bugün

evet evet tam bir rezalettir. eşimle birlikte izmir forum bornova da biraz gezindikten sonra yemek yiyelim dedik. bilenler bilir üst katta yemek yeme alanları vardır. oraya çıktık iki tane big king menü sipariş ettik. oturduk bi yere yiyoruz. aldığım bir kaç ısırıktan sonra karşılaştığım manzara beni bir daha dışarıda yemek yememe konusunda çok kesin kararlar almaya meyletti.
burgerin içinden serçe parmağı büyüklüğünde ve kalınlığında artık kurt mu dur nedir tam olarak ne olduğunu bile bilemediğim ölü halde bir canlı çıktı. aldık burgeri götürdük yetkiliye gösterdik. burger in içinde ki yeşillik ambalajlı olarak geliyor muşta falanda filanda diyerek özürler diledi ama ne fayda. durumu gıda bakanlığına bildirdik. umarım gerekli işlemler yapılır.

http://galeri12.uludagsoz...-king-rezaleti_751381.jpg

edit:
-inandırıcı bulmayanlarınız olmuş. ben gerekli işlemleri yaptım ve yapacağım zaten. onun haricinde kimseyi inandırmak gibi gayrete girişmeye gerek olduğunu düşünmüyorum. elimde başka fotoğraflar var ama keşke video da çekseymişim daha iyi olurmuş. o anki öfke ve sinirle her şeyi detaylı düşünemiyorsun.
- tam ısırıldığı yere denk geldiği için o canlının da bir kısmını ısırmış olmalıymışım falan diyenler var. adama bak sanki kafasından biraz ısırsam rahatlıycak.
canlıyla göz göze gelince elimden masaya fırlattım ve sonra da acaba turşu falan da biz mi yanılsıyoruz acaba diye emin olmak adına tabii ki canlıyı biraz inceledik o esnada fotoda gördüğünüz pozisyona geldi.
bence kurt, bu yazar kardeşimizi bakanlığa şikayet etmeliymiş. resmen hayvanın hamburgerini yemiş çünkü.

o değilde ne protein vardır bu kurtta amk. yalar yutardım ben.
Bu kurtları çok iyi bilirim , ben tere yerken arada terenin içinden çıkardı. Malumunuz tere toprakla çok iç içe olduğu için çok iyi yıkanması , sirkeli suda bekletilmesi gerekir. Ama kıçı kırık hamburgerin içine nasıl girmiş belli değil.

Ben 7 ay burger king'de çalıştım neler gördü bu gözler. Bizde kurt olmazdı ama tahta kurusu ve hamam böcekleri çok vardı. Hatta bir ara kilerin orada bağımsızlık ilan etmişti namussuzlar.

Lan amk senin mis gibi lahmacun , döner , dürüm vs. Bir sürü yiyeceğin var , ne anlıyorsun hamburger yemekten? çalışırken de hiç anlamazdım bu durumu. tam yanımızda kebapçı vardı , fiyatları bizden çok daha uygun ve lezzetliydi. adam gel gör ki müşteriler bizim restaurantı neredeyse işgal ederdi.

inanın anlamıyorum ne var bu hamburgerde.
tam bir rezalettir.gerçekten sözlüğün üzerinde durması gerekn bir olaydır.medyaya intikal ettirilip etkin sonuç alınmalı ki insanlara yiyicek içecek hizmeti verirken daha dikkatli olsunlar.

edit: ekşi sözlükte başlığı açılmış, yorumlara baktıkça şunu anlıyoruzki bu dünyada sadece ekşiciler rezalet başlıkları açabilirmiş.akıllarınca dalga geçicekler,başlık ekşide açılsaydı burger kingin kuruluşundan tutun yıllık cirosuna kadar bütün asortik bilgileri girilip linç edilecekti.

