapabildikleri en iyi şeyle yani pusu kurarak, uzaktan ateş açarak yaptıkları eylemlerden biridir. başka türlüsünü yapamazsınız zaten. cesurca karşımıza çıkamazsınız. mağaralarınızda boğulun.
behlül bihter başlıklarının işgal ettiği sol frame den daha yeni farkedebildiğimiz başlıktır.

bunca canların yitip gitmesine insanın, birkaç satır kelime yazmak, ağlamak,gırtlağında ne olduğunu bilmediği birşey düğümlenmek ve küfretmekten başka yapacak bişeyinin olmaması ne kadar acıdır.
her gün farklı bir yerden şehit haberiyle sarsılıyor türk milleti. Artık bir çözüm bulunmalıdır. daha ne kadar acı haberler görmemiz gerek.
yavaş yavaş şehirlere yayılmaya başlayan kanlı saldırı planlarının, başlangıcındaki saldırılardan biri. lakin götleri yer mi bilmem ama bunun sonu büyük şehirlerin şehir meydanlarında saldırılara doğru gidiyor.
ülkenin yavaş yavaş kanlanmasını öne çıkaran üzücü olay 2 şehit 1 vatandaş allah rahmet eylesin.
başımız sağolsun , vatan sağolsun demekten bıktık artık yeter lan verdiğimiz şehitler yetmedimi devlet bu olaya artık el koymalı ! şehit oldu vatan için gitti diye alkışlayacağınıza başka şehitler vermemek için çözüm bulmayı denesek ha ? bana bunları dedirten saldırıdır.
1 hafta içinde ülkedeki eğitimli birliklerin karadan ve havadan operasyonlara başlatıp kuzey ırak'ta yaşayan tek bir insan bile bırakmamasını gerektiren umarım bu orospu çocuklarının son saldırısıdır.
bu böyle gitmez düşüncesini geliştiren olaydır.

ne yapılacaksa yapılmalı ve buna bir son verilmeli. fena halde kanıyoruz.
yine şehir merkezinde gerçekleşen saldırıdır. amaçları büyük ihtimalle her yer güvensiz her yerdeyiz gibisinden bir mesaj vermek ve insanları korku ve telaşa sürüklemektir. biri bu azgın köpekleri durdursun ve şehitlerimize allah'tan rahmet dilemekten başka bir şey ne yazık ki gelmiyor elimden.
şu önemli anda bile sözlük yazarlarının hala bihter denilen bir televizyon karakterini tartışıyor olması hayret verici bir durumdur,bu hali üzüntüyle izliyoruz.
(bkz: hiçbir zengin çocuğunun şehit olmaması)
(bkz: dünyanın beyinsiz milletleri)
ne yazıkki adım kadar eminim bihterin ölümü daha çok konuşulacaktır...
osmanlı da namus için bağımsızlık için verilen canlar şimdi iki siyasetçinin ağzından çıkan cümlecikler için veriliyor... yazık çok yazık...
Allah rahmet eylesin, ailelerine sabır versin...
para muslukları kesilmedikçe durmayacakları çok açıktır,hükümet gerekli platformlarda artık ağırlığını koymalıdır,terörün destekçilerini açıklamalıdır.
geçen gün bir arkadaşım aşırı uykusuz bir haldeydi ve yarım saat uyuması gerekiyordu fırsatı da anca o kadardı. arabada radyo açıktı. halkalı'daki saldırının haberini veren spikerin sesi ile uyandı. ağzından çıkan ilk cümle "şerefsiz, adi israil!" oldu. bağlantıyı böyle kurarsak kimlerin neye alet oluyor olduklarını, nerelerde kullanıldıklarını düşünmemiz gereken durum bu. işte bu saldırı da kullanıldıklarının ve salak gibi bundan haberinin olmadıkları hala anlaşılıyor. o canlar gitti kalan ise anneleri. sabır dilemekten başka bir şey gelmiyor elimizden.
sonunun artık gelmesini dilediğimiz, dua ettiğimiz ve gerekenlerin gereken kişilerce kesin sonuçlandırarak, artık yapılmasını istediğimiz terör saldırılarının sonuncusu. artık kuzey ırak'ı yok mu ederler, tüm dağları bombalarlar mı bilmiyorum ama bitsin artık dağdaki teröristler! daha sonra şehirdekilere gelecek sıra...
bu zamana kadar doğuda en az terör saldırısı yapılan şehirlerden biri olan elazığ, bu saldırıyla son 3 günde 4. şehidini vermiştir. saldırı alanlarını genişletmişlerdir, bölgede gayet tanınan ve yerli turist çeken kaplıca bölgelerinde yapılmıştır bu saldırı. sivil kayıp da bu sebeple olmuş büyük ihtimal.
nispeten tunceli ye daha yakın bir bölgede gerçekleşen melun saldırıdır.
artık tamamiyle içlere acı veren sıralı matem haberleri...
muhtemelen bir rütbeli bir er in şehit düştüğü saldırı.
şehitlerimize allahtan rahmet dilemekten başka birşey düşmüyor fakat bu saatten sonra çok radikal önlemler alınması gerekiyor yeter artık analar ağlamasın.
lanet olsun artık dedirtendir. ben de izledim şu dizinin finalini, ama izledim bitti yani. o kadar. öyle bir toplum olmuşuz ki ne dikkat çekiyorsa ona yöneliyoruz. bugün şu dizinin finali olmasa, millet facebook profillerinde terör saldırısını paylaşıcaktı bir kaç milliyetçi sloganla belki de. ama bugün, şu saatlerde popüler olan aşk-ı memnu finali olduğundan ona yöneldiler. insanların aldığı hal ortadadır şu olayla.