bugün

kimse o bölgeye elini kolunu sallayarak giremez bırakın terörist canileri, ankara'da yaşayan benim gibi sıradan vatandaş bile izin almadan 30 sn. bekleyemez önünde.

bu işte bir bit yeniği var. bunun kokusu 20 yıl sonra çıkar ancak.
pkk nın yaptığı saldırıdır. emin olabilirsiniz. kanıt istiyorsanız tv de yayın yasağı ve hakan fidan'ın kökenine bakabilirsiniz. belki yapılmasına çanak bile tutabilir.
ayrıca kanıtları da bugün göstereceğim. zaten bilen biliyor ama.
Ülke terörist yuvası haline gelirken, tonlarca bomba depolanırken, silah yığılırken görmezden gelenlerin elinde bu kan. Devlet Beğ her uyardığında "kandan beslenen, faşist, bölücü" olup ta oyu yüzde 10 düşünce Devlet Beğ'in sözlerine gelen. Birde utanmadan arlanmadan teröristle mücadele ettiğini söyleyenlerin elinde bu kan. O makam kandırılma makamı değildir. Eğer bu ülkenin yöneticileri bir terör örgütü tarafından kandırılırsa o yöneticilerin artık şapkasını eline alıp siktir olup gitmesi gerekir. Kobani'deki çatışmalara peşmerge desteğini Türkiye üzerinden geçiren arkadaşlar Pyd-Pkk nın şehir savaşını öğrenmesine neden oldu. Cizreyi 3 ayda kurtardık diye seviniyoruz. O adamlar cizre'yi ne ara ele geçirdi diye düşünen yok. Dağdaki eşekler ilçelere yığınak yaparken müdahale etmezsen, kapatılan diyarbakır yolunu bile alperen ocakları açmaya gidecek hale gelirse normal bugünlerin olması. Devlet Beğ bas bas bağırdı bugünleri anlatamadı, bende bas bas bağırdım bende anlatamadım. halkın Üzerine gönderilen yarısı terörist akiller daha etkili olmuş.
pkk'nın hain saldırısı.

patlamayla ilgili istifa bekleyenler var. bu nasıl bir mantıktır anlayamıyorum. birileri istifa edince senin ne karın var. bana allah rızası için birisi söylesin. bir hata varsa şayet bu hatanın hesabı bu hengameyi, bu acı olayı gerçekleştirilen kahpelere, şerefsizlere bedeli ödetildikten sonra sorulmalı. gelecek bir istifa ancak devleti daha zor duruma sokar ve batı-amerika galip gelmiş olur. onlarında istedikleri bu zaten ahmaklar. şuanda oturmuşlar koltuklarına kıskıs gülüyorlar bize. anasını sattığımın her olayında aynı tablo. bizim milletimiz gelişmedikçe, akıllanmadıkça çok zor bu gibi olaylardan sıyrılmamız.

başka kimse yok ki kendi devletine düşman olmasın. yazıklar olsun bizlere. bir patlama oluyor biri oradan çıkıp diyor ki tayyip yaptı. yav anasını satayım bu nasıl bir mantıktır, bu nasıl bir nefrettir, bu nasıl bir düşmanlıktır, bu nasıl bir kindir. pkk ile daha kim böyle uğraştı. bana birisi söylesin. türkiye uyandı dostlar. kabuğundan sıyrıldı. bunun kendi ahmak milletimiz hariç herkes farkında. huzurumuzu bozacaklar. dünya düzeni böyle. biz gelişmiş müslüman bir devletiz. güçlü bir türkiye istemiyorlar. güçlü bir müslüman ülke istemiyorlar. ellerinden geleni yapacaklar dostlar bunu artık anlayın. pkk sıyla, dhkpc siyle, ypg siyle, feto terör örgütüyle sayamadığım veya bilmediğim başka bilmem ne belasıyla; dışarıdan içeriden ellerinden geleni yapacaklar. çünkü bizler yani türkiye; onları rahatsız ediyoruz. dünya düzenini insanlar lehine bozuyoruz. hem kendi insanımız hem diğer halklar nazarında. garip gurebaya yardım ediyoruz.

