bugün

türkiye nin katılamadığı turnuvalarda desteklediğimiz brezilyamızın 2010 dünya kupasındaki ilk maçı. elbette bu maçın favorisidir.
aylar öncesinden tahmini yapılan karşılaşmadır.

üst biter.

ellis park stadyumunda oynanacaktır.

ahanda stadyum.

http://www.nationalflagge...ola-park-johannesburg.jpg

kapasitesi:70.000 kişi.

diğer ismi coca cola stadyumdur.
rıdvan: gol olur.

biliyoruz abi.
(bkz: brezilyamız)
maç bitti hala gol yiyorlar.
21:30'da royal bakofeng stadyumu'nda oynanacaktır.
kuzey kore tersten penaltı kazanarak ilk golünü atacaktır. *
olası bir tarihi farkta kuzey kore'nin brezilyaya füze yollayacağını düşündüren maç.
15 haziran salı günü Ellis Park Stadı (Coca Cola Park) da oynanılacak dünya kupası g grubu maçıdır. favorim bir sürpriz olmazsa tabiki brezilya dır.
dünya kupası rekorlarına girebilecek bir sonuçla bitecek karşılaşma.

edit: tükürdüğümü yaladım ama ben napayım dunga mal.
kuzey kore'den sürpriz beklediğim karşılaşma. kendileri gruptan çıkacak ve asya'nın en iyi takımı olarak bana 80 lira kazandıracaklar. aramızdaki buzları bu vesileyle eritebiliriz kore, ne dersin? eheh.

bir de kore dhc ne lan, kuzey kore olmuyor mu? hesapladım, karakter sınırına falan da takılmıyor.
(bkz: içimizdeki brezilyalılar)
(bkz: elano varsa izleriz aga)
brezilya'nın averaj yapacağı maç.
brezilya2nın sanıldığı kadar rahat oynayamayacagı alenidir, kore takımını hafife almamak lazım 2 aydır bu maça çalışıyorlar.
kuzey kore'ye çifte şans geçenleri güldürecek müsabaka. forza kore.
-2 derecede oynanacak olan maç. şaka yapmıyorum.
kuzey korenin yenilmesi halinde (ki başka bir hal de pek mümkün görünmüyor) ertesi gün gazetelerde kim jong il'in attığı 27 golle kuzey korenin brezilyayı tarihin en farklı skoruyla hezimete uğrattığı falan yazabilir.
kuzey kore'nin, 1966 dünya kupasında italya'yı hacamat ettiğini anımsayacak olursak kuzey kore'nin de maç için şanslı olduğunu idrak edebiliriz.
ummadık taş baş yarar.
(bkz: pyöngyang ovası bozkurt yuvası)
kuzey korenin Pyongyang * geçilmezi oynayıp futbolu katletmek için elinden geleni yapacağı karşılaşma olacaktır.
kuzey kore liderinin futbolculara nükleer başlıklı krampon giydirmek suretiyle oynatacağı maç zor durumda havaya uçuracaklar.
bay tahminde muat özerının yorumlaması şudur;

fikretcim sahiden soruyor musun bu maçı. şöyle söyliyeyim dışarı çık herkese sor bu maçı kuzey kore diyeni oracıkta döverler.
almanya maçı gibi olmasını dilediğim ve beklediğim maçtır en az 3-4 gol gelmelidir. kafadan rahat rahat üst bitecekmaçtır.
brezilya nin kesin favori oldugu mac...

ama teknik direktör dunga büyük ihtimalle, sakatlanmasinlar diye en baba oyunculari oynatmaz. ben olsam oynatmazdim, zaten adamlar da pek öyle baba olmayan oyuncu yok.

düsünsene kaka´nin robinho´nun ya da kleberson´un sakatlandigini...

o yüzden de o kadar tarihi bir fark beklemiyorum ben. gene de olabilir tabii. ama 1-0 da 3 puan 10-0 da....turnuva bu. gücünü sonlara saklasan daha akillicadir.

ama a takimini oynatir da herhangi bir sakatlanma olmazsa - ki diger takimlar g.korelilere "vurun...koman" telkinleri yapabilirler ama gene de- o zaman gercekten cok büyük bir fark olabilir.

not : ben baska favori takimlarin birisinin futbol federasyonu baskani olsam, güney korelilerin brezilya takimini, kirmizi kart mirmizi kart demez, bastan sona kirip gecirmesi icin kesenin agzini acardim. bak dünya kupasinda böyle konularda rüsvet döner, ve zaten dünya kupasi tarihinde de mutlaka dönmüstür. kanadi kirik bir brezilya, gidip ingiltere´ye falan yenilir. o zaman da ingiltere ya da diger birkac favori takimin önünde "bir rakip" eksilmis olur.
(arjantin nijerya macindan sonra diego milito ve lionell messi´ye yapilan oldukca sert faullerden sonra avrupa basini "nijerya" taseronluk mu yapti" seklinde spekülasyonlara sahne olmustur - allah´tan kayda deger birsey olmadi)
kuzey kore dışında tüm ülkelerin televizyonları canlı yayında bu maçı verecektir.

kuzey kore liler kendi ülke milli takımlarının maçını izleyemeyecekler, nedeni ise kuzey kore hükümeti(hükümet değil aslınd diktatörlüğü) eğer milli takım o maçı kazanmış ise o maçın banttan yayınına izin veriyor ancak, eh kuzey kore'nin brezila'yı yenmesi mucizelere bağlı olduğuna göre kuzey koreliler bu maçı izleyemeyecekler.

ancak şöyle bir durum söz konusu olabilir kuzey kore li futbolcular sırf tv'de anamız, bacımız, arkdaşlarımız bizi görsün diye de maça asılabilirler(bak puanmış, gruptan çıkmak imiş derdi değil, sırf maç yayınlansın derdi), o yüzden ne diyoruz: top yusyuvarlaktır.
kuzey kore'nin yenilmeyeceği maç.