bugün

Reina'nın güvenliğini sağlayan şirketin açıklaması.
http://www.milliyet.com.t...sil-karsi-gundem-2372647/
Mekan sahibinin güvenlik şirketi, polis vs dışında kendi özel silahlı korumaları olduğu varsayılır, muhtemel görülür, hatta kesin gözüyle bakılan durumdur.
Ama yokmuş yada görevlerini hakkıyla yerine getiremediler.
Güvenlik şirketi açıklaması küçük düşürücü, teslimiyetçi, sorumsuz, fiyasko.
Yetkin yoksa o işi alma o zaman! onbeş silahlı koruma yada bir silahlı koruma çıkıpta Kalaşnikov'lu saldırganla düello yapmayacaktı herhalde.
Bundan sonra hiç kimse size iş vermeyince bol bol düşünecek zamanınız olur ve yeni taktikler geliştirirsiniz!

Türkiye'de profesyonel anlayış gelişmiyor. Yaşama hep arabesk bakıyoruz.
Ama adam haklı, silah kullanma yetkileri olmadan silah kullansaydı ve o teroristi etkisiz hale getirseydi yasal olarak suçlu olurdu muhtemelen.
Söyledik bu iş büyük tezgah.
belli ki teröristin canlı bomba olduğu kuvvetli şüphesiyle mekana girme cesaretini kimse gösterememiş doğal olarak.
bir sorumlu da hatasını kabul etmez ki ülkede bir şeyleri bahane eder hep. fakat unutluyor bu ülkede birkaç sene önce nerde olduğunu hatırlamıyorum ama bir pazar, çarşı yerinde yanında çocukları olan bir kadın yani halktan biri çocuklarının ve çevredeki insanların hayatını kurtarmak için canlı bombanın üstüne atlamış ve diğer insanları kurtarmıştı. yani söylemek istediğim şu bir güvenlik görevlisine güvenilmicekze o an kapatın hepsini bir de silahla bile bir şey yapamayız demiş ya iyice insanı delirtiyor.
"ben önce sıçtım sonra sıvadım şimdi de tüyü dikeyim" temalı açıklamadır. karşı koyamayacaksan eğer böyle şeylere yapma o işi kardeşim. silahı olmayan güvenlik görevlisi neye yarar ? silahı olup kullanmayan güvenlik görevlisi neye yarar ?? adam kullanırsa suçlanır deniliyor ben şahsım adına öyle bir kulübe elinde uzun namlulu silahı olan birisini yaklaşırken görsem tereddüt etmeden sıkarım öldürme amaçlı. varsın suçlasınlar ne olur 2-3 sene hapis yattın diyelim ki hiç zannetmiyorum ama öyle oldu diyelim 40 veya daha fazla insanın hayatını kurtarıyorsun değmez mi.
5 ocak 2017 izmir adliyesi önünde kahraman polis fethi sekin'in şehadeti bir savunma dersi örneğidir.
Reina'da bu iş teknik olarak çok daha kolay olacaktı gerçek bir koruma olsaydı.
Özel güvenlik olanların kesin olarak bilmiyorum ama taşıdıkları silahlar ya zati ruhsatlı silahları ya da bulundukları yerin demirbaşına kayıtlı silahları.

Ikinci olarak nefsi müdafaa şartları gerçekleşmiş ise bir kişi kendi canına ya da bir başkasının canına yönelik haksız saldırıyı bertaraf etmek için saldırı ile orantılı olacak sekilde ölümcül güç kullanabilir. Kaldı ki burada senin korumak ile mükellef olduğun mekana terör saldırısı yapılmış.

Reina gibi uluslararası bir eğlence merkezi eski Seal sas vs kiralayamadiysa hem de yılbaşı gecesinde özel bir toplantıda terör ihbarı üzerine bu önlem alınmadiysa üstüne tek kişi girip 120 mermi atıp 200 e yakın insanı vurabiliyorsa belkide bilmiyorum artık.
özel korumalar isin ciddiyetini bilmiyor silahı gerektiğinde çatışma da kullanılır
reina da özel korumalar kaçtık diyorlar herhalde bellerinde mantar tabancası taşıyorlar .