bugün

çocuklukta yaşanan burukludur.

kaç vites bu?: 18
senin?: 21
:(

bir bok yok oğlum neden kendini bu kadar eziyorsun.
(bkz: 90 larda çocuk olmak)
çocukken herkesin yaşadığı bir ezikliktir..* *
önemli olan onu kullanabilmektir yeğen...
ezilmeyip de ne yapsın. sırf o 3 vitesten dolayı kadran hızı 120 km farkediyordu. 18 vitesliler 0'dan 100'e 21 dakikada varırken 21 vitesliler 0'dan 100'e 8 saniyede varıyordu. bu fark adama koyar.
aynı dişlilere sahip olduklarını düşünürsek pekte farketmemesi gereken ama çocuklugumuzda hep doynumuzu bükük bıraktıran hadise.
*
çocukken ağlamak için bir nedendi. gerçi ağlamaya neden çoktu ama bu da onlardan bir tanesi idi. *

-baba bana vites al.
+ne vitesi manyak?
-hüsnü'nün vitesi 21 dene, benimkisi 18 dene ühühühü. 3 dene daha vites istiyom ben. banene banene, hatta 10 dene al.
+gerizekalı bu çocuk, valla gerizekalı. kime çektin oğlum sen.
-vites istiyom. ühühühü.
bisiklet vitesin hız ile ilgisinin olmadığını bilmeyen çocuğun karşılaştığı hazin durum. detaylı bilgi için 2008'den sonraki bilim ve teknik dergisi sayılarından birindeki(şimdi hatırlayamadım) makale incelenebilir.
+18 vites ne diyosun
-iyidir iyi benimkide 21
+çok yakar be abi
''ne gerek var o kadar vitese? 18 vites bana çok bile geliyor.'' dediğimiz ve pedala bir iç burukluğuyla basarken mahalledeki o gıcık çocuğa ezilmenin sinirini tattıran olaydır.
hem 18 vitesli hem de 21 vitesli; her zaman sarı tekerlekli, süslü jantlı bir bmx in yanında ezilmeye mahkumdur.*
benim hiç bisikletim olmadı ki *
21 vitesli bisikleti olan artistin yüzünden olur hep bu eziklik. ama ne 18 lik olan* vitesi 18 e atmış, ne de 21 lik olan vitesi 21 e atmıştır.