bugün

unutmadıklarımın hepsi güzel bir anıydı...
teomanın şarkısında dediği gibi daha 17

kısacası kundaklanmış bir bebek yaşı.
temmuz itibarıyla girmiş olduğum yaştır. Şanslıyım ailem ders konusunda baskı yapmıyor hiç ben de istediğim gibi dolaşıp hayal kurup kitağ okuyup araştırma yapıp kendimi geliştiriyorum. Çok güzel gidiyor. Her ay öyle bir değişiyorum ki görenler şaşırıyor. 18 den bir önce işte. 18 mi olacam lan ben *
5 sene sonra gireceğim yaştır. Evet orta okulluyum zamqiler.
üzerinden geçeli 24 sene olan yaş. ilk çalışmaya ve kendi paramı kazandığım yaş. Pek çok ilki ilk defa deneyimlediğim, pek çok şeyi belki de bok ettiğim belki bilerek belki bilmeyerek olan yaş. Geri dönmek ister miyim? Hayır çünkü bekleyerek, bakarak değil yaşayarak geldim bu yaşa o yüzden istemem.
24 sene önceki halim..
Kıymetini bilin demekle hiç bir şeyin kıymeti bilinmiyor. Buna yaşlar da dahil...
Filanca kişi gelir sana yaşının, gençliğinin, işinin ya da bambaşka bir şeyin değerini bilmeni söyler...
Şimdi size 17 yaşın kıymetini bilin diyeceğim de nafile, gerçekten güzel bir yaştır. Teoman'ın bile üzerine şarkı yazarken, önüne "daha" koyduğu bir yaştır... Güzelliğin ve yakışıklılığın filizlendiği, henüz 18 yaş olmamanın verdiği engeller ve çocukluğun sonunda oluşun verdiği heyecan..
17 için En verimli yaş, veya en iyi yaştır diyemem, ancak çok güzel bir yaştır 17; üzerinden yıllar geçtikten sonra anlarsınız..

18 gibi büyümüşlük, 16 gibi çocukluk yoktur içinde; 17'dir o, tam arada değişik güzel bir yaş...
Allah'la aramda gerginliğin başladığı zaman. Fener'in Denizli maçında olduğu gibi sonrasında gün yüzü göremedik.
Herkesin dönmek istediği yaş.
13 sene öncesi yani.
Maalesef ki görgüsüz, berbat arkadaşların olduğu yaştır. Vardır iyileri de, uzaklardadır.
Ergenliğin doruğu. Evden kaçma hayalleri kurduğum senelerimdi. Şimdi dinlenmek için gider oldum o kaçmak istediğim eve.
28 Mart'ta gireceğim yaştır. Zaten fena bir insanken iyice kudurmayı ve kudurtmayı planlıyorum.
ciddi ciddi geri dönmek istediğim yaş. ergenlik güzel zamanlardır. yaşadığınız zamanın kıymetini bilin gençler diyerek lafımı noktalıyorum.
çok sancılı bir yaştır.
Her şeyin biraz biraz farkına varıldığı ilk aşkla tanışılan dünyaya farklı bir yerden bakılmaya başlanan yaştır. ilk kez bir adam ya da kadın olduğunu hissedersin.
Bir yıl önce çocuk gözüyle bakılırken artık gençsindir.

ilk aşk ilk acı ilk özlem ilk ayrılık.

Maddi acıdan başka acılarda olduğunu ilk hissedişim.
Çıkmazda olduğumu ve bu durumdan hiç kurtulamayacağımı onu hiç unutamayacağımı hissederdim.

Geçti.

Hatırladıkça şükür çekiyorum şimdi.
Ne güzeldin.
Diğer yazarların da dediği gibi en büyük hataların yapıldığı yaştır. Şimdi 3 yıl öncesine dönüp hatasız devam etmek isterdim. Ama imkansız. Hala da geç sayılmaz.
En güzel yaşlardandır ne çocuksundur ne tam anlamıyla adam.
https://m.youtube.com/watch?v=3eACsoiqJf0
o yaşı yeniden yaşamak için nelerimi nelerimii.
Sevgili olacağınız kişinin parasına arabasına evine bakmadığınız, muhtemelen son ciddi kavgalarınızı ettiğiniz, sevdiğiniz kızla evleneceğinizi sandığınız, onun elini tuttuğunuzda deli gibi heyecanlandığınız, hocalara kafa tuttuğunuz, en cesur olduğunuz yaştır.
Ben 17 imi hayal meyal hatırlıyorum ama insanın en deli çağlarıdır 17 yaş.
Kimleri için yolun tamamı *, kimileri için hiç olamayacak kısmı *, bir çoğumuz içinse lanetli yaş. Her şey 17'de bulur insanı.
Bir sınırdır. Bitmesi istenilmeyen yaştır. Tabi bence. Lisenin normal şartlar altındaki son senesidir.
Psikolojik durumuna göre kişiliğine ve yaşam tarzına göre yahut yaşamına göre yetişkin olmaktır. Ama eğer rahatlık içinde büyüdüysen yediğin önünde yemediğin arkanda karı kız peşinde koşan bir amsalaktan başka bir şey değilsen çocukluktur.