bugün

http://magazin.haberturk....rda-iki-caya-500-tl-verdi

kendisine ve oyuncu (oynayamayıncı desek daha doğru olacak) sevgilisi Sinem kobal'a ali sami yen stadı'nda çay getiren top toplayıcı çocuğa 500 tl bahşiş veren arda turan'dır. çoluk çocuk iki top oynuyor alıyor milyon dolarları.
Elbette saçar etrafa. neyse bari top toplayıcı çocuğa yaramış. biz de öss'de %0.5'luk dilime girdik de bir yerler kazandık diye seviniyorduk aq.
o kadar kazanca azdır bile efendim.
sonuçta, diğer insalar sayesinde kazanıyor.
mekan işletmecisi ve diğerleri, arda'nın maçlarını izlemese futbolun ne önemi kalır?
kendisine semaver götürmek istediğim arda'dır.
2 çaya 500 tl vermemiştir. top toplayıcıya bahşiş bırakmıştır.
parası var anlamına gelmektedir.
zamanında kendisi de top toplayıcılık yaparken kimse kendisine vermediğinden olabilir. zenginin malıdır kimsenin çenesini yormamalıdır.
(bkz: kasap yağı bol bulunca götüne sürermiş)
bütün parasını kıyıda köşede saklayıp da cimrilik etmemiştir işte. adam bir garibanı sevindirmiştir. neye laf yapıyorsunuz anlamıyorum. adamın parası var diye götü kalkıp çarçur etmiyor, kazandığı eşşek yükü paradan başkalarının da faydalanmasını sağlamıştır. hep ben yicem hep kendime dememiştir kazandığı para da. başkalarını da düşünmüştür. keşke her parası çok olan adam da onun gibi olabilse de başkalarını da sevindirse.

not: fenerbahçeliyim.