bugün

en iyisini yapan, 40 ına geldiğinde daha yeterince yaşlanmadan dağ gibi evlatlarıyla böbürlenebilecek nasipli kızdır.
Yağmuru kim döküyor.
Ünzile kaç koyun ediyor.
Dayaktan uslanalı
Hiçbir şey sormuyor...

Terör ve kan davaları yüzünden berdel belası olarak bilinen sözde küslük bitsin diye küçük çocukları evlendiriyorlar. Lanet olsun onlara...
iki seçenek var

1)ya ygs de barajı geçememiştir.

2)ya da çok zengin bir ailenin çocuğuyla büyük bir aşk yaşıyordur.
ne kadar mutlu olursa olsun, sonunda hep acabalari keskeleri olacak kizdir. ben erkek halimle 17 yasinda evlenmis olsaydim o kafayla o hareketlerle; inanilmaz igrenc bi hayatim olurdu.
kanunen sıkıntı yok olağanüstü durumlarda 16 da yasallaşıyormuş.
Ailesinden kaçmak ve cahilliğin sonucudur. Daha iyi bir yaşam süreceğini ve kocasıyla filmlerdeki çiftler gibi olacaklarını düşünür
vurduruyordur. yok lan pardon yanlış başlık.*
genelleme yapmak istemiyorum çünkü aile baskısı ya da ailesizlik,maddi sıkıntı gibi sebeplerden dolayı evlenenlere fazla bişey diyemem. ama ailesi yanında olup okuma şansı olanların bunu yapmasına kıl oluyorum. 17 yaşında bir kızla evlenen erkeğe de kıl oluyorum ayrıca.
Akıllı kızdır şanslı bir erkekle evlenir ama kendisi daha şanslıdır. Hayatta tek yapması gereken çocuk büyütmekten başka bişey değildir.
Ya evde aile baskısından kurtulmak için evlenen kızdır, ki 17 yaşında gelin gittiği evde çok daha fenasına raslayacaktır, yada eğitim hayatı belirli sebeplerden bitmiş kendine bakacak birini arıyan, ekonomik özgürlüğü olmayan kızdır.
Kendisi için üzüldüğüm kızdır.

Var böyle tanıdıklarım. Düğününe gittigim bile oldu arkadaşımın. Evine bile gittim ziyaret ettim. Bana çay kısır falan yaptı. Ne bileyim garipti. Evet köylüydü bir de. Genellemelerin içine konulabilir.
Benim anlayamadığım şey şuydu. Burada böyle şeyler garipsenmiyor. Kızın kaçıyor evleniyor. Aile kabulleniyor düğünü yapılıyor. ilginç değil mi ? Kızın herhangi bir kaçma sebebi de yok. Tamamen zevk. Adet gibi bir sey olmuş burada. Hayır bir de düğün yapılıyor amk. Konyada boyle bir şey yapcan evlatlıktan reddedilirsin abi ölürsün sen bitersin. Sevdiğin çocuk da ölür. Düğün müğün hak getire.

Neyse birkaç arkadaşımı uğurladığım böyle. Bir tanesiyle arada arkadaşlar vasıtasıyla görüşüyoruz. Garip de gelmiyor artık.

Neyse iyi geceler fazla uzattım.

Edit: canakkaleden selamlar.
bir sene sonra vekil olabilecek yaşa gelecektir. hayır.
görsel
17 yaşında kimse kendi rızasıyla evlenmez düşüncesini aklıma getiren kızdır. Kendisi annemdir. Köyde dedem 14 yaşında bile anneme görücü getiren bir gavattır. En son 17 yaşında annemin bari babamın şehirde evi olduğunu bildiğinden en azından köyden kurtulurum yoksa babam beni yine kendi gibi birine verecek düşüncesi sonucu yaptığı evliliktir. Şuan mutlu bir aile yapımız var ama unutmayın gençler yapandan çok yaptıran vardir insana bir eylemi.