6 yıl önce oynanan maç. Denizlispor deyince bi gülme geliyor ayrı konu hahahah.
bursaspor'un geçmişte eskişehirspor, zonguldakspor, adanaspor, samsunspor, gençlerbirliği ve sivasspor'un sonunu getiremediği ve sadece trabzonspor'un varabildiği şampiyonluk yoluna girdiğini gösteren maç olmuştur. duyduğuma göre liderin hocası ertuğrul sağlam ipi göğüslemeden şampiyonluğu telaffuz etmeyi oyuncularına yasaklamış ki kendisi geçen sezon bülent uygun'un yaptığı hatadan ders almışa benziyor.
bursaspor un 70 dakika boyuncu baskılı oynadığı oyunu hükmettiği maç olmuştur. daha sonra belki rehavet belki yorgunluk paniklemesine sebep oldu. yenilen golde üstüne tuz biber oldu. fakat şu an ligde en iyi top oynayan takım olduğunu bir kez daha gösterdi. fenerbahçe ile galatasaray ın denizli maçlarını düşünürsek bursaspor un uyuna hükmetmesi ve ali tandoğan ın en az 10 orta açtığı bir maç izledik. bir ara ortalardan sekiz oldum. sercan koskoca maç boyunca gol haricinde takıma bir katkısı bulunmadı. sahanın en kötüsüydü. volkan şen kanatta çok etkiliydi. biraz bencil olmasa bursa farka giderdi. turgay bahadır bence maçın yıldızdı. ozan ipek hem attığı gol hem hücuma katkısı gerçekten iyiydi. sonuçta bursa haklı bir galibiyet aldı. inşallah son haftalarda panikleyip şampiyonluğu vermezler.
açık kale arkasında maçı izleyenlerin bir çoğunun atkı şov sırasında gelen denizlisporun golünü göremedikleri maçtır.
golü anlayana kadar seyirciler arasında geçen muhabettin özü ise ne oldu şimdi amına koyayım şeklindeydi.
sonrası ise biraz stresliydi.
nihayeti ise yine muhteşemdi.
galiba az kaldı...
aşılan bir engeldir, bursaspor sadece denizlisporu değil streside yenmiştir.
sağlam sağlam yürüyen bir takımın kazandığı maçtır. ayrıca en yakın rakibi ile puan farkını 5 e çıkarn maçtır.
denizlispor un hiçbir şekilde yattığı iddia edilemeyen maçtır. zira adamlar golü attıktan sonra götlerini yırttılar. hatta teknik direktörleri taktik değiştirdi, ileriye uzun adamlar koydu, yani ellerinden geleni yaptılar. yani bursa bu maçı çatır çatır yenmiştir.
denizlispor üzerinden nemalanmaya çalışan, bursaspor için ileri geri konuşanlara kapak olmuştur.

maçın adamı ozan ipek seçilmiştir.
bir an için beraberliği akıllara getiren maçtır. allah'tan öyle olmadı. helal olsun bursaspor, helal olsun ertuğrul sağlam.
kasımpaşa ve manisaspor'dan sonra denizlispor'da beşiktaş'a, fenere, galatasaray'a oynadığı topun yarısını oynamamıştır.
iş günden güne garipleşiyor. hadi bakalım.
bursaspor'un ikinci ile olan puan farkını beşe çıkardığı ve önemli bir avantaj yakaladığı maç olmuştur.
2-1 bursaspor'un kazandığı maç olmuştur.
darryl roberts'ın boş kaleye kaçırdığı maç.
denizlispor'un 2-1'den sonra tehlikeli geldiği maç. her şey olabilir.
(bkz: maç uludağ sözlükten izlenir)
bursa'nın şampiyonluk kapısından içeriye sağ ayağını attığı maç. Haftaya derbi berabere biter ve bursa kazanırsa sol ayağını da kapıdan içeri atar. Ondan sonra geriye bir tek kapıyı diğerlerinin üstüne kapamak kalır, bize de o zaman tebrik etmek düşer.
lig'in en hızlı santraforu sercan. 2-0
67'de sercan'la 2-0 olan maç.
denizli kazanır dedim lakin bu takım" durmak yok yola devam " sloganını çok benimsemiş lan bir maçıda kaybedin.
ozan ipek, ali tandoğan ve volkan şen'in muhteşem oynadığı bir ilk yarı olmuştur. sercan yıldırım her zamanki performansından yine çok uzakta. ikinci yarıda sercan ve turgay daha fazla ağırlıklarını koyabilirlerse daha farklı bir skor olur.
ozan ipek attığı harikulade gol ve son dakikada sağlam bir deparla youlanın ayağından aldığı top maçın ilk yarısına damgasını vurmuştur.
yalniz hakem serkan cinar muhtesem bir mac yonetiyor. ilk defa goruyorum bu hakemi ama sampiyonlar ligi'ndeki hakemler gibi lan. masallah diyelim de nazar degdirmeyelim. turkiye'de son yillarda boyle hakem gormedim ben.
ozan ipek sen ne yaptın la? demek istediğim maç. helal olsun diyorum.
--spoiler--

hocam bunlar şampiyon olacak galiba yav.

--spoiler--
ilk yarısı 1-0 Bursaspor üstünlüğü ile sona eren mücadele.