ne alaka diyeceksiniz ama herkesin anlayacağı dilden bir örnek vermek istiyorum müsade edin. lord of the ring two towers'ı hatırlayın. orada içi zehirlenmiş bir kral vardı. kral theoden. içinde saruman'ın yönettiği. birde yılan dilli vardı sürekli aklını çelen, ipleri kendi istediği gibi elinde tutan. anlatmak istediğim şu sahne:

görsel

kral theoden türkiye olsun. kasten zehirlenerek o hale sokulmuş kral türkiye olsun. yanındaki yılan dilli de avrupa-amerika-paralel artık ne diyorsanız o olsun. işte türkiye yıllarca böyle yaşamaya çalıştı. bunu yıllar boyu çok güzel başardılar. en kötüsü de buna alıştırdılar. içimizdeki o pislik ülkemize yerleştikçe yerleşti. zannettiler ki bu yıllarca sürdürülen kanser böyle devam edecek. öyle olmadı. bu oyunu hükümet, devletimiz bozdu. silkindik. kendimize geldik. içimizdeki o pisliği atamaya çalışıyoruz var gücümüzle. tüm çabamız budur. ve o büyümüş pisliği atarken ki sancılardır bunlar. keşke bunlar yaşanmasa, bu ölümler olmasa. bu pisliğin kaldırılması sadece askerimizle olmuyor dostlar bunu anlamalıyız. bizde halk olarak destek çıkmalıyız, arkalarında olmalıyız. yoksa bu kervan yerinde sayacak ve sürekli saldırılara maruz kalacak.

anasını sattığımın tablosunu neden görmek istemiyorsunuz. neden hala bütün olmamız gereken bu gibi zamanlarda ayrılıyorsunuz, kopuyorsunuz, isyan ediyorsunuz. şuanda birilerine küfür etmeye değil bir olmaya, bütün olmaya ihtiyacımız var. bu gibi ahlaksız tutumlar hiçbir şeye çare olmaz, olmayacaktır da.

laf çok. anlayana, anlamak isteyene. allah akıl fikir versin bizlere. yöneticilere de güç versin, gözü açıklık versin. vefat edenlere allah'dan merhamet diliyorum. inşallah hak ettikleri mertebeye ulaşırlar. rabbim ailelerine güç versin, sabır versin.
Terörün amacı korku salmaksa oldukça başarılılar.çöpten bomba çıkacak psikolojisine geri döndük.üstümüzün aranmadığı bir alışveriş merkezi korkutuyor artık.
Ülkemizin başı sağolsun.
ülkede çok uzun zamandır güvenlik zaafiyeti vardı. Bu olay güvenlik zaafiyetinin zirve noktasıdır. zamanında kobaniye selam gönderirse bir başbakan neler olmaz ki ?! bu olayın faili kesin ya k*rttür yada arap. bunların soykırıma tabi olması gerekir. Yoksa bize rahat yok.
Ölenin öldüğüyle kalacağı saldııdır.

1- Kendimi uluslararası toplumdan ayrı bir politika oluşturursan istihbarat paylaşımını da tek başına yaparsın. Bu grup terörist -kim olduğunun pek önemi yok bence ama yüzde 80 radikal islam grubudur- ülkene rahatça girer. ilk hatayı suriyedeki istihbarat kuvvetlerimiz yapmıştır.

2- Bu insanlar dağdan girmiyor ülkeye. Sen ben gibi sınır kapısından geçip ülkeye giriyor. işte sınırdaki gümrük muhafaza memurlarının mal mal baktığının ispatıdır bu iş. Keza jandarma da bir nebze sorumludur.

3- Olay başkentin göbeğinde oluyor. Yani polisin huzuru sağlamakla görevli olduğu yerde. Polis de yukarıda saydıklarım kadar sorumludur.

4- Hükümetin acilen uluslararası işbirlikçilerimizle beraber olması lazım bunun için de yeni bir dış politika benimsenmeli.
28 kişi öldü denilen fakat 100 den fazla ölünün olduğu patlama.
allah yardımcımız olsun.
Siz Dr dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama bu ülke yaşanmaz bir hal aldı.
Korkularım var suriyeden beter olacağız diye.
korkunç bir olaydır. ölenler için allah'tan rahmet diliyorum, yaralananlara acil şifalar temenni ediyorum.
hain bir terör saldırısıdır. her gün patlama saatinden ya 1-2 dakika önce ya 1-2 dakika sonra geçtiğim sokakta yaşanmıştır. dün ise ofisteki işlerimi erken bitirip, beni eve gitmeye zorlayan içgüdü ile patlamadan 2 saat önce geçtim o sokaktan. duygularım allak bullak. sinirli miyim? üzgün müyüm? öfkeli miyim? duyarsız mıyım? soğukkanlı mıyım? hiçbirine cevap veremiyorum. ruh gibi geziyorum patlama olduğunda art arda gelen telefonlardaki "iyi misin?" diye soran telaşlı sesleri duyduğumdan beri. ulan türkiyenin başkentinin beyninde, ülkenin kalbinde ofisim ofisin de 5 km ilerisinde evim var, ne demek "iyi misin?" bu insanlara bu soruyu bu telaşla sorduran kim varsa allah bin belasını versin. sorumluları kimse cezalandırılsın, istifa etsin falan demem diyemem çünkü milletçe 1 hafta üzülür unuturuz zaten ya da yeni bir bomba patlar ona yoğunlaşırız; ama sorumluları kimse onu da allaha havale ediyorum.

