bugün

Daha geçen gün Amerika'da taviz veren akape ve Tayyip'in isteği doğrultusunda gerçekleşecek olan durum.

Bunların cesareti yetmez o adamı daha fazla Türkiye'de tutmaya. Bugün beraat edecek.
görsel

Her an gerçekleşebilir.
Hükümetin tükürdügünü yalamasi durumu olur.
(bkz: Dejavü)

Dolar bir nebze düser ama rusya-türkiye yakinlasmasi, iran ambargosuna dahil olmamak ve suriye politikalari dövizin tamamen düsmesine engel olmaya devam edecektir.
Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılacak sanırım.
Beraat veremezler ki elde var denilen deliller isnat edilen suç vs öyle buz bir şey değil.
Sonrasında dava sulandırılarak delillerin hukuksuz olarak toplanması, sahte deliller, Türkiye'nin zor durumda kalması için davayı manipülasyon ettiler vb bahane ile suç fetöcü gizli kalmış yapı üzerine yıkılıp ya beraat verilecek veya zamana yayılmış dava gündemde olmadığı için normal bir ceza ile yattığı hapis cezadan sayılıp paraya çevrilip dava sonlanacak.

Bu durumlardan biri umarım olmaz.
Aslında bu tip topluma devlete hukuka karşı işlenen suçlar TV den yayınlanması lazım.
insanlar sokağa çıkıp öldüğü yaralandığı bir olayı insanlara açık olarak TV kanalından vererek yayınlaması lazım ki tüm dünya hukuk demokrasi açısından ülkeye eleştiri getirmesin.
chp’nin oyunu bozuluyor..
Suriye bataklığı, ortadoğu haritasındaki türkiye in misyonu brunson a yüklenerek ekonomik baskı sonucunda türkiye ye kabul ettirildi. Brunson piyonu öne sürüldü, biz de yedik. Salınacağı daha aylar önceden belliydi.

Biz hep amerika nın kucağındaydık, kalkamazsınız kolay kolay. Bunu da doların hareketleriyle gördük.

Ruhani, putin ve rte nin iran daki üçlü zirvesini tekrar izleyin ve dinleyin. Çerez tabağındaki fıstığı ayıklayan türkiye aynı zamanda amerika sözcüsü olarak oradaydı. Özellikle putin in cümleleri biz fıstık yerken çok çok önemliydi.
"hamdolsun ki devletimiz rahibi serbest bırakarak fetö ve yardakçısı dış mihrakların bir oyununu daha böylece bozmuş oldu."

"rahip brunson selam ve dua ile ülkesine uğurlandı"

gazeteler ve medya yorumcuları da artık böyle yorumlar yaparlar diye tahmin ediyorum.
Mahkeme öyle karar vermiş, bizede saygı duymak düşer. imza :tayyip
(bkz: at yalanı skeyim inananı)
baamsız yargımız, yüce adalet sistemimiz en dooru kararı verecektir.
Her türlü sonuçta kılışdara yüklenilecek nasılsa.
Brun son olsun.
başından beri gerçekleşeceğinden şüphesi olunmayan durumdur. şimdi burada başta elinde tımarı ile gezen bazı arkadaşlar hazırlıklara başlamışlardır.

- zamanında cehape de serbest bırakmıştı
- ecevit in ayakta durduğu günneri unutmadık
- ekmeği karne ile alıyorduk
- cehape hedepe ile ittifak kuracakmış
- hz. isayı cehape çarmığa gerdirtti
- dinozor nesli inönü yüzünden tükendi
- reyiz karşılığında new york u aldı amerigadan

gibi gibi şeyler. kolaylık olsun diye ortaya karışık yaptım "kopyala yapıştır" yöntemi ile alsın ak kefenli arkadaşlar. en iyi bildikleri şey zaten *
birisi başlık açmıştı..

brunson sınırdışı edildi minvalinde..

keşke öyle bir şey olsa en azından güldürür..

ben bu olaya biraz farklı bakıyorum..

amerikan senatörü rizeliyi kurtarma operasyonu bu..

ekonomik krizi de brunson beyefendinin üzerine yıktık çünkü.. aslında işler çok iyiydi biz dik dururken, ülkemizi korurken amarika bize saldırdı bizi sendeletti oldu..

olay başından beri buydu.. amerikan başkanı türkiye eyaleti senatörüne bir kez daha yardım eli uzattı..

senatörün öyle ya da böyle ülkenin içine edinceye kadar başta kalması gerekiyor malum..

ortadoğulu kıvamına gelmemiz gerekiyor ki üzerimize başka müdahaleler ile gelinebilsin..

şu an için her şey yolunda gidiyor.. çadır devletine evrildik ve özümüzde dağıldık.. parçalandık..
ev hapsi kaldırılır, yurt dışı çıkış yasağı konarak yargılama devam eder. orta yol formülüdür.
yurt dışı yasağı getirilir ev hapsi kaldırılır -sonra amerikalılar onu kaçırırlar bizimkiler de " aaa kaçmış mı, ne kadar ayıp etmiş " derler -biter gider .
Papaz Brunson doları 4 liradan 7 liraya çıkardı" dediler. Rahip Bugün serbest kalırsa doların tekar 4 liraya düşmesi gerekir.
Düşer mi?
Düşmez.
Demek ki asıl sorun Brunson değilmiş?
Asıl mesele %50 develüasyonu halka yutturmakmış.
Zaten edecekti reis in atarı Edirne ye kadar olur. Paşa paşa bırakacaktı zaten. Dua etsin sağlığı teklemedi papazın o arada.
reisin planları var yoksa bırakmaz o adamı. (çomar beyanı)
görsel
ne oldu ya la ak-g*t laleleri ?

hani ajandı.

ajan demedim

a canım didüm.
Şimdi de “cezasını çekti” Edebiyatı başladı.

görsel
Mike pence hakkinda söyle bir yazi yazarken papaz konusuna deginmistim. (bkz: #40020859)

Ben olayi daha cok ekonomik olarak görmüstüm. Aslinda haberleri araliksiz takip eden her kisinin direk okuyabilecegi senaryolar.
Ama gözden kacirdigimiz birsey var. O da katar.

Su an türkiye katar'a abilik yapan bir ülke. Karsiliginda da katar yatirimlari gerceklesiyor.

Katar iran ile birlikte calisan bir arap ülkesi. Diger abileri katar'in iran ile calismasini istemiyor.
Özellikle Suudiler katar'i bu konuda cok sikistiriyorlar.

Nedense cemal kasikci olaylari papaz brunson mahkemesi öncesi cereyan etti. Abd ve ab komple suudilere yüklenmeye basladi. Türk yetkililere göre ellerinde ses kaydi var ama paylasmak istemiyorlar.

Abd basini daha mahkeme öncesi brunson'un salinacagi hakkinda abd ile türkiye arasindaki gizli bir anlasmadan bahsetti. Bu anlasmada neler oldugu hala bilinmiyor.

Orta dogu sekillenmeye devam ediyor. Büyük ihtimal sira suudi arabistan'da. Bahane gazeteci katliyami. Su an kesin bir delil yok. Sonucu bekleyip görecegiz. Tabi misir ne der bilmiyoruz.

Icimden bir ses hükümetin abd ve ab tarafindan kukla gibi oynatilsigini söylüyor.

Umarim yaniliyorumdur. Yoksa; türkiye halkinin artik hicbir istiklali kalmamis olacak ve tam bagimli bir sekilde diger toplumlara ezilerek hizmet verecek.