bugün

somali meclisi'nin oybirliği ile şeriat ilan ettiği tarihtir.

içimizdeki somali aşkının sebeplerinden biri budur. diğeri ise somali'de kaynak kapatmaya çalışan bazı cemaatçi abilerin ve amerika adına taşeron ajanlık yapmaya heveslenmiş itlerin yerel yetkililere, satmaları ve/veya nüfuz alanlarını genişletmek amacıyla, silahlı adamlarını beslemek için çok kıymetli olan gıda ve sair lojistiği sağlama çabasıdır. tabii ki bizlerin ve bir takım ahmakların kesesinden. bilmeyenler için not olarak vermek gerekirse; somali'de klasik bir devlet yok şu anda. çeşitli bölgeler çok sayıda çetelerin elinde paylaşılmış durumda. bu bölgeleri kontrol eden ve 11-12 yaşındaki çocuklara bile silah verip, uyuşturucu ile kafaları bir milyon halde her önüne geleni kestiren yerel savaş lordlarına yardım etmek değil de gerçekten somali'ye yardım etmek isteyen varsa birleşmiş milletler ve kızılhaç'ın kampanyalarına itibar etsinler.

150 senelik hilal-i ahmerimiz'e bile güvenemez olduk bu dolandırıcı herifler yüzünden, yanarım yanarım ona yanarım.

edit: bu yazıda yardım etmeyin dediğim yeri bulana sözlük hesabımı veriyorum... edin ama bu dolandırıcı hırsız herifler aracılığıyla değil uluslararası kuruluşlar vasıtası ile edin demişiz. oturduğun tarafınla okumamak lazım tabii.
8 gün önce cemaatçi pisliklerin somali yardımı diye ortalığı neden birbirine kattıklarını yazdığımda bana özelden laf sokmaya çalışan dallamalar olmuştu. şimdi soruyorum bayram değil seyran değil kızılay genel başkanı tekin küçükali neden istifa etti?
madem şeriat var açlıktan gebersinler mantığı...

bırakın ya, insanlıktan bu kadar uzaklaşmış olamazsınız. siz bile...
http://www.gazetekocaeli....sevki-yilmaza-h68830.html

ne demiştik bu hırsızlara güven olmaz,yardımları unicef ya da kızılhaç üzerinden yapın demiştik... cemaatin lokmasını çalmadığı aciz kaldı mı lan acaba bu dünyada?

--spoiler--
diyanet işleri başkanlığı'nın genelgesi doğrultusunda iki cuma namazı çıkışında il genelindeki tüm camilerde somali için yardım toplayan kocaeli müftülüğü bu cuma kocaeli valiliği'nin de olurunu alarak rize eski milletvekili şevki yılmaz için çalıştı. il müftülüğünden tüm ilçe müftülüklerine gönderilen resmi yazıda cuma namazı çıkışında cemaatten toplanacak paraların islami ilimler eğitim merkezine bağışlanacağı bildirildi
--spoiler--
3 entry de referanslı entrydir. bazı baba sayısı kalabalıkların salyalanması boş ve beleştir. buna da referans verelim de boş geçmesin. açın parasını çalan orospu çocuklarına kapak olsun.

(bkz: açlıktan ölenlere toplanan parayla karı oynatmak)