her terör saldırısından sonra terörü lanetleyen, kınayan, dimdik ayaktayız-kararlıyız vs naraları atan kravatlı, bol korumalı abiler yine fazla mesai yaptı dün gece. art arda geldi kınama mesajları. efendiler! siz ne işe yararsınız? sizin de benim gibi, ayşe teyze gibi, ali amca gibi kınamaktan, bela okumaktan, lanetlemekten başka yapacağınız bir şey yoksa neden işgal ediyorsunuz o makamları? bırakın gidin. benim adanadaki ailem ankara dışındaki sevenlerim, arkadaşlarım eğer ankaranın kalbinde bulunmama rağmen can güvenliğimden emin değillerse, telaşla "iyi misin?" diye soruyorlarsa birazcık utanın ve gereğini yapın allah aşkına. ya işinizi adam gibi yapın, ya gidin!

konumu itibariyle ankaranın en yüksek koruma düzeyinde bulunan bir sokak, art arda 2 patlama, resmi olmayan ancak gerçeğe yakın bilgilere göre en az 100 ölü var ortada. güvenlik zaafiyeti olduğu aşikar. mit bir eylemi önlemek için yoktur, bilgi alıp emniyete bildirmek için vardır. emniyet ise mit'ten gelen bilgiler doğrultusunda saldırıları olmadan önlemek için vardır. ben şuan kimin zaafı var tartışmalarına yapamayacak kadar kötü durumdayım. sadece diyorum ki; saldırının bilgisini alıp emniyete vermediyse veya bilgisini alamadıysa mit'in, bilgiyi aldı da önleyemediyse emniyet'in allah bin belasını versin. yazıktır günahtır. bine yakın insanın doğrudan ocağına ateş düştü, 78 milyon insanın yüreği dağlandı. bre insafsızlar, bre vicdansızlar allah rızası için biraz utanın ve sizde gereğini yapın. ya işinizi adam gibi yapın, ya gidin!

büyük resme baktığınızda salt bir örgüt işi gibi durmayan, arkasında küresel gizli ellerin olduğu aşikar olan ve içinde tonlarca mesaj bulunan bir terör saldırısını daha tarihe not etti bu güzel ülke. ateş düşen ocaklar, öksüz kalanlar, yetim kalanlar tarafından sonsuza dek, biz sıradan (!) vatandaşlar için birkaç gün unutulmayacak bir saldırıyı geride bıraktık. allah ölenlere rahmet eylesin, yaralılara şifa versin, yakınlarına sabır ihsan eylesin. bu ülkeyi bu hale getirmede emeği olan her kim varsa (verdiği oyla buna katkıda bulunanlar da dahil) onları da allah helak etsin, bin belalarını versin.
nerede mit?
nerede iç işleri?
nerede emniyet?
nerede askeriye?

Ulan burası senin başkentin.
kuş uçsa haberin olmalı!
Nefes alsa biri bilmelisin.
bombanın kokusunu bile almalısın?

sorarlar adama eyyy ülkenin hükümeti
eyyy cumhurbaşkanlığı!
o kadar dinliyorsun ya insanları.
laf atıp duruyorsunuz ya herkese!
bunu niye duyamadınız acaba?

