bugün

2009 avrupa basketbol şampiyonası 4. grup eleme maçıdır. türkiye saati ile 16.30'da başlayacaktır.
(bkz: bir fransa maçı vardı ne oldu ona)
avrupa'nın üst düzey basketbol takımlarından biri olan türkiye'nin rahat kazanması gereken maç.
3 te 3 yapmanın verdiği moralle türkiye'mizin rahat kazanacağına inandığımız maçtır.
16.30'da başlayacak ve ntv spor'dan naklen yayınlanacak maç.. az önce izlediğim ve 12 sayı farkla kazamdığımız fransa maçındaki gibi oynarsak eğer ukraynayı'da yenip liderliğimizi pekiştirebileceğimizi düşünüyorum.. hadi bakalım devler..
bu maçın öncesinde türkiye'nin 6, fransa ukrayna ve belçika'nın ise 4 puanı bulunmaktadır. ukrayna maçının kazanılması durumunda türkiyenin lider olarak gruplardan lider olarak çıkabilmesi zayıf bir takım olan belçika maçına bağlıdır. ukrayna'ya 13 sayıdan az farkla yenilmemiz durumunda ise avantajımız devam edecektir.
edit:imla
liderliği garantilemek için önemli bir adımdır. güveniyoruz dev adamlara.
12 dev adamın ukrayna'yı çok rahat yeneceği karşılaşmadır.
ilk periyodu türkiye'nin 17-16 üstünlüğüyle sona eren maç.
ilk yarısı 40-34 türkiye lehine sonuçlanan maç.
fransa maçıyla başlayan çıkışımızı sürdürdüğümüz maç. tanjevic'in içine biri mi girdi diye düşündürüyor ayrıyetten..
ezip geçtiğimiz maçtır. tebrik ederiz efendim.
hem saha içi hem saha dışı şov yaptığımız maç. türkiye'yi desteklemeye giden taraftarlar öğrenciymiş. bi tanesi "baba bana para gönder" pankartı açmıştı. kopardı valla.
ukrayna düşmanlarının* televizyon başında orgazm olmasını sağlamış, türkiye'nin şov yaptığı, 86-64 biten mükemmel karşılaşma. her maç böyle olsa keşke.
12 dev adamın sahada gösteri yaptığı maç oldu. lakin benin aklımda "baba bana para gönder" pankartıyla tribünde yerini alan arkadaşımızla kalacak maçtır. söz konusu arkadaşı yaratıcılığından ötürü kutluyorum.
Milli takımın oyunu başından sonuna domine ettiği, inşallah 1 yıl sonra finallerde de aynı havayla oynarlar dedirten maç. Maçın bu kadar rahat geçmesinde, Artur Drozdov'un sakat olmasının payı olmuş olsa da herhalde takımımızın kazanacağı bir maçtı zaten.
az evvel ntv spor'da tekrarını izelememle beni mutluluklara sevk etmiş maçtır.. 86-64 gibi muazzam bi skorla kazanmak da işin cabasıdır.. ve çok sevdiğim engün atsür'ün takımı mükemmel şekilde sürdüğünü görmek beni ayrıca sevindirmiştir..

eklemeden edemeyeceğim; yav ender arslan, sen nesin be abi?