bugün

türkiye saatiyle 16:30'da başlayacak, bundesliga 34. hafta mücadelesidir.

ev sahibi ekibi beraberlik şampiyonluğa taşıyacak. 2 puan gerisindeki bayern münih ile şampiyonluk için yarışan vfl wolfsburg'un şampiyonluğunu ilan edeceği maç olacaktır diye umuyoruz.

sivaslık yapma wolfsburg, ne olur.

ek bilgi: 23 mayıs 2009 fc bayern münchen vfb stuttgart maçı ile dönüşümlü olarak kanal 24'ten yayınlanacaktır. *
6 ve 15. dakikada gelen gollerle 2-0 olmuştur.

hadi lan, hadi lan!
6. dakikada misimovic ve 15. dakikada grafite'nin golleri wolfsburg'u tarihindeki ilk şampiyonluğa doğru götürmektedir.

wolfsburg rules !!
shaktar'a karşı mağlubiyetin sebebi olarak diego'nun yokluğunu göstermişlerdi. bu maç diego'lu bremen'in de bi halt olmadığını göstermiştir. tabi bi de wolfsburg'un şampiyonluğu ne kadar hakettiğini.
henüz ilk yarısı sona ermemişken, 3-1 vfl wolfsburg üstünlüğüyle devam eden mücadeledir. ne olur lan, kazanın lan, şampiyon olun olum, münihlilere parmak sallayalım lan...
e şimdi weder bremen 3-1 yeniliyor, bizim de aklımıza tertemiz maç fikri gelecek?

yok artık daha neler...
tertemiz maçdır. wolfsburg şampiyon olacaktır, helal olsundur.

(bkz: forever wolfsburg)
ev sahibinin canavar gibi top oynayarak rakibini sahadan sildiği maçtır. hiçbir iddiası olmayan kupa yorgunu werder bremen'in, 4-0'dan 4-5'e maç çevirebilecek kapasitedeki bir takıma 3-1 yeniliyor olması danone kadar doğaldır.

münih wolfsburg'a 5-1 yenilirken düşünecekti yahu, sizin derdiniz ne adamlarla?
artık tek bir klişeyle tanımlanabilecek maçtır, 4-1 olmuştur.

(bkz: wolfsburg taraftarı şampiyonluk şarkıları söylemeye başladı)
neden bilmiyorum ama wolfsburg'un şampiyon olmasına feci şekilde seviniyorum.
sanırım sivasspor sempatisi gibi bir şey.
5-1 sona ermiştir.
maç bitti. son şampiyon wolfsburg oldu. fakat bunlardan daha önemli bir şey var. maç bittikten sonra sahaya çıkan seyircileri görmeliydi bütün süper lig takımlarının taraftarları. maç bitimine saniyeler kala sahanın yanındaki fileleri söküp saha kenarına inen seyirciler maç bitim düdüğüyle beraber sahaya girdiler. oyunculara sarıldılar. ama insan gibi... öyle üzerinize afiyet hayvanlar gibi değil. bildiğiniz insan gibi. kibar kibardılar. ama sevinçlerini birçok ünlem ile fiile de döktüler. sonra kale ağlarını çakmakla yakıp almak isteyen taraftar mı istersiniz, grafite'nin peşinden imza için koşanlar mı,(adamın biri lincoln'e harbi benzedi arkadan) ne ararsanız vardı. sevinç böyle olmalı usta.. oyuncu ve taraftar elele, hır-gür yok...
werder bremen 'in tel kadayıf gibi döküldüğü maçtır tamam kaybette bu kadar farklı değil be schaaf cık istanbul havası yaramamış size.
werder bremen'in anadolu dayanışması adına al gülüm şampiyonlar ligim sana feda olsun diye şampiyonluk hediye ettiği maç olmuştur.
ekran başında ah o gemide ben de olsaydım demeye sebeptir.*
muhteşem bir atmosfer, muhteşem bir şampiyonluk kutlaması. bu maçla ilgili bilinmesi gereken önemli bir nokta da, wolfsburg kadrosundaki oyunculardan hiçbiri, 23 mayıs'tan önce bir şampiyonluk yaşayamamış. tek bir kişi bile. helal olsun.