bugün

Maya takvimine göre kıyametin kopacağı gündür.
muhtemelen deniz kenarında bira içerek geçireceğim gün.
maya takvimine göre kıyametin kopacağı tarih değil, 4üncü döngünün tamamlanacağı tarihtir. 5inci döngüyü tanımlayıp, yıllandıramadan avrupa'dan gelen koloniciler* tarafından medeniyetleri sonlandırılmıştır, o kadar.

edit ve detay bilgi:
her döngüde insanlık mantalitesi değişir onlara göre. 2012'de birsey olacaktır kesin, belki uzaylılarla tanışırız kim bilir...ya da belki üstümüzden bir kuş geçer, kanadından bir tüy düşer...
mayalara göre bir devrin kapanacağı günden iki gün sonraki tarih. * daha önce kapanan devirlerde bir dizi felaket meydana gelmiştir. nuh tufanı da bunlardan birisidir. kıyametten kasıt bütün insanlığın topyekün yokolması değildir.
(bkz: sıçış)
o 21 aralık 2012 değil miydi?

yoksa mayaların takviminde rötar mı olacak? *
diğer günlerdeki kiyametin kopma olasılığına göre fazlası yada ekşiği olmayan sırdan bir gün.
(bkz: hurafe)
marduk ile tanışacağımız günmüş mayalara göre.
ertesi günü; marduk çarpacak, kıyamet kopacak demiş olan arkadaşlarımla süper taşak geçeceğim gün.
(bkz: 2013 te gotumuze girecek başlıklar) *
mayaların o zamana kadar hayatta kalamıyacaklarını tahmin edip bari sikimizden bişe sallayalım da insanlık alemi korksun amına koyim dedikleri tarih.
21 aralık 2012'tan iki gun sonrasi.
hiç bi s.kim olmayacak. heyecana kapılmayın.

