bugün

21 vitesli bisikleti olan artistin yüzünden olur hep bu eziklik. ama ne 18 lik olan* vitesi 18 e atmış, ne de 21 lik olan vitesi 21 e atmıştır.
benim hiç bisikletim olmadı ki *
hem 18 vitesli hem de 21 vitesli; her zaman sarı tekerlekli, süslü jantlı bir bmx in yanında ezilmeye mahkumdur.*
''ne gerek var o kadar vitese? 18 vites bana çok bile geliyor.'' dediğimiz ve pedala bir iç burukluğuyla basarken mahalledeki o gıcık çocuğa ezilmenin sinirini tattıran olaydır.
+18 vites ne diyosun
-iyidir iyi benimkide 21
+çok yakar be abi
bisiklet vitesin hız ile ilgisinin olmadığını bilmeyen çocuğun karşılaştığı hazin durum. detaylı bilgi için 2008'den sonraki bilim ve teknik dergisi sayılarından birindeki(şimdi hatırlayamadım) makale incelenebilir.
çocukken ağlamak için bir nedendi. gerçi ağlamaya neden çoktu ama bu da onlardan bir tanesi idi. *

-baba bana vites al.
+ne vitesi manyak?
-hüsnü'nün vitesi 21 dene, benimkisi 18 dene ühühühü. 3 dene daha vites istiyom ben. banene banene, hatta 10 dene al.
+gerizekalı bu çocuk, valla gerizekalı. kime çektin oğlum sen.
-vites istiyom. ühühühü.
aynı dişlilere sahip olduklarını düşünürsek pekte farketmemesi gereken ama çocuklugumuzda hep doynumuzu bükük bıraktıran hadise.
*
ezilmeyip de ne yapsın. sırf o 3 vitesten dolayı kadran hızı 120 km farkediyordu. 18 vitesliler 0'dan 100'e 21 dakikada varırken 21 vitesliler 0'dan 100'e 8 saniyede varıyordu. bu fark adama koyar.
önemli olan onu kullanabilmektir yeğen...
çocukken herkesin yaşadığı bir ezikliktir..* *
(bkz: 90 larda çocuk olmak)
çocuklukta yaşanan burukludur.

kaç vites bu?: 18
senin?: 21
:(

bir bok yok oğlum neden kendini bu kadar eziyorsun.