bugün

kaleci volkan'ın kırmızı kart cezası ve sakatlığından dolayı oynayamayacak olduğu maçtır.
volkan babacan'ın yine devleşeceği maçtır.
fenerbahçe nin kazanma olasılığının yüksek olduğu bir maç. yine de hakeden kazansın tabii.
fenerbahçe nin rakibini ciddiye alıp oynaması gereken maçtır. aksi takdirde beklenmedik bir puan kaybı yaşayabiliriz. * *

edit: maçtan önce birisinin rakibimizin bizden üst sırada olduğunu bizim topçulara söylemesi lazımmış. alt sırada olunca oynayamıyoruz. yazık oldu...
taner gülleri'nin maç sonunda gol krallığında en üst sırada yer almasını beklediğim karşılaşmadır.
emre belözoğlu nın cezası nedeniyle oynayamayacağı kesinleşmiş müsabaka.
kocaeli fenerbahçe için istanbul'un yanıbaşındaki en tehlikeli rakiptir, sonucu kestirmek sayısalda 6 tutturmak kadar zordur.
ısrarla rahat alırız diyorum, yeniden fenerbahçe'ye inanmaya başlamış fenerbahçe seyircisinin gazıyla oynayacaklar. ve yöneticiler hala ışık yok diyorken vurdumduymaz oynayamazlar. taner gülleri gol atar belki ama farkı ikiye ya da üçe indiren gol olur o.

uzun zamandır yapmadığımı yapıp maç öncesi tahmin yaptım, utandırmayın beni.

edit: ne oldu yalnis? tekmeye kafa sokucaklar mı sandın? dört tane ortasahaya ihtiyacı var bu takımın.
fenerbahçelilerin taner gülleri ilgili yorumlarının alıp başını gitmesinden anladığım kadarıyla fenerbahçe camiasında "taner bu maçta bir şey yapamaz" şeklinde cümlelere dökülen bir taner gülleri korkusu yaratan karşılaşma.

umarım korkuları boşa çıkmaz ve kardeş kocaeli bu maçta 3 puan alan taraf olur.
taner gülleri'nin maç öncesi lig tv'ye verdiği röportajda galatasaray'ı yendikleri gibi fenerbahçe'yi de yeneceklerine inandığını söylediği maçtır. yeneceklerine inandığı için eşini ve çocuklarını da maça getirmiştir kendisi.
fenerbahçe'nin farklı bir skor ile kazanaması muhtemel karşılaşma, formda bir alex ve semih karşısında kocaelispor'un fazla bir şansı bulunmuyor gibi gözüküyor.
alex kullandığı serbest vuruşta, topu carlosa açmıştır. o da allah ne verdiyse abanmış uzaktan güzel bir gole imza atmıştır.
alex'in serbest vuruşta ceza yayı yakınlarında verdiği pası yaklaşık 25 metreden kaleye gönderen roberto carlos'un golü ile fenerbahçe maçın daha ilk dakikalarında öne geçtiği karşılaşma.
fenerbahçe'in kocaelispor'a baskı yaptığı karşılaşma, deniz barış'ın bile gol pozisyona girmesi bunun en büyük kanıtlarından.
30. dakikaya kadar fenerbahce` nin baski yedigi karsilasmadir. koceelinin beklenmedik ataklarinda saskina dönmüslerdir.fenerbahce maca sansli baslayip carlos gol atmasaydi su an bütün fenerbahceli futbolcular yarim saattir sahada yusuf yusuf yapiyor olacakti. sonuc nemi olur, fener galibiyete daha yakin. ama alisamiyende sürpriz yapabilen bir takim saracoglundada yapabilir.
fenerbahçe tribünlerinin an itibariyle "siyah ulan beyaz ulan alayına gider ulan" melodisiyle tezahürat yaptığı karşılaşma.

(bkz: oha)
fenerbahçe taraftarının ilk yarıdan zaman geçirmeye çalışan volkan babacan'ı yuhalaması bir galatasaray taraftarı olarak çok hoşuma gitmiştir. büyük taraftar ve büyük kulüp böyle olunuyor işte...
ilk yarısı fenerbahçe'nin 1-0 lık üstünlüğü ile sona ermiiştir.
ilk yarisi itibariyle collin kazim'in aradan bu kadar süre gecmesine ragmen halen cok cok yetersiz bir seviyede oldugunu gösteren mac.
kocaelinin fena olmadığı ama büyük ihtimalle fenerin alacağı maçtır.
kazım kazım ın çıkıp gökhan emreciksin in girmesini beklediğimiz maçta bir anda elimizde josico ve guiza yı bulduğumuz maç.
ikinci yarıdan itibaren oyunun kontrolü kocaelispor'dadır. buna karşın aragones takımdaki ispanyolları onore etmenin maçtan daha önemli olduğunu düşünüyor olsa gerek, sahada ruh gibi dolanan kazım'a nasıl tahammül ediyor merak ediyorum.
Kocaeli'nin artık lige yavaş yavaş mendil sallamaya başlayacağı maç olacaktır.

tabi (bkz: çıkmayan candan umut kesilmez)
tribünlerde acun ilicalinin yaninda iki fistik oldugunu gördügümüz karsilasma.

edit: baska gören var mi?
kocaelispor'un hemen her tehlikeli atağının lugano'nun müdahaleleri ile önlendiği maç. hem dafansta hem karşıda kale önünde etkili. sevmezdim bu adamı, çirkef bulurdum ama valla helal olsun. istikrarlı da. ama son maçlarda daha da bir başka.fenerbahçe bu adamı elinde tutmak için elinden ne geliyorsa yapmalı ama tabi kendi bilecekleri iş.