ekşicinin biri göle nutella çalsa da vallahi şaşırıp da sormam ne yapıyorsun diye.
Ev dışında yemek için güvenilecek başka bir yer olmadığını bir kez daha gözler önüne sermistir. En uyduruk mekanda da yesen en kaliteli yerde de yesen bi fark yok.
kurt değil ejdarhadır o. ne lan o ! ulan ben şu bedava tuvaletleri bile para verenlerin kullanımına açan bu orospu çocuklarından yemek yemiyorum. siz de yemeyin. sizin yememeniz fakir etmez onları, ama sayenizde de böyle şeyler yapamazlar.
oha dedirtmiştir. minik kurtçuk bekliyodum yılan çıktı amk.
yıl olmuş 2015, hala burger king'e gidenleri göstermiş rezalettir.

şaka bi yana, burger king'in anavatanı olan ülkede de, diğer batı ülkelerinde de millet çoktan fit yaşama ve doğal yiyeceklere dönmüşken bizim hala elalemin terkettiği fast food tarzı yiyecekleri tüketmemiz bizim tipik bir abd sömürgesi olduğumuzun göstergesi.

burger king ve diğerleri müşterilerini daha da bağımlı hale getirebilmek için ürünlerinde çin tuzu kullanır ki en zararlı kanserojen ürünlerdir. bu birrr!!!

malum firma ayrıca ürünlerinde genetiği değiştirilmiş hayvanlardan elde edilen etleri kullanır. bu iki!!!

yanında gelen patates kızartması kimbilir ne zamanda bir değiştirilen ve bol trans yağ içeren bir gıda ürünüdür, kanserojendir. bu üçç!!!

diğer yanında gelen cola, nestea, ice tea vesair glikoz şurubu, e türevleri içerir. bu dörtt!!!

yani bunca kanserojen ve zararlı madde barındırdığı halde bilinçli olarak burger'a gidiliyorda içinden marulla gelen zavallı bir tırtıl mı çıktığında sorun oluyor? bence yukarıda sayılanlar o tırtıldan çok daha tehlikeli. bilmem anlatabildim mi...

kısacası küresel fast food şirketlerine gitmeyiniz, görmeyiniz efendim. sağlığınızdan olmayınız. onun yerine evde yapılan tarhana çorbası, makarna, köfte dururken ve daha ucuza gelecekken küresel sağlık yıkıcılarının kurbanı olmayınız.
Burgerin içindeki en sağlıklı şeyi reddetme hali.
abi öyle kurt mu olur o bildiğin khaleesinin ejderhası hayatta dışarda yemek yemem bunu gördüm artık lokanta ve burgercilerin önünden geçmem bu arada bi ara illuminati twitter hesabına bakıyordum bir video gördüm burger king nasıl yapılıyor sanıyorsunuz adlı bir video vardı tıkladım 12 sn lik bir video adam 6-7 tane canlı civcivi kıyma makinesine atıyordu salatada böyle işler varsa kimbilir o etlerde ne hile vardır.
Benim gibi dışarda yemek yemeyen tayfanın umrumda olmayacak rezalettir. Burger king ya da başka bir yer fark etmez ne şartlarda yapıldığını bilmediğim yemeği yemem kimse de yemesin bence.
Bu durumla karşılaşan kişi gerçekten de ne dese ne yapsa yeridir. Fakat şöyle bir gerçek de vardır ki orada çalışanların hiçbir suçu yoktur. O marullar oraya ambalajlı geliyor. Ambalajın üstünde yıkanmış paketlenmiş göbek salata yazıyor. Orada çalışanların o paketleri kimin hazırladığından haberi yok. O paketleri açıp kaplara ayıran kullanıma hazırlayan çalışanın onca yeşilliğin arasında kamufle olmuş o yeşil mahlukâtı görmemesi son derece normal. Ayrıca bu işi yapan arkadaş bu işi hızlıca yapmak zorunda. Aksi takdirde üstlerinden azar yemesi kaçınılmaz.

Şimdi gelelim neticeye.

