bugün

ırkçılım yapmayalım her tarihte doğan yazarların entrylerini takip edelim
30 yaşına gelmenin hüznünü yaşarlar.
8.nesil ajanım.
türkiye'de gelmiş geçmiş en şanssız sınav kuşağına mensup olduğumuz artık istatisliklere geçti, hayırlı olsun.http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17486246.asp
bir taşıda fareburger.
Otuzbir yaşında olan yazarlardir.
uğurlu rakam * yaşında olan yazar kısmıdır.**
artık amca, hala, dayı, anne, baba olmuş yorgun yazarlardır. sözlüğü nostalji amaçlı kullanan, vay anasını be saçlar beyazlamaya başladı artık deyip, cahit sıtkı tarancı'yı anlayan kisilerdir.
evli ve muhtemelen çocuklu olması beklenen yazarlardır.
tepesi hafiften açılmaya başlar bu yazarların.
(bkz: kel)
tecrübelerinden yararlanılması gereken yazarlardır.
benden beş yaş daha yaşlı olan yazarlarımızdır.
32 yaş artık evlenmek için çok da geç bir yaş değil. erkekler ve kızlar hala lay lay lom peşinde maalesef.
soruları alayım.

(bkz: inci sözlükten inciler)
32 yaşındaki yazarlardır. gördüğümüzde mutlu oluruz. sevin onları.*
(bkz: buyrun benim)

dediğiniz gibi saçlar beyazlamadı, anne falan da olmadım, hatta abla olmak da bile zorlanıyorum... niye bizi yaşlandırdınız ki ama ya?!

haftaya 32 oluyorum ama biz 30 diyelim kısaca ona... *

(bkz: 81 liyim galiba lanetliyim)
Sokakta oynarken, topumuzu elimizden alıp saydırırken, bizim, amca ver topu dediğimiz adamların yaşındaki yazarlardır.
Vermiyorum ulan topunuzu.
yaşı kadar dişi olmasını umduğum yazarlar. sonra gülümsesinler gösterip. *
bazısı 32, bazısı 33 yaşında olan yazarlardır. istemezler büyümek.

ayrıca benden 3 yaş büyük olan yazarlardır.
2000 lere ne zaman geldik be abi tribinde olan, yıllardır voltranı oluşturmaya çalışan, son tüp gaz kuyruklarına şahit olmuş şahıslardır.
90'lıların 23 yaşında olduğuna inanmakta zorlanan kişilerdir kendileri, evet ben de onlardan biriyim.
mekanları cennet olsun yazarlarıdır. bazılarının bir ayağı çukurdadır.
Türkiye şartlarında her şeyin ilkini görmüşlerdir.

Sokakta yokluk içinde de oynamışlardır, atari salonlarında da gezmişlerdir, gençliklerinde bilgisayar ile de tanışmışlardır.

Şanslı nesildir almanya'dan gelecek çikolatayı beklememişlerdir.

Salçalı ekmekte yemiş, nesquikte içmiş nesillerdir.*

Velhasıl kelam çocukluğu da gençliği de doya doya yaşamışlardır.
Lanetli dedikleri nesildir.
Her türlü şey başına gelen, darbe sonrası şaşkın ortamda doğmuş, girdikleri her sınavda ya soruları çalınan ya da sınavları ertelenen nesil.
Üzüldüm bak bi' kez daha.
aralarinda olmaktan mutlu olunan yazarlardir. Selam olsun hepucugunuze. Canim jenerasyonum..