1. 1.
  türkiye cumhuriyeti için çok önemli bir tarih, 12 eylül askeri darbesinin 30. yılında darbecileri bu gün yapılan referandum ile halkın kendi hür ve özgür iradesi ile içeriye tıkmak müthiş bir şey olacaktır. gerçi geriye fosilleri kaldı ama olsun. içeride hakkın rahmetine kavuşurlar artık.
  1 -4 ... gogocu
 2. 2.
  (bkz: referandum)
  1 ... woleer
 3. 3.
  referandum için bundan anlamlı bir tarih seçilemezdi herhalde. türk siyasi tarihine altın harflerle yazılacak bir tarih olacaktır.
  1 -3 ... eurasia
 4. 4.
  referandumdan çıkacak evet sonucu, darbecilere ve postal yalayıcılara karşı verilmiş dehşetli bir ayar olacaktır.
  1 -4 ... darkranger
 5. 5.
  ergenekonun resmi bitiş tarihi olacaktır. birgün çocuklarımızın bu yazıları okuması dileklerimle...

  12 eylül darbesine hayır! (1980)
  12 eylül referandumuna evet. (2010)
  1 -2 ... abdulhamit ll
 6. 6.
  12 eylül askeri darbesine hayır ! (1980)
  12 eylül sivil darbesine de hayır ! (2010)
  3 -1 ... delgado
 7. 7.
  yeni anayasa maddelerinin referandumla oylanacağı tarih.

  şimdi, yapılan çalışmaya beni temsilen hiç bir kurum, sivil toplum, ideoloji, parti katkıda bulunamadı/bulunmadı/bulundurulmadı, olumlu-olumsuz hiçbir fikrimiz alınmadı, bu taslak 90 öncesi hükümetlerin çalışma sistemiyle oluşturuldu, o tarihler için ülkenin durumu, demokrasinin, sivil toplumun, örgütlenmenin dipte olduğu zamanlar için bu anlaşılabilir fakat 2010 da demokrasisi belli bir düzeye gelmiş bir ülkede ve demokrasiyi şaha kaldırdığını(!) iddia eden bir hükümet bu taslağı parti tüzüğü şeklinde oluşturamaz, bu taslağın iyi veya kötü olması sonucu değiştirmez, ben yaptım siz seçin dir bunun adı, bunu bize dayatamazlar, bakın 3-5 sene evvel aynısı venezuella da oldu, chavez ömür boyu başkan kalabilmek adına farklı yasaları bir pakete toplayıp, halka sundu, sonuç: hayır. aynısı bugün türkiye de olmakta birbiriyle bağlantısız maddeleri ayırmalı, taslak oluşturulurken toplumun katkı yapabilmesi için gerekli mecralar oluşturulmalıdır, şayet bunlar yapılmadığında en iyi anayasa prof.ları dahi yapsa yasanızı demokratik olamaz, yani bir taslak oluşturursunuz, seçimde evet de çıkartırsınız lakin bu demokratikleşmeye hiçbir katkı sağlamaz, ezcümle oluşumda hiçbir katkım olmayan bu anayasa maddeleri için yapılacak referandumda ne evet ne hayır diyeceğim, ben o sandığa gitmem arkadaş, bu da böyle biline!
  2 ... winstonsoft
 8. 8.
  (bkz: 12 eylül 2010 anayasa değişikliği referandumu)
  ... amputemillitakimi
 9. 9.
  On iki eylulculeri gerecek bi referandumun on iki eylul tarihinde yapılması acaba rastlantımı diye sorulasi geliyor.. Ben bu filmi daha once gormusmuydum. Evet evet. Siirt'te okudugu siir yuzunden ceza alan bir liderin. Tekrar siirt'ten milletvekili secilmesi.. Gordum ben o filmi.
  -1 ... forzapasha
 10. 10.
  iki ucu boklu değnek bir gündür. bi tarafta 12 eylülde yapılan darbenin getirdiği anayasa, diğerinde akp'nin dayattığı sözde daha demokratik anayasa.
  2 ... walktothestars