bugün

ne gündü be. akşam natürmord bir aile tablosu çizmiş evde tv izliyorduk. babam o gün beni pastaneye götürmüş ve künefe ısmarlamıştı.(adam anadolu lisesi ve fen lisesi sınavından önce de aynı pastanede aynı tatlıyı yedirmişti bana...batıl inançları var sanırım)...sonra tv deki abla -kesin gülgün feyman'dır bu- flaş flaş flaş şok şok şok haberi bizi dumurlara gark ederek verdi...birdenbire boşaldığımı hatırlıyorum...ne ıslaklıktı be..ilk gençlik işte..o zamanlar ota boka boşalırdık zaten...sen o mutlu aile tablosunun ortasında boşal... çerçeveye pek uymadı ama napcan..uysa da uymasa da..neyse haberi duyduktan sonra attım kendimi sokaklara...yaş 18 o zamanlar...meyhane giriş vizitemizi yeni almışız...sabaha kadar o birahane senin bu batakhane benim takılmıştık arkadaşlarla...yeni sınav olana kadar da bi daha konsantre olamadım..1 ay yattım...sonra ösym acımadı tabi..gerçi bende basur vardı o zamanlar...geçti..
soruların çalınmasıyla sınav 1 ay ertelenmişti ve ben o yıl öss ye girdim. O bir aylık sürede sırf tekrar yaparak 1 tercihim 9 eylül üni. girdim . Bende pek çok insan gibi hayal kırıklığı yaratmadı.Aksine dahada motive oldum.
(bkz: yemin ediyorum benim aklıma gelmişti)
81 doğumlularda ya bir cenabetlik olduğunu ya da üzerimizde oyunlar oynandığını gösteren olay. hayır neden biz?
Eski Türkiye'nin şeffaflığını hatırlatan olay.
Fetö akape döneminde de soruları çalıyordu, çaldıkları ortaya çıksa bile akape sınavları iptal etmiyordu. Neden? Çünkü beraber yürüyorlardı.
birçok insanın kaderini değiştiren olay
büyük bir hayal kırıklığı idi..biyolojiden sistemler konusundan 5 soru sorulmuştu ve ben hepsini biliyordum..sonraki sınavda ise bir tane bile sistem sorusu sorulmadı ve biyolojiden 5 yanlışım çıktı..
Türkiye Büyük Millet Meclisinin 4 Ağustos 1999 tarihli 44.ncü birleşiminde meclis araştırması teklifine konu olan hırsızlık.
sadece bir akıllının öss sorularını çalması gibi basit bir olay değildir. sınavın çalınması ile türkiye'nin 4.000.000 ytl zarara uğramasına sebebiyet vermiştir.
(#334826)
Hatırlıyorum o zamanı. Orta 1. Sınıftaydım. Şimdi 6. Sınıf diyorlar. iptal edip sonra yapmışlardı. Çalanlar ise tutuklanmıştı. Ablam 2000 yılında çalınma korkusu ile girmişti. Şimdi dönüp baktığımda aslında bir fetö parmağı aramıyor değilim.
(bkz: ben caldım)
öğrendiğimde hiç üzülmemiştim.çalışmamış ve emek harcamamıştım o sınavı kazanmak için.fakat iyi şekilde hazırlanan arkadaşlarımı fazlasıyla üzen olaydı.
(bkz: 81 doğumluların bahtsızlığı)
Çalındığı haberiyle eş zamanlı Zaga yayınlanıyordu. Okan bayülgen'in konuğu Cem yılmaz idi. Vay be , ne dalga geçmişlerdi.

(bkz: Yaşlanıyorum muntazaman)
(bkz: Geçmiş zaman olur ki)