1. ?.
  2007 seçimlerinin sonucundan memnun olmayan insanların yapacağı eylemdir. iktidar olan partinin kendilerini temsil etmediğini düşünmeleri ve de bu partinin iktidara açık ara oy farkıyla geçmesi onları daha da cesaretlendirmiştir; çünkü onları başa koyan ve bu kadar oy veren de yine toplumdur. akpnin eğitimli ve aydın kesime hitap etmemesi, hatta onları toplumda ezip dışlatmaya çalışması, bu insanları onların boyunduruğunda yaşamama konusunda daha da tepkilileştirmiştir. sonuç olarak bütün bu eğitimli kısmın yurtdışına gitmesi nedeniyle türkiye'de beyin göçü gerçekleşecek, ülke kendi kendini gittikçe geriletecek, yakın vakitte de tekrar osmanlı devleti kıvamına gelecektir.
  10 -4 ... allius
 2. ?.
  seçim sonucu gerçeklerle başbaşa kalan halkın, bu yöntem olmadı bir de şunu denemeliyiz diyerek başka görüşlerde birleşmesidir. neticede takım tutar gibi parti tutmanın zararların görmüştür yıllarca bu halk. yıllarca peşinden koştuğu siyasi akımın boş olduğunu görünce göç gerçekleşmiştir.
  1 ... devilscry
 3. ?.
  çekip gitmek korkakların işidir ve gidecekler sadece bu ulkeye ihanet etmiş olacaklardır. gitmek isteyen gider kimse onları tutamaz ama bu ulkenin aydınlık bir gelecege sahip olması için kalıp savaşmak gerek. *
  5 ... fabala
 4. ?.
  gidecek insanlara cay koymasini soylemek istedigim goc dalgasidir. zaten goc edecek ki$inin beyin gocu eylemi ile alakasi yok olandir. olsa olsa ku$ beyin gocu olayi olabilebilir.
  2 -2 ... spiritualized
 5. ?.
  gerçek memleket sevdalılarının asla yapmayacağı şeydir. böyle düşünceler akıllara geldiğinde şu düşünülmelidir.

  (bkz: ya ataturk te birakip gitseydi)
  ... seydikoylu
 6. ?.
  her vücudun üzerinde bulunan beynin yurtdışına çıkarılması sonucu beyin göçü oluşmayacağını görmemize yarayabilecek kontrollü deney aşaması.
  aynı beyinleer tarafından mı? düşünüldü bilmiyorum ama ilgili olarak ;
  (bkz: 2007 de patlayacak olan goc dalgasi)
  1 ... laedri
 7. ?.
  çay koymaya gidecek olan beyinlerin göçüdür. seçim sonrası vuku bulması rastlantıdır.
  1 -1 ... enel hak
 8. ?.
  ilgili mi? bilmiyorum ama bana sagopa kajmer'in bir şarkısını hatırlatan trip atma repliği :
  (bkz: s k t r n g d n)
  1 -1 ... laedri
 9. ?.
  sırf oy verdiği parti kaybetti diye bu ülkeden kaçıp gitmek bu ülkeyi hiç sevmemiş olmaktır. önemli olan kalıp savaşmak, mücadele etmektir.
  yok sen zaten gitmek istiyordun ve seçim de bahane oldu o zaman git, gideceksen bekleme, farklı değilsin sen de, gideceksen bekleme.
  ... leblebi tozunun hastasiydim
 10. ?.
  beyin gocu degil yobaz gocu olmalıydı bu ulke ıcın.
  3 -2 ... iktidarsiz jigolo