(bkz: tanrıyla konuştum haberler iyi)
"o kadar planlıydı ki her şey. hâlâ gülüyorum. bu kadar iyi bir şekilde dünyayı yönettiğimizi görünce kendimi tanrı katından birisi gibi görüyorum. belki de gerçekten de öyledir. sahi, bizler tanrının yeryüzüne düşen gölgesi değil miyiz? neyse, asıl düşünmek istediğim konu 20 dakika sonra olacak olan olaylar. insanları o kadar planlı bir şekilde alıştırdık ki kimse bir şey anlayamayacak. herkes korkacak, herkes! yapımcılara verdiğimiz o devasa paralarla çektiğimiz güzel filmler, pop starı diye yutturduğumuz sahte kişiliklerle insanları oyalamak gerçekten de eğlenceliydi. işin asıl eğlenceli tarafıysa onları oyalarken mutlu olduklarını sanmalarını görüp bizim mutlu olmamızdı herhalde. gerçekten, nasıl mutlu olduklarını sanabiliyorlardı? 1980'lerden itibaren öyle bir dünya oluşturduk ki kimsenin hiçbir şeyden haberi yok. onlara sadece birkaç kanal verdik, kanallara haberleri biz gönderdik, kanallar da bizim gönderdiğimiz haberleri o kitleye söyledi. sadece bizim istediğimiz haberleri söylediler, yüce isa (!). nasıl oldu da anlamadılar bunu?! medya holdinglerinin gerçekten de onlara doğruyu söyleyeceğine inandılar mı? o kadar gülesim var ki şuan! ve birazdan hepsi o yapay dünyadan çıkacak. tanrım (!), yüzlerindeki o korkulu ifadeyi görmek için sabırsızlanıyorum. evet, şuan moskova'dayım. insanlar koşuşturuyor, hiçbir şeyden haberleri yok. sırıtıyorum. birazdan değişecek her şey. medyanın neden "2012" denen saçmalığı ortaya attığını bilmiyorlar. evet, bilmiyorlar. çünkü hiç sorgulamadılar. çünkü biz malzemeyi verdik ve onlar da bunu akıllarına kazıdılar. milyonlarca kişi, ya da söyle diyeyim; bilmesi gereken milyonlarca kişi "2012" denen şeyi az çok biliyor. sadece bir söylenti, hatta bazıları gülüyor bile. tanrım, gerçekten çok aptal ve saflar. 12 dakika kaldı. ilk olarak paris'te başlayacak. bam-bam-bam. saldırılar gerçekleştiği anda sıra londra'ya geçecek. bam-bam-bam. daha sonra viyana. yine bam-bam-bam. ve son olarakta istanbul. bu sefer daha büyük bir bam-bam-bam. kim bilir kaç bin kişi ölecek? 20.000 ölür mü dersin? hahah, abartıyorum değil mi? kesin abartıyorumdur. keşke abartsam. ama yoo, neden keşke? biz bu şekilde para kazanıyoruz. 9 dakika.. yüzlerindeki o hiçbir şeyi anlamamış, meraklı bakışları merak ediyorum, hem de çok. 2001'de de böyle olmuştu. ama bu sefer çok daha şiddetli olacak. daha büyük bir korku, daha büyük silah satışları, daha çok para, daha çok para. değişmeyen tek şey, gerçeğin yine saklanacağı olacak. tanrım, yine müslümanların yaptığına inanacaklar. "din" denilen şeyi seviyorum. hatta bayılıyorum. en iyi para kaynağımız. kurulacak imparatorluk için en önemli olgulardan bir tanesi. çok az kaldı imparatorluğun doğuşuna. 6 dakika. on binlerce kişi ölecek. aslında üzülmüyorum, anlasalardı onlar. bana ne? bize ne? ben sadece bana verilen görevi yerine getiriyorum, paramı alıyorum ve susuyorum. tabii ki de ortaya bazı komplo teorileri atacağız. yine ortadan yahudiler kaybolacak. yine suçların ve kuşkuların bir kısmı onların üzerine yoğunlaşacak. herkes susacak, bir açıklama bekleyecek. obama'nın yüz ifadesini de merak ediyorum, konuşmayı yapacağı zaman. özellikle de o cümleyi söyleyişini: "bugün dünya tarihinin tamamen değiştiğine şahit olduk". tanrım, herkes onu korkuyla izleyecek ve ondan yardım bekleyecek. amerika birleşik devletleri. new york city. amerikan rüyası.. çok gülüyorum çok. 3 dakika kaldı. birazdan dünya tarihi yeniden yazılacak. ama daha bitmedi, asıl oyun yılın son gününde olacak. yapılan sahte arkeolojik kazılarla bütün dinlerin yanlış anlaşıldığını söyleyecekler. o kadar çok delil sunacağız ki (!), tabii insanlar hemen inanacak. medya. bir şeyi defalarca tekrarlarsanız herkes buna inanır. ve yine aynı oyun oynanacak, hiçbir zaman değişmemiş olan oyun. 8-9 gün kadar tam bir kaos yaşanacak. kimse hiçbir şey anlamayacak. hayat tamamen felç olacak. ve herkes tam delireceği sırada da o müthiş öneri birleşmiş milletler'den çıkacak: tek devlet. herkes bunu hemen isteyecek. neden mi? tabii ki güvenlik. başka sebepler de var tabii. "eşcinsellere %100 özgürlük verilecek" denilecek. "ırk sorunu ortadan kalkacak" denilecek. herkes bunlara inanacak, bizim yarattığımız sorunlara yine kendimiz öneri sunacağız. daha çok para kazanacağız, yeni ihaleler, yeni rüşvetler. tanrım, şimdiye kadar kazandığımızdan da çok para kazanacağız. ve asıl önemli kısımsa, çipler. insanların vücuduna onlardan yerleştirmeyeceğiz, daha doğrusu onları zorlamayacağız. kendileri isteyecek. bizden arzu edecekler. tanrım, aptallar! onları 24 saat boyunca izleyebileceğiz. tabii ki bize karşı çıkanlar olacak. yaptıklarımızın bir kısmını anlayanlar da çıkacak. ve o zaman da yeni yalanlar uydurup, yeni cinayetler gerçekleştireceğiz. kimse artık bize karşı gelemeyecek, hiç kimse. herkes korkacak, kendilerine verilen görevleri yapacaklar. onlara gerçekten de "hak" ve "özgürlük" verdiğimizi sanacaklar. saniyeler kaldı.. ve asıl komik olan kısmı yine söyleyeyim mi? hiçbir şeyi anlamayacaklar.

son 10 saniye. tanrım, ilk defa heyecan duygusunu iliklerime kadar hissediyorum. birazdan onlarca yıldır üzerinde çalıştığımız şeyin son aşamasına geleceğiz. birazdan dünya ve tarih değişecek. tamamiyle hem de! bu sırada garsona yeniden içkimi söylüyorum. ve sonunda: bam-bam-bam. evet, sonunda başladı. buradan, içimden söylüyorum: yeni dünyaya hoşgeldiniz, köleler."

not: "neden 2012?" adlı bir makaleden alıntıdır.
dogum gunumun oldugu tarihtir. dogum gunlerim hep sik gibiydi. bi kiyamet kalmisti olmayan *
hafta sonuna denk gelmesinden ötürü derin bir üzüntü duyduğum, kurban bayramında da 9 gün tatil yapamamış bünyeleri hüsrana uğratmış bir maya günü.