bugün

kapatıyorum lan ligi şeklinde olacaktır.
(bkz: keserim lan topunuzu)
kimseyi memnun etmicek olan mutlaka birilerini rahatsız edicek olan kararın açıklanacağı saat.
bir galatasaraylı ve 'hukukçu adayı' olarak şunu söyleyebirim; -bu açıklamayı yapmakta ki maksat fenerbahçeli olmadığım için nispeten daha objektif düşünmeye çalıştığıma karine oluşturmaktır efenim- öncelikle bu adamların şike yaptıkları en azından 'hukuken' sabit değil. ama her 'kamuoyunu ilgilendiren dava'da olduğu gibi burda da biz kamuoyu çoktan kararı verdiğimiz için bir tartışmadır sürüp gidiyor. Elimizde bir belge yok, bant, 'kaset' yok, sadece söylenti ve rivayetler var. bu nedenle peşin hüküm vermemek gerekir kanımca. bu noktada tffnun tutumu yerinde. ancak haftalardır kamuoyunda yarattıkları, somut karar alacaklarına dair beklentiyi fos çıkarmaları yanlış. kısaca tff bu süreci iyi yönetememiştir. nokta.
17:30'da açıklanacak denmişti ama hala ortada bir şey yok.

ulan pide almaya gideceğim hadi açıklayın.

edit: aha başlıyor.
aldığım çok gizli istihbarata göre karar şu şekilde olacakmış;

--spoiler--
yapılan şikeyi, mübarek ramazan günü vesilesiyle lanetliyor, yapanları allah a cc havale ediyoruz...
--spoiler--
daha açıklanmadan bu ülkede ne kadar "mal" ın olduğunu bize kanıtlamış karardır. yahu dıbıklar, siz kendinizi kim zannediyorsunuz geçmişsiniz klayelerinizin başına " vay efendim , şöyle olmazsa kimse bana bunu anlatmasın, yok efendim böyle olursa kimse bana bu lig böyleyken böyle demesin " bilmem ne, bilmem ne ....

la sen kimsin ? ne olacağını zannediyorsun ?

şimdi bu karar açıklandıktan sonra kamuoyunun kabul ettiği futbol hususundaki kanaat önderlerinin, koştura koştura senin yanına gelip, sana neden böyle bir karar alındığını anlatacaklarını mı zannediyorsun ?

neyin kafası olum bu ? fenerbahçeye o veya bu şekilde geçirecekler, zaten borsada ki değer kaybı bile yetti.

ayrıca bir insana " çocuğundan çıksın" diye beddua edecek kadar şeref ve haysiyet sahibi olupta, şerefsizlikten dem vurmak ne kadar da manidar. önce bir çocuk sahbi ol, ondan sonra insanların yaptıkları hataların, çocuklarından çıkmasını istemenin ne demek olduğunu dinleyelim senden.

bu entry birine hitaben yazılmamıştır. ama dönem gençliğinin hiçbir halt olmamışken, dünyanın en erdemli insanı gibi davranmalarına akıl erdiremiyorum o kadar.
görsel
arkadaş her şeyi geçtim mehmet ali aydınlar'ın ne kadar itici bir konuşması var.
ağzı kapalı, at gibi sürekli alt dişleri görünüyor.
eyyamın kralı yapmıştır federasyon.
yazıklar olsun..
1-) savcılıktan niye istediniz o belgeleri o zaman ?
2-) 26 klasör belgede ne yazıyordu ?
3-) 20 gün karar için verilen sürede disiplin kurulu ne yaptı?
4-) halkı bu kadar beklentiye düşürmenin anlamı neydi ?
5 -)tutuklamaya delili olacak tespitler varken bizim karar vermemizi engelleyecek durumlar var tedbirli sevk edebiliriz sadece şeklinde açıklama ne demek?
6-) siz borsayı değil futbolu düşünün.
7-) kulüpler birliği toplanıyor küme düşme olması mali haklarımız düşer diyor ,aydınlar karar verirken kararın etkileri bizi ilgilendirir diyor. bu ne iş ?
8-) kamu vicdadı önemlidir diyen başkana o zaman toplumu neden bu kadar gerdiniz ve topu yargıya atmayıp süreci bu hale getirdiniz?
9-) bütün klüplerin maçlarda şikeci fener diye tezahürat yapması şiddetin daha da artması szin suçunuz değil mi ?
10-) iddiname - mahkeme -yönetim kurulu -tahkim kurulu- disiplin kurulu süreç bu kadar uzayacaksa sana bu hak diye verildi tff ? amacın ortalıgı aydınlatmak değil miydi karıştırmak yerine ?
dikkatle beklediğim kararlardır.

bir galatasaraylı olarak fenerbahçe'nin düşürülmesi işime gelmez, açık konuşayım. ben bu süper lig'de trabzon'la, bursa'yla çekişeceksem, şöyle formamı giyip bağıra bağıra derbi izleyemeyeceksem hiç oynamayalım daha iyi. bir galatasaraylı için fenerbahçe derbisi önemlidir arkadaş, fenerbahçeli için de galatasaray derbisi. o kadar...

diğer yandan biliyorum ki, fenerbahçe düşürülmezse bu şike, teşvik primi vb. rezillikler iyiden iyiye yüzsüzlüğe dönüşecek. yarın biri çıkıp "bizi düşüremezler" diyecek. bir diğeri çıkıp "lan onları düşürmediler şimdi bize bikbik yapıyorlar" diyecek. futbol futbol olmaktan çıkıp, hiç birimizin sevmeyeceği başka bir şeye dönüşecek.

fenerbahçeli arkadaşları çok iyi anlıyorum, hiç kimse istemez takımını alt ligde izlemeyi ama ben olsam en ufak bir haksızlığa uğradığımda "hep size mı kıyak geçecekler olm ehe ehe" lafını duymaktansa, aslanlar gibi mücadele edip süper lige çıkmayı tercih ederim.

yine de zor bir durum tabi. eğer küme düşülürse de tüm o suçlamalar, o telefon kayıtları, yasadışı temaslar, gönderilen paralar, yapılan konuşmalar, ayarlanan maçlar falan resmileşmiş olacak. yüz yıllık kulübün yakasına kolay çıkmayacak bir "şikeci" lekesi bulaşacak.

bekleyelim görelim...
canlı canlı milyonların önünde nasıl yalan atılacağını göreceğimiz andır.
http://www.swfcabin.com/swf-files/1287955941.swf
açıklamanın türkçesi: biz elimizden geldiğince süreci uzatıyoruz, diğer takımlara paralar digiturk ten gitcek herkes rahat olsun , önemli olan adalet değil para bu dünyada.
görsel