bugün

şöyle bir fotoğraftır;
görsel

fotoğrafın merkezinde yerde oturan askerler, gazze kuşatması ve kudüs'ün düşmesi sonucunda esir düşmüş osmanlı askerleridir.

askerlerin etrafındakiler ise filistinli sözde müslüman kardeşlerimiz.

osmanlı askerleri esir edilmiş, türk bayrağı gönderden indirilerek yerine ingiliz bayrağı çekilmiş, askerlerimiz esir alınmış, filistinliler de yıllardır onları koruyan, güvenliklerini sağlayan, bir bayrak altında yaşamalarını sağlayan türk askerlerini tiyatro seyreder gibi, sirk gösterisi izler gibi izliyorlar.

dün esir düşmelerine yardımcı olduğunuz, vatan toprağını savunmak için yardım etmediğiniz, esir düştüklerinde de gidip tiyatro izler gibi izlediğiniz türk askerini şimdi sizi kurtarsın diye çağırıyor bekliyorsunuz öyle mi?

bizim sizler için feda edeceğimiz tek bir mehmetçiğimiz, tek bir aslanımız yok.
(bkz: türk çocuğu arap çölleri için kanını dökmeyecek)

#tarih
Dünyaya zarar vermeden tek katkısı olan filistin hz isa dır. O da allah ın peygamberi olduğu için.

Bu arap tayfasını savunmak gerçekten aymazlık. Hadi bir de etrafında ürdün, suriye ve mısır varken taa ebesinin nikahındaki biz abilik yapıyoruz bunlara ne hikmetse.
Bu askerler esir ise etrafında ingiliz askerleri olması gerekmez mi? Ben mi göremiyorum.
fotoğrafı ben çekmiştim üzücü bir kare.
Bu kadar hikayeyi bir resime bakarak mı uydurdunuz. Güzel hikaye. Evet.
Filistin'de, Yenilgi Üstüne Yenilgi Alan Cemal Paşa 1916

https://www.youtube.com/watch?v=LfZd6EPziGU

1918 - Bağdat'ı Ele Geçiren ingilizler Ve Esir Osmanlı Askerleri

https://www.youtube.com/watch?v=wJzJ_XCjgVE

1918 - Nablus Bozgunu Ve Esir Alınan Osmanlı Askerleri

https://www.youtube.com/watch?v=61X_lsffO1s
geçmiş yıllar ile ilgili sürekli bir algı girişimi.
öncelikle bininci söyleyişimiz! söz konusu filistin değil, islam'a karşı açılmış savaş ve islam'ın değerleridir!

ulusal olarak filistin umrumuzda değil!

gel gelelim boraltan faciasından dolayı azerbaycan da bize düşman olsun mu?
batı trakya cumhuriyeti'nin yıkılışında osmanlı'nın payı olduğu için balkan türkleri?
göktürklerin zayıflamasında rol oynadığı için türk dünyası biz oğuz türklerine karşı düşman olsun mu?

bu nasıl bir mantıktır?

suriyelilerin suriye'ye dönmesini isteyen, atatürkçü, seküler, milliyetçi yazar beyanı.
ha seküler ve laik olunca ateist oluyorsunuz sanırım sizler. evet seküler ve laikliği savunurum, lakin müslümanım.

deyin ki evet mescid-i aksa hepimizin sorunu ama türkiye neden asker göndersin?
bunu deyin, bizzat destek olalım. ama yaptığınız tabiri caizse neredeyse islam karşıtı olmaktır, kendinize gelin.
Bu dürzülerin hainlikleri anlamak için kaynak arayan, Bülent Ersoy çocuk doğurmadı diyen birinden de ispat ister; aklına salıncak kurduklarım. Bülent Ersoy'a saygımız var. Örneklendirme için affına sığınıyoruz. Delikanlı ablamızdır. En azından filistindeki tüm erkeklerden daha delikanlı...
Kutsal Arapların ihanetini ispatlayan görüntülerden sadece bir tanesi.
Orada dinlenen askerler var diyenler var, YouTube elinizin altında, esir türk askerleri yazın ve aratın.
Fotoğrafın gerçekleşme nedeni gayet basittir, bu gerekçe mağlup olmak değil mağlubiyetin sebebidir, yani müslüman kardeşi yerine gavurdan yana saf tutan, müslüman kardeş olan yemeni açlıktan ölmeye terk eden Araplar.

Bu resimdeki dinlenen vatan evlatlarına selam eder hayırlı bayramlar dilerim (komutanlarına değil, erlere).

görsel
Yorumlara bakıyorum da, ne güzel demiş atalarımız:
Anlayana sivrisinek saz,
Anlamayana davul zurna az.
Kardeş bu Filistin'de değil 15 temmuzda Türkiye'de halkın sokağa çıkan askerlere müdahalesidir. Teşekkürler.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar