bugün

bu gece yarısı bütün türkiye'den izlenebilinecek meteor yağmuru. izleyebilmek için kuzey doğu'ya bakmak yeterli olacaktır.
bazı bölgelerde ise istedigi kadar yüksek ışıksız bölgelere çıkılsın bulutlar sebebiyle izlenemeyecektir. *
meteor gov tr nin hakkında herhangi bir açıklama yapmayarak bizleri bilgilendirmediği yağmur.
eski dilde başımıza taş yağması.
12 08 2008 01.25 tarihinde çoktan başlamış olan yağmur. *

efenim sözlüğü kapamış yatağıma giderken balkona çıktım. hava alayım dedim. öğle vakti yüzümüzü güneşe döndüğümüzde gölgemiz kuzeyi gösterdiğine göre ben tam olarak güneye bakıyordum. tam karşımda aya benzer yüreğim gibi bir gökcismi vardı. şöyle bi bakıştık sonra ben, kırmızı olduğu için ay olmadığından kuşkulandım ve hemen kamerayı almaya gittim. vidyoya alıp paparazilere satacaktım. neyse ben gelene kadar nerdeyse tüymüş çakal. yarısı yok olmuştu. aşağı doğru gidiordu. tabi insanı bi korku sarıyor onu görünce bu ne diye. hala da onun meteor olduğundan emin değilim.
izmir den gözükmeyen yağmur.

kuzey doğu ne tarafta kalıyor yahu? bütün taraflara baktımda bulamadığım yağmur. önce kutup yıldızından yola çıktım buldum kuzeyi olmadı. sonra döndüm kıbleye doğru açtım ellerimi. yok yok öyle yapmadım. döndüm kıbleye doğru, orası güney oldu, sonra kuzey e döndüm, etrafımda dönüp durdum. sonra kuzey doğu ya döndüm, yok arkadaş izmir den gözükmüyor, görenler, duyanlar bana bi ulaşsın.
gökyüzüne bakmaktan boyun ağrısı sorununu ortaya çıkaran meteor yağmuru. lan birşey görebilsem neyse. kayan, giden, yağan yok. çok afedersiniz ama ben böyle meteorun ta amk. meteor dediğin delikanlı olucak. yağıcam dediyse yağıcak. ayrıca buradan kendileri teleskoplarla izleyip de bizi balkonlara hapseden rasathane yetkililerine selam ederim. sıra size de gelecek.
mersinde gök taşı yağmuru beklerken tek bir gök taşının düşmediği kurak taş mevsimi..saat 12'den sonra her an bir yağmur yağcak diye beklemedeyiz.stop.
az once baslamis gok tasi olayidir.

edit: aarrgghh! acitiyor!

zort: ulan!! karsi binadaki komsu velediymis efenim. gozume lazer tutup ardindan cakil tasi firlatiyor hamunagodumun cocugu.
hani nerde dediğim yağmur. hiç bişey yok lan.
ay ın dolunay evresine yakın olması ve birazda ışık kirliliği dolayısıyla çok az gözlemlenebilen olay. dağa çıktık daha iyi gözlemleyebilelim diye 2 saatten fazla sürede 15 i geçmedi sayabildiğimiz.
clark kent'in türkiye ye ayak basacagı andır. tek sorun lana leng gibi bir güzelin olmaması. süperman'in türkleşme evresi artık başlamış durumdadır. minik clark'ın yeni ailesi muhtemelen mustafa topalogludur.

(bkz: smallville)
bana toplam 5 tane gök taşı izletmiş meteor yağmuru. gerçekten büyüleyici bir olaydı ama bir tanesi vardı ki üzüldüm be. taa tepeden düşmeye başladı alev topuna dönüştü, çok iddalydı uğraşıyor yere inmek için adeta kendini yırttı ama bildiğiniz üzere toz oldu..
ailecek balkonda battaniye altında geçirilmiş bir geceye sebebiyet verendir.
baba- hadi bakalım, herkes hazır mı?
anne ve çocuk- hazırız.
baba- üşüyen varsa içeri girelim.
anne ve çocuk-....
baba- saat kaç oldu, ama başlayacak demişlerdi.
anne ve çocuk-....
baba- tamam herşey yolunda, gözünüzü ayırmadan bakmanız yeterli.
çocuk- baba, gözüm acıyor.
baba- tamam, arada bir kırp sende,bak sayalım on'a kadar, nasıl da kayacaklar.
çocuk- anneciğim uykum geldi benim.
anne- ama baban sana yıldızları gösterecekti.
çocuk- zzzzz..
baba- binbeşyüzbir, binbeşyüziki, binbeşyüzüç....