sorarlar adama neredeydiniz lan!
ve erdoğan sen artık ülkeyi yönetemiyorsun.
3-4 ayda bir şehrin içinde elini kolunu sallaya sallaya adam öldürüyorlar yayın yasağı getirmekten başka birşey yapmıyorsun. sürekli toplu katliama uyanıyor, şansa yaşıyoruz. onu bunu kınayınca da işer çözülmüyor, bil istedim.
Ben uzağım belki göremiyorum ama Ankarada herşey gün gibi Açıkken " yayın yasağı ne!!!!". Siz yayın yasağı yapınca acımız dinecek mi???!
Atıp tuttukları o kadar şeye rağmen havası sönen Cizre'de ve sur da temizlenen haşerat topluluğunun psikolojik güdümlü hareketi.
Bilmiyorum, bu olaylari gorunce icimden sadece salt bir huzun geciyor..
o ölen insanlari dusunuyorum;kimisi esinin cocugunun yanindan ayrilmis ,kimi arkadaslariyla ayrilmis.belki o ölenlerle fark etmeden hayatinizin bir kosesinde karsilastiniz ve suan onlarin tek suçu o bomba meydaninda olmak...hayat çok acimasiz bu yönden.
ne umutlar,hayaller bitti suan.Ailelerini dusunmek bile istemiyorum.babasinin donusunu bekleyen cocuklarin gozyaslarini ,evlat acisiyla yanan ana baba yurekleri ve daha bircok yanan yurekler...
Her sehit olayinda,bunun gibi olan her patlama olaylarinda bunlar oluyor ve biz sadece ölüme alismis bir sekilde yas tutuyoruz ve daha sonra gereksiz birsuru suclama konusmalarini dinliyoruz.boyle bir kisir donguye girdi ulkemiz.yuregimiz sehit kani, masum kaniyla doldu.
Bilmiyorum buna ne çozum gerekiyor ama en kisa surede olsun artik!
Arkadaş şehrin tüm giriş çıkışlarında kamera var her yerde kamera döşeli ama araç yakalanamıyor? insanların güvenini sağlamak suçluları yakalamak için kurulan bu kameralar sadece trafik cezası kesmeye normal vatandaşını cezalandırmaya yarıyor anlaşılan böyle saçma bir sistem olur mu.
BIÇAK KEMiĞE DAYANDI PATLAMASIDIR. YERSEN.
kalabalığa girsek patlarız, tenhaya gitsek tecavüze uğrarız bu ülkede.
Ölüyor, öldürülüyoruz ve bunun hakkında doğru düzgün bilgi bile alamıyoruz. Acımızı yaşayamıyor, haykıramıyoruz. Susturuluyor, bastırılıyor, görmezden geliniyoruz.
Acımızın bi değeri yok, giden canların bi önemi yok.
Unutuyoruz. Unutmak zorunda bırakılıyoruz.

"kör olasın demiyorum
 kör olma da 
 gör beni"

Acıyı bal eylediler, istesek de göremiyoruz.
Görsek de konuşamıyoruz.
Konuşsak, duyanımız yok.

Daha ne kadar kör kalacağız bu acılara, ne kadar lal? Veya daha ne kadar unutmamız gerek ?
Hiç sonu yok mudur bu acıların? Kaç kez ölüp kaç kez yaralanmalıyız, kaç kez yok olmalıyız kana doyması için bu canavar?
ölenlere yaratan'dan rahmet, yakınlarına sabırlar dıledıgım patlama. bız sımdı günlük hayatımıza donebılırız. bız bır tıyatro seyırcısı olmak ıcın yaratılmışız. oturup ızler, bazen ağlar bazen gürleriz. ve sonra koltuktan kalkıp normal hayatımıza devam ederız. ıste bu yüzden oyuncular güçlü, daha güçlü olan seyırcı seyredıp gıttıgı ıcın. neyse, anlayana. kalbımızın tam ıcınde olmuş bır patlamadır. sehır olarak degıl, etkı olarak.
ölen neden öldüğünü bilmiyor, öldüren neden öldürdüğünü...
ula suriyede hollandanın uçakları geziyor biz 1 metre giremiyoruz düşürcekler.adam başkentimizi koruyamıyor suriyeye gircek.eyvallah bunada eyvallah.
itfaiye meydanından itfaiye sesleri yükseliyordu. Sanırım yangından dolayı. Ama artık insan korkuyor. Yinemi patlattılar diye. Ufak şeylere bile korkuyorum artık.
zukenberg bizi hükümetten fazla düşünüyo amk düşüncesi yayıldı, facebookta uygulamaya açılan ankarada güvende misin uygulamasından sonra.

bu patlamayla ilgili bir çok yazı tweet entry haber okuduk haberlerden dinledik. ülkede şuan sadece ''bize ne oluyor, türkiye nasıl bu hali aldı'' algısı oluşmaya başladı. ulan sanki 3 gün önce şimdi Türkiye bok gibi bir ülke olsun diye spontane bir karar alınmış gibi davranılıyor. bizler ölüme alıştık. bu patlamadan sonra bile insanlarda sanki ''tüp patlamış'' etkisi var.
hissizleşiyoruz. bahane üretiyoruz. ve her gün her seferinde ölüyoruz.