Müşteri o yiyeceğe 11-12 lira para vermiş almış. içinden tırtıl çıkmış. Bu müşteri zaten böyle durumlarla karşılaşmamak için kaliteli gördüğü burger king e gelmiş. Burda bile bu durum oluyorsa başka yerlerde neler olmaz demiş ve gerekeni yapmış. Ne yapsa ne dese haklı.

Şimdi bir de diğer taraftan olaya bakın. Gelin gelin çekinmeyin.

Yukarıda da belirttiğim gibi o salataları kullanıma hazırlayan arkadaşın suçu yok. Oradaki en alttaki ekip üyesinden restoran müdürüne kadar kimsenin suçu yok. Sadece mutfak bölgesinde o big king siparişini hazırlayan kimse biraz onun suçu var. Neden biraz diyorum? Çünkü siz kasanın başına yığılıyorsunuz ya hani. işte o an dikkatli gözlemlediniz mi hiç o kasiyerleri, mutfak personellerini? Ne çekiyorlar ne zor anlar geçiriyorlar bilmem hiç fark ettiniz mi? O müdürler o elemanlara nasıl yükleniyor hiç gördünüz mü? Böyle bir vaziyette belki de iki büyükçe yaprağın arasındaydı o tırtıl. Eleman zaten bu derece baskı altında saniyeler içinde siparişi yollamak zorunda. Zaten bile bile yollayacak hali yok. Sizin o stres içinde tam performans beklediğiniz o elemanlar sizin bu sabırsızlığınıza tafranıza tribinize istediği kadar kızsın imkânı yok o tırtılı bilerek yollayamaz. Çünkü birincisi o işi yapan insan gerçekten ihtiyacı olmasa mümkün değil o işte çalışamaz. Diyelim çalışıyor. O elemanı sadece işten atmazlar; dava açarlar çok uğraştırırlar.

Daha konuyu detaylı detaylı sayfalarca yazıp sonuçlandırmak mümkün. Ancak bunun bir gereği yok. Eğer müşteri şikayette bulunduysa meseleyi uzattıysa zaten siparişi hazırlayan elemanı çoktan vardiyadan atmışlardır. En iyi ihtimalle sürgüne başka restoranta yollamışlardır. O anki vardiya müdürü de ihtar yemiştir, uzaklaştırma almıştır... Sonuç olarak suçun büyüğü o paketi yıkayıp paketleyen kişi de. Yani mantık öyle söylüyor. Ama suçun en büyüğü sistemde. Sistem berbat. Sistem sizden haftanın altı günü günün 8-10 saati tam performans ister, mükemmellik bekler. 30 lira para ya alırsın ya alamazsın senden 50-100 liralık hizmet talep eder. Yapmazsan pişman yapamazsan rezil eder. Eder de eder. ister de ister. Yaptığın iyi bir davranış görülmez, fedakârlıkların takdir edilmez. Ama en ufak bilinçli yada bilinçsiz hatanda yerin dibindesindir. Aslında yöneticiler eğlenceli olsa, biraz olsun halden anlasa, hak yemese böyle şeyler yaşanmaz. Ama onlara da kızmıyorum. Onlarda böyle görüp böyle geçirmiş. Sıkıntı amirin amirinde, onun da amirinde. Asıl sıkıntı kapitalist düzende. Yani o tırtılın big king den çıkmasının tek suçlusu kapitalizmdir.
Gerçekse büyük rezilliktir, değilse burger king in yasal yollara başvurma hakkı doğar.
beş dakika boyunca ekrana kitlenmeme sebep olmuş rezalettir. öyle kurt olmaz efendim ejderhadır o.
insana bir daha dışarda yemek yeme diye öğüt veren rezalettir. paylaşan yazar arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum zira dışarda yeme alışkanlığı, kilo aldırır, mideye dokunur vs. ama vazgeçmeyiz fakat böyle bir örnek en azından benim için epey bir caydırıcı olmuştur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar