bugün

2014 nba finalleri 5. maçı. olası bir 4-0 süpürme durumu olmassa oynanacak olan maç. pazarı pazartesiye bağlayan gece 3 te cnn türk te yayınlanacak.
3-1 e gelmiş serinin kanımca prestij maçıdır. sas kendi seyircisi önünde bitirmek için elinden geleni yapacak, miami ise büyük bir baskıyla can havliyle saldıracaktır. bir ihtimal miami kazanırsa seri tekrar evlerine taşınacağı ve orada daha moralli olacaklarından 3-3 e gelebilir ama şu son 2 oyundan sonra miami ye şans vermiyorum.

38 lik duncan ve 37 lik ginobili nin tüm miami den daha yürekli oynayarak buralara kadar getirdikleri maçtır. daha parker, leonard ve green gibi faktörlerden de bahsetmedim. hepsine helal olsun, şampiyonluk analarının ak sütü gibidir artık...
arjantin-bosna hersek maçı ile arasında kaldığım maçtır. aslında sinirimden izlememem lazım ama lebron james için sanırım dünya kupasına kıyacam gibi görünüyor. bakarsınız 3-2 olur, biraz hareketlenir ortalık ama pek umudum yok artık...
san antonio kazanırsa şampiyonluğunu ilan edeceği maçtır.mvp adayım ise tim duncan.
Pazarı pazartesiye bağlayan gece nba finallerinin 5.maçıdır. Saat 3 te cnn turkten yayınlanacaktır. Miami heatin şampiyon olma şansı giderek azalmış olmasına rağmen umutlar tükenmemiştir.
serinin lebron vs sas şeklinde geçtiğini gösteren bi başka maç..abi adama 3lü sıkıştırma yapıyolar boş adamı buluyo yine atamıyolar..wade ne yapar ne işe yarar maximum kontratlı bi oyuncu sadece savunmada iyi hücum anlamında bi halt yok..lebron için miami tarafındayım ancak seri burdan dönmez hayatta
ilk çeyreğinde miami de lebron önderliğinde baskın bir oyunla skorun 6-22 ye kadar geldiği, ancak ginobili ile başlayan bir rüzgarla 9-0 lık seri yakalanarak farkın kapandığı maç olmaktadır.

29-22 bitti ve lebron 17 sayı kaydetti. leonard 8, ginobili 6, duncan 2, parker 0 ve bosh-wade 2 şer sayıdalar. miami bu rüzgarı devam ettirirse farkı tekrar açabilir, geçmişte elenmenin eşiğine geldiğinde hep yaptığı gibi lebron pek pes edecek gibi durmuyor.
Lebron'un dinden imandan cıktıgı maç.

Yapma evladım çoluk çombalak izliyor.
Spurs bugün bu işi bitirecektir. Başrolünde 6 da 0 atan tony parker olacaktır. Unutmayın bunu.
gregg popovich e bir kez daha saygı duyduğum maçtır. takımın 22-6 geri düşüyor ve sen ikinci çeyrek sonlarına doğru 33-13 lük ezici bir skor yakalayabiliyorsun, gerçekten muhteşem bir kurgu çizerek takımının farkı kapatmasını sağladı. umarım miami buradan bir şekilde çıkar artık...
harbiden heat'in 2007 clevland'I gibi olduğu maç, ayrıca wade malının da şampiyonluğu spurs'a hediye ettiği maç, hakkını vermek lazım manu'Nun smaç efsaneydi ve kesinlikle bir çok mesaj içeren bir smaçtı.
Spurs'un miami'ye nasıl geri dönülür dersi verdiği maç. Lebron'a 2. Yarıda da takımdan destek gelmezse spurs'luler kutlamalara başlasın. Ki lebron da oyundan düştü biraz. Miami'nin işi zor.

