bugün

Turizm Bakanlığı'nın "go turkey" adlı Türkiye tanıtım hesabı tarafından yayınlanan reklamdır.

reklam filminde türkiye'nin turizm bölgeleri ve tesisleri gösteriliyor ve ardından turizm çalışanlarının üzerinde "enjoy; i'm vaccinated" (eğlencene bak, ben aşılandım) yazılı sarı bir maske takmış halde gösteriliyor.

reklam filmi;
https://twitter.com/GoTur...392895680432295937?s=1006

silinirse diye alternatif link;
https://streamable.com/atcvuw

şimdi "ne var bunda gayet normal turist gelsin, döviz gelsin diye yapılmış" diyebilirsiniz. ama bu reklam benim cidden gücüme gitti.
görsel

türklerin yabancılara hizmet eden modern köleler gibi gösterilmesi insanın içini acıtıyor.
Sokak köpeklerinin kulağına küpe takar gibi insanlara ben aşılıyım maskesi takmışlar. Rezalet.
Ben turkum deyip de akp'ye oy verenler utansin. Yaziklar olsun. Daha ne kadar asagilanacak bu halk ?
Abi çalıştırmazsın otelinde aşısız işçi. Belgeni, bilgini asarsın kapıya, turiste de sorarsın aşı kartını, alırsın içeri. Herkes güvende. Bu nedir ya? Bu çok başka bir şey bu.

Uygulanmayacaktır diye ümit ediyorum. Diliyorum, tc varandaşı olarak istiyorum...
Bu nasıl bir sığlık yarabbi kim yapmış bu tanıtım filmini? Daha yaratıcı olabilirlerdi mesela kulaklarımıza sarı plastik levha zımbalasalar daha ayırt edici olurdu. Bir milleti böyle aşağılamaya kimsenin hakkı yok.
Turizm bakanligi attigi tiviti silmistir. Buyuk ihtimalle kampanya ihtimaldir. Ayip amk. Millet ses etmese hayvan muamelesi yapacaklar.
(bkz: bu milletin amına koyacağız)

köpekte olduk. sırada ne var acaba. katır gibi turistlere hamallık falan mı yapacağız.
kendi halkını aşağılamayı marifet sayan kafaların ürettiği bir reklam.

Tepkiler üzerine yayından kaldırılmış. Kaldırsan ne olacak? kısırlaştırılmış sokak köpeklerine takılan küpe gibi damgalayıp reklam çekmişsin. reklamı kaldırman yetmez, bu zihniyeti kaldıracaksın.

https://www.mansetebak.co...kandal-reklam-klibi/1389/
Bu siyasal islamcıların dini imanı para.
Peki "kısırlaştırılmıştır" ibaresi için ne zaman kulağımız kesilecek?
Turiste Kendimiz mi söyleyeceğiz?
Umarım bunun için de reklam filmi yaparlar.
Bir de şey topu at-geri getir oyununda hile yapabiliyor muyuz? Ben kendimi yeterli hissetmiyorum da.
allah dediklerinde bunu da unutursanız allah bin belanızı versin sizin.
Fıstık atabilirsiniz, sevin ama mıncıklamayın, geçerken sürtebilirsiniz gibi şeyler yazsa daha mı iyi olurdu? Biraz makul olun.
Yakında asisizlari toplama kampına alırlar.
Kendi ayaklarına sikiyorlar,yalan üretim merkezi ve bu video.
(bkz: çiftlik bank)

memleketin zeka seviyesinin ispatı.
şunu gören bir yabancı turist, insana değer veriyorsa, birazcık onuru haysiyeti varsa türkiye'ye gelmez.
devlet tarafında bu ihaleye çıkan, bu projeye imza atan, tanıtım toplantısında bulunan, "hı, hı" diyen, onay vermese bile itiraz etmeyen, muhasebede parasını ödeyen, 7'den 70'e herkes istifa etmeli.

senaristinden çaycısına emeği geçen herkesin ayrıca abv. insan kendi memleketinden, kendi insanından bu kadar tiksinir mi arkadaş?
Oğlum o bu değil de, insanlar kölelik düzeni bitti artık herkes özgür ve eşit diye geziyorya dışarıda onlara çok üzülüyorum.

Adam özgür olduğunu düşünüyor. insan ticareti yapan piçlerin köleliği kaldırdığını, kölelere özgürlük verdiğini düşünüyor.
Ağzına köpekler issirmasin diye takılan şeyden taksalardı tamamdı.
sanıyorum yabancılara

yeter ki gelin isterseniz tüm akabeliler olarak domalabiliriz de

mesajı vermişler

ama

ister gelin ister gelmeyin

yalnız o akabeye inanmayın

sarı gazozunuza ilaç atacak.
Siz yeter ki gelin, n'oluuur gelinnnn, biz sustalı maymuna döneriz endişelenmeyin gibi bir mesaja sahip reklam filmi.

Benim gariban turizm çalışanım, günde 10 saat maskesiyle hizmet verecek, elin rus'u, j ve r harflerinin canını okuya okuya bağır çağır, tükürüklerini saça saça konuşacak he mi?!
Bizimkiler aşılı tamam, peki Tatyana aşılı mı, ya igor?!
Onlarınki can da, bizim ki patlıcan mı?!

Şunu diyemiyor muyuz?!
Ülkemize gelin, ülkemiz şahanee amma ve lakin pandemi kuralları burda da uygulanmaktadır, haberiniz ola!
Yok öyle götü başı dağıtıp zırvalamak. Siz önemlisiniz evet ama milletim de çok önemli!

Öffff manyak hayaller kuruyorum sabah sabah, Afyonum patlamadı zaar!
Dur ben bi kahve içem de gelem..
Madem turizm bakanlığı böyle bir reklam yayınladı,

O zaman ülkemize gelen yabancı devlet büyüklerini karşılayan bakanlar ve dahi cumhurbaşkanımız bile bu maske ile karşılama törenine çıksınlar?

Amerikadan senatör mü geldi, devlet büyüklerimiz taksın bu maskeyi öyle karşılaşın,

Dış işleri bakanımız yabancı bir devlette toplantıya mı katıldı, yapıştırsın bu maskeyi öyle gitsin?

Bak o zaman daha iyi reklam olur, nede olsa yabancının turistin falan gözüne güvenilir ve hoş gözükeceğiz ya.

Kendilerine böyle bi maskeyi takmayı yediremeyenler vatandaşına reva görürler.
"nasıl yapsam da ülke yurttaşını aşağılasam" isimli çalışma.

not: sahi bu reklama kaç para verdiniz?
Karısını başkanın altına adamların yaşadığı ülkede bu aşağılamaya algilayacak iq seviyesi yok maalesef.

Dünya kıskanıyor bizi evet. Halkina bakamayan, sömürge ülkeler gibi hareket ülkeyi herkes kıskanıyor. Ne hale getirdiniz yavşaklar güzelim ülkeyi ve insanlarını.
farkettiyseniz reklamda başörtülü esmer tenli kimse yok iç politikada takındıkları muhafazakar tutumdan ziyade dışarıya biz seküleriz moderniz imajı vermeleri komik sanırım irticanın para etmediğini sonunda anladılar.