bugün

bay tahminde murat özerının yorumlaması şudur;

fikretcim sahiden soruyor musun bu maçı. şöyle söyliyeyim dışarı çık herkese sor bu maçı kuzey kore diyeni oracıkta döverler.
(bkz: elano)
turnuvada şuana kadar üst olarak biten ikinci maçtır.
kuzey koreli futbolcularin ekonomik deger yaratma acisindan brezilyayi sikerttigi mac olmustur. kuzey korede malzemeciler dahil tum takimin degerini topla brezilyadaki ilk 11deki 1 futbolcuya goreceli denktir. bu yuzden brezilya takimindandan beklentiler yuksektir, karsilik olarak tum dunya guzel futbol, bol gol, mucadele vs. bekleyerek onlara kattigi degerin geri donusunun beklentisi icerisindedir. ancak 90dk sonucu alinan sonuca bakildiginda brezilyanin yuzde 10'u bile etmeyen takim hem skor hemde futbol olarak brezilya'ya oranla 5 kat fazla deger yaratmistir. kuzey korelilerinde yenildikleri halde sevinmeleri (uzulmemeleri) bunun gostergesidir.
robinhonun jeneriklere çalıştığı maçtır.
skordan dolayı çoğu insanı yanılgıya sürükleyen karşılaşmadır. şimdi herkes diyor ki brezilya'dan bir bok olmaz, favori falan değil bunlar. ancak bu arkadaşlar 2002 dünya kupasında brezilya'nın bizi iki maçta da zorla yendiğini unutuyor sanırım. ha diyeceksiniz ki biz o kupada 3. olduk. evet olduk, başarılıydık; ama brezilya'yı o derece zorlayacak kadar iyi bir takım değildik.
Brezilya'nin zorlasa farkli kazanacağı maç idi. ama o "zorlamak" öyle kolay olmuyor.
kuzey kore'nin zorlasa berabere bitirebileceği maç idi.

brezilya oyuncularının kendilerine güveni var. Bireysel olarak bir şeyler yapıyorlar. Lakin takım oyunu göremedim.

(bkz: cCc Kuzey Kore cCc)
brezilya'nın kupada favori olmadığını gösteren maçtır. nerde o dida'lı ronaldo'lu rivaldo'lu roberto carlos'lu ronaldinho'lu dev kadro, nerde bugünkü cılız kadro. fisktür uygun mu bilmiyorum ama finali ispanya ve almanya oynar gibi gözüküyor.
trinidad tobago misali bir direniş ardından mağlup olmuştur kuzey kore. yazık oldu.
ya galatasaray robinho'yu alsın, ya man. city elano'yu geri alsın, ya da herhangi bir takım bu ikisini birden alsın. bu artık çok belli, bu ikisi misaki-tsubasa gibi dedirten maç oldu yine.
bana göre, kuzey kore'nin fildişi sahili'ne veya portekiz'e hatta hatta, -düşük bir ihtimalle de olsa- ikisine birden puan kaybettirebileceğini gösteren maç olmuştur. özellikle portekiz'in hücumda organizasyon sorunu yaşadığı göz önünde bulundurulursa, zaten gol bakımından çok kısır olan turnuvada portekiz'in işinin ronalda'ya kalacağı düşünülebilir.

aferim kuzey kore..
beklediğim gibi kuzey kore dişli çıkmıştır. hatta beraberlik olur diye umut etmiştim. fakat kore'nin çok katı defans anlayışı yüzünden atak yapamamışlardır.

maçı özetlersek:

+10 pozisyon = 2 gol *
1 pozisyon= 1 gol *
galatasarayda bir sezon boyu hiç bir iş yapmayan elanonun kendini göstererek tekrar piyasada yer ettiği karşılarma olmuştur. *
bu maçtan sonra brezilya galip gelmiş, zorlandığı için eleştirilmiş, kore'liler arasında yenilgiye sevinenler olduğu görülmüştür. sonuçta bu gruptan brezilya elini kolunu sallaya sallaya çıkar, kendini sıkmadıysa vardır bir bildiği. kore'yi de tebrik ediyorum şahsen bu kadar dirençli çıkabileceklerini tahmin etmiyordum 45 dakika sağlam bir savunma yaparak gol yemediler ama söylediğim (#8379715) gibi brezilya'nın yüklediği enerji fazla geldi.
ite kaka üst biten maç olmuştur .
kuzey kore'nin bu turnuvadaki bir çok takımdan daha iyi oynadığı maçtır. brezilya'ya gelirsek sıkmadan kazanmasını bildiler, turnuvanın favorisi olduğunu gösterdiler.
italya savunması efsanesi sona ermiş; kuzey kore savunması gerçeği gelmiştir diye düşündüren maç.
cuma gününden beri küs olduğumuz futbolla tekrardan barışmamı sağlayan maç.

grande Brasil!
brezilya nın götünden ter akmasına neden olan maçtır. k.kore bu mütevazi kadrosuyla futbolun f' sini bilmeyen futbolcularıyla 2 1 yenildiyse başarıdır.

(bkz: yazık dunga yazık)
elano'yu ön libero oynatan basiretsiz reykart'ın izlemesi gereken maçtır.
1 dakikalığına brezillerin götünün tutuştuğu maçtır. valla şu ana kadar dünya kupasında ilk heycan yaşadığım andı.
2-1 sona ermiştir.
88. dakika itibariyle 2-1 olmus karsilasmadir. ister misin 2-2 olsun sozluk?
sayesinde elano'nun iyi küfür yediği maçtır.
(bkz: türkiye de niye böyle oynamıyorsun lan şerefsiz)
*