#go spurs
ilk yarısı 47-40 bitmiş olan maç. ikinci çeyrekte miami sadece 11 sayı atabildi, leonard ve ginobili bu serinin mimarları oldular. lebron arkadaşlarından yardım alamadığı gibi sadece 3 sayı bulabildi. herşey aleyhlerinde gelişiyor.

leonard 15, ginobili 14, duncan 8 sayıyla bitirdi. lebron 20, wade 8, bosh 4 sayıdalar.

erik spoelstra ikinci yarıda yeni bir çözüm bulamazsa eve erken dönecekleri kesinleşmiş olacaktır...

zöge: bu da eksilenmiş hay allah.*
16 sayı farktan gelip maçı domine etmek sas ın işi. Leonard ve gino resmen miami nin ağzina sıçtı. Toplam skora vurduğumuzda sas miami ye 23 0 lık bir seri yaptı ve rezil etti. işte bu yüzden sas şampiyon.
yaşımdan dolayı spurs'un 99 yılındaki şampiyonluğu da olmak üzere bütün şampiyonluklarını çok net hatırlıyorum.Duncan' ın ilk sezonundan bu günlere gelmesini adım adım gördüm. insan duygulanıyor be.
Parker'ın daha devreye girmediği maç. 2.yarı o da başlar ve miami'ye son darbeyi vurur.
oyun akisina bakacak olursak tam durantlik bi mac, haa bu haldeki sas in karsisina oklahoma gibi bi takim cikmis olsa belkide bocalarlar, ama miami denen ekip can simidi olan lebrona bagimli kalmis, sas da da bugun tony parkeri kotu buldum, normalde sut yuzdesi cok yuksek olan bir oyuncu, sezon boyunca da defalarca 25 sayi baremini astigini gorduk, ama nedense boyle maclarda yalpaliyor, miami cok yorulmus gorunuyor, mac buyuk olasilikla sas in ustunluguyle biter.
kaan kural'ın yorumlarının aktarıldığı maç.
Kaan kuralın ısrarla wade in oyundan alınması gerektiğini söylediği miaminin koçunun ziklemediği ve sanki ziklemesi gerekiyomus gibi Kaan kuralın buna sinirlendiği maçtır.

Sırf böyle üst düzey basketbolun oynandığı maçları daha fazla seyredebilmek için miami heat in kazanmasını istediğim maçtır.

Ayrıca bu Leonard ne savunuyor be lebron'ı. Lebron'ın her kaçırdığı atıştan sonraki attığı mission compliated bakışı bir harika

Bu arada ginobili ölmemiş beyler, adam andersen allen bosh üçlüsünün arasına dalıp smaç neyim basıyor.
an itibari ile heat'in şamaroğlanı olduğu maç. çok büyük ihtimalle spurs de şampiyon oldu. kesin sayılır hattaç
1 dakikada 3 tane üçlük isabet ile spurs miami' nin ırzına geçti.
an itibariyle spurs un inanılmaz işler çevirdiği maçtır. yanılmıyorsam 10 saniyede 3 tane üçlük falan attılar. fark 21 sayı.
an itibariyle lebron james in "eeh oynayacağınız basketi s.keyim, ben gidiyorum." diyerek artık bıraktığı maçtır.
spurs ün 104-87 kazanarak tırnaklarıyla şampiyon olduğu maçtır. öyle bir konsantrasyon düşünün ki, kendi sahanızda daha maçın başında 16 sayı farkla geriye düşüyorsunuz, sonra savunmayla ve etkili hücumlarla geri gelip farkı 25 sayılara yaklaştırarak kazanıyorsunuz. seri 3-1 olduktan sonra zaten seyirci önünde onlara kupa kaldırmak yakışacaktı, öyle de yaptılar. yönetiminden, koçuna, yıldızlarına ve benchlerine kadar hepsine helal olsun. miami de finallerde takım olamamanın cezasını çekti, umarım akıllanırlar...

kawhi leonard da hakkıyla mvp oldu, ayrıca sevindim. ileride çok daha iyi yerlerde olacaktır.
san antonio spurs'un 104-87 kazandığı nba playoffs 2014 finali, beşinci maçı. san antonio spurs bu galibiyetle seride durumu 4-1'e getirdi ve 2013-2014 sezonunun şampiyonu oldu. serinin en değerli oyuncusu ise kawhi leonard oldu. kawhi leonard bu seride %61 ile şut atarak 17.8 sayı ortalaması yakaladı.

san antonio spurs'ta kawhi leonard 22 sayı, 10 ribaundla oynarken emanuel ginobili 19, patrick mills 17 sayı ile oynadı. miami heat'te ise lebron james 31 sayı, 10 ribaundla oynarken chris bosh 13, dwyane wade 11 sayı üretti.