beşiktaş'ın 3-2 üstünlüğüyle tamamlanmış spor toto süper lig maçı. böylece tanım işinden kurtulalım. kapalı alt'taki malum gruba (ısrarla kayıtsız kaldılar) ve numaralıdaki malum kişilere (tepki gösterenleri susturup yuhlamaya çalıştılar) sesleniyorum.

kapalı alt'taki malum grup 2 bilete, 1 otobüse tav olup bir de ısrarla kapalı üst'ü demirören'in adamı olmakla suçlamakta. bu ne perhiz bu ne orospu çocukluğu?

maçtan 1 dakika önce gelip son düdükle hemen çıkan, 90 dakikada toplasan 1 dakika tezahürata eşlik eden, her maça gelmeyen kısacası en kaprisli oyuncudan hallice maç seçen, herhangi bir top kaybında uğultu koparan ama yıllardır demirören'e isyan etmeyen numaralı tribün... siz ne sikime dermansınız çok merak ediyorum.
cenk hatalarına bir yenisini ekledi. Rüştü gibi kendisininde degaj yapmayı bilmediğini gösterdi. Ama hâlâ rüştüden çok daha fazla şey yapma şansı var.

ersan ben hazır değilim diye bağırdı. Sürekli HATA yaptı.

veli mükemmel oynadı. Ortada pres yaptı top kazandı, sol beke geçti, ısmaile ders verdi, deli ibo'yu hatırlattı.

QUARESMA bu lig için ruhunun yeteceğini gösterdi, takımı ateşledi, diğer iki gollerde rakibin başını döndürüp simao ve ekrem' e sadece asist yapmak kaldı.

almeida rakibi yıprattı, boyunun hakkını verip kafayla golünü attı. O golden Sonra ortaya geçti, guti gibi paslar attı, Belkide beşiktaş kariyerinin en iyi oyununu oynadı.

Fernandes takımı yine organize etti, QUARESMA ILE ikisinin bu lige göre fazla kaliteli olduğunu gösterdi. tamam gereksiz bir kart gördü Ama bu ligde bir çok futbolcuya Hatta Bunu felsefe haline getirmiş emrenin yıllardır yapıp tek kart görmediği hareketin aynısını yaptığı için kart gördü. Derbi önceleri hep böyle eyyamcı hakemlerin bizim Maçlara verilmesi düşündürücü.

ekrem dağ ekseni etrafında dönmekten başka meziyetleri olduğunu gösterdi. Şaşırdık doğrusu.

beşiktaş taraftarlarıda işin şov kısmını braga maçına bırakıp, bu maçta gerekli Yerlere mesajlarını iletti. Istifa et demirören mesut et bizi diyerek yaratıcılığını konuşturdu.

Tanım: beşiktaşın pes etmeyerek derbi öncesi ayağa kalktığını gösterdiği maç.
Son olarak üşenmeyip bu satırları okuyan yazar ve okurlara şükranlarımı sunuyorum.
sokumuşum maçın sonucuna. bu akşam bir konuda karar verdim ve aklı-selim tüm beşiktaşlıların katılmasını istiyorum...

portekizlilerin satılacağı gizliden konuşuluyor. bence para ederken hepsi satılsın. bu sezon adamlar her maç dayak yiyor, eh bee yeter lan! dediklerinde görevlendirilmiş hakemler üstüne düşeni yapıyorlar. siz daha neyin şikesini konuşuyorsunuz?

fenerbahçe maçı öncesi yapılan rezilliği sineye çektik ama bu akşamki artık resmen dalga geçmektir. stsl dandik ligine dünya yıldızı ne lazım ulan?

ben ki hayatımın bir yarısı beşiktaştır. artık sikimde değil alın liginiz şampiyonluğunuz sizlerin olsun.
tipik bir spor toto süper lig maçı.
anadolu klubü diye tabir ettiğimiz futbol katillerinden biri ile beşiktaşımızın maçı.

