bir önceki fransa-türkiye maçı 77-95 bittiğinden haberi olmayan yazarın söylemidir. ama şu bir gerçek ki sırbistan maçı gerçekten zor olucak. son şampiyon ispanya'yı yendiler, arjantin'i yendiler. ama bizdeki bu ruh ve inanç olduğu sürece bizi kolay kolay yenebilceklerini sanmıyorum.

türkler uçuyor...
5 atarız.
ispanya'ya son saniyelerde attıkları üçlüğü görünce bu ibneler bizi yener aq dedimdi. yine yineliyorum. bu ibneler bizi yener. en az on sayı farkla hemide.
Amerika Birleşik Devletlerinin finaldeki rakibinin belli olacağı maçtır. Yüksek oranla kazananaın Türkiye olacağı karşılaşmadır.
Aldığımız rövenşlara yenilerini ekleyeceğiz maçtır.
en zor rakibimiz. abd'den bile büyük favori olduğunu düşünüyordum ki, şampiyonadaki performansını görünce tereddütte kaldım bunu düşünmekte. ama en zor maçımız olacak bu bariz. bu havayla yine kazanırız diye düşünüyorum. ama kimse öyle fark mark beklemesin. 80 ila 71-72 arasında sayı atarız. biz de, onlar da..
hiddink'in takımı defans oynatmaması durumunda, 3 gol atarız.
slovenyayı darmadağan ettiğimizi gördükçe yenceğimize kesin gözüyle baktığım karşılaşma.esas amerika maçının hesapları yapılmalı.
kesinlikle üç ihtimalli değildir.
83-78 türkiye olur diye düşünüyorum.
10 sayıdan fazla fark olacak gene, bence.. abd dışında hiç bir takımın, böyle bir kazanma psikolojisine girmiş bir takıma dayanması mümkün değil.
tam olarak 67-93 bitecek ve türkiye finale çıkacaktır. maçın ardından da başta hidayet olmak üzere bütün milli takım oyuncuları hepsi birden ntv muhabirine yükleneceklerdir. *
74-71 sırbistan yener diye düşünüyorum.
bu maçın kadrosuna özel izinle mirsad türkcan'ın dahil edilmesi gerekmektedir. elbette bu bir fantazi. yugoslav takımlarına karşı gerek milli maçlarda gerek kulüp maçlarındaki agresif tutumu, örneğin benchin yanından geçerken laf söyleyip komple yedekleri ayaga kaldırması gibi, sırp milli takımını demoralize edebilirdi.
12 dev adam'ı finale uçuracak olan müsabaka. tahminim 82-75. bilet bulduran sözlük yazarı için bundan böyle seri artı oy veren melek olurum.

edit:imla
oynanan maçları izledikçe turnuvanın favorisinin slovenya olduğunu düşünüyordum. takım olabilmişlerdi çünkü. a.b.d falan hikaye, adamlar takımdılar.

bugün baktım da biz onlardan daha da takımdık. sahadaki beş sanki bir kişiydi, tek beyin ve tek vücuttu. şimdi biz böyle bir takımsak neden sırbistan' ı yenemeyelim? adamlar ekol sahibiler, doğrudur. dünyanın en iyi kadrolarından birine sahipler, o da doğru. peki ya biz?

takım oyunu herkesi yener; sırbistan' ı da yener, a.b.d' yi de yener. bugünkü oyunumuz gibi oynarsak dünya şampiyonu biz oluruz.
çok baba maç olacak çok.bildiğim kadarıyla tüm istatiklerde bizden öndeler ama en baba avantaj bizde tribünler.*