öndeyken yere yat, yuvarlan, yerden kalkma, her türlü çirkefliği yap şeklinde felsefesi olan klüpler bunlar.
ondan sonra 'bizden neden milli oyuncu seçilmiyor' şeklinde ağlıyorlar. lan sen futbol oynamayı ne zaman düşünüyorsunki?
alayı düşse acımam.

edit: o değilde; götten bacaklıya kart gösteremeyen adamlar fernandes e cart diye çıkarıyorlar.
nedir lan korktuğunuz?
beşiktaşın, her maç öncesi ve maç esnasında olduğu gibi kendisine bok atmayı görev bilenlere 3 golle cevap verip 3 puanı kazandığı karşılaşmadır.
braga galibiyetinin tesadüf olduğunu savunanlara kapak olmuş maçtır.

o değil de ekrem asist yaptı, veli 37 dk sol bek oynadı lan.
maçı izlemeyen melislerin ve melisaların bok atmak için zaman kaybetmediği maç.

2 tane bireysel hata ile yenilen 2 gol, haftabaşında oynadığın yorucu braga maçı, ilk yarısını 1-0 yenik bitirdiğin maç.

baskı ile gelen gol, baskı ile gelen 2. gol, hata ile yenilen gol. 2-2 oluyor. yılmıyor beşiktaş, yorulmuyor, bırakmıyor, saldırıyor, savaşıyor, mücadele ediyor.

sokrates çıkıyor, 3-2 yapıyor.

şimdi söyleyin hangi goller bedava?

ersan ve cenk'in hatası ile yenilen goller mi? pozisyonla rakip ceza sahasına girip gol atmak mı?

bırakın şu bok atma sevdasını.

camia karışmış, başkanın götü başı oynuyor, son 4 haftada 1 puan almışsın..

tüm bunların üstüne bu galibiyet..

evet baldır, bedavadır, şans eseri kazanılan bir maçtır(!)
beşiktaş'ın şansına bulduğu 3 golle kazandığı maç.
önde olan beşiktaş, kontraya çıkan gençlerbirliği..

bu nasıl maç böyle?
yüreğime inecek maçı.

kalp var lan bende kalp.
ersan'ın acilen pozisyon almayı öğrenmesi gereken maç, yine kaçırdı herve tum'u.
carvalhal'ın totem denediği maç.

julio alves sahaya çıktıktan sonra hiç yol yemedik ve maç kaybetmedik.

edit: totem tuttu.
eski beşiktaş'lı onur bayramoğlu oyuna giriyor.
2 hata 2 gol yedik bu ne lan, böyle maç yok..

4. bulmazsak işimiz zor maçıdır.
izlemediğime pişman olduğum karşılaşma, çekişmeli belliki.
75. dakika itibari ile beşiktaşın 3 2 önde olduğu maç
fernandes'in kapağı köşeye bıraktığı maç.

3-2
an itibari ile maç 2-2 olmuştur.
Besiktas'imizin gerektigi gibi oynamaya basladigi karsilasmadir.

Siyah ulan!
fernandes cezalı duruma düştüğü için önemli maçtır.fakat üzülen beşiktaşlıdan çok sevinen galatasaraylı vardır o ayrı.
gol oldunğunu gördükten sonra odada iki tur depar attığım maçtır.
not.maçı izlemiyorum.
yine her zamanki gibi hakemlerin derbi öncesi fernandes'i cezalı duruma düşürdüğü maç. başka da birşey demem artık.

edit: benim anlamadığım emre belözoğlu her maçta bir bok yokken milleti dövüyor bildiğin bırak kırmızıyı sarı kart bile göstermezken bütün rakip takım oyuncuları fernandes'in götüne nerdeyse ayağını sokacak ona sinirlenince sarı kart olmadı kırmızı kart görüyor. nedir bu çifte standart anlayamıyorum. kaldı ki maç içerisinde herkesin yaptığı bir hareket ama yine sarı kart.
58. dakika itibari ile Beşiktaşı 2 1 öne geçtiği karşılaşma.
Quaresma'nın kendini bulduğu maçtır.
Quaresma'nın harika ötesi bir gol attığı karşılaşma.