bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  11 eylülde dünya yernden oynadı abd nin sembollerinden kabul edilen ikiz kulelere uçaklar bir bir çarptı ve kuleler yerli bir oldu. binlerce insan yaşamından oldu nihayetinde bu olay dünyada yeni haritalar çizilebilecek kadar büyük bir etki yarattı.

  ikiz kulelere saldırıyı usame bin ladin üslenmese de onun "yapanlara teşekkür ederim" şeklindeki ses kaydısorumlu olarak onun gösterilmesinde büyük etki yaptı. usame bu olaydan sonra abd (ve dolayısıyla nato kuvvetleri) çeşitli yerlere ülkelere ultimatom vererek içlerinde bulundurdukları!!!! teröristleri teslim etmeleri yada terörist faaliyetlere destek veren kurum kuruluşları kapatmaları, faaliyetlerini yasakmalarını istedi. sonrasında afganistana usame bin ladini sakladığı gerekçesiyle saldırdı ve işgal etti. oraya türkiyenin de aralarında bulunduğu "barış kuvvetleri" adı altında nato dahili ülkelerin askerleri gönderildi. içsavaşların turuncu veya yumuşak devrimlerin peşi sıra geldiği bu süreçde ıraka müdahale eden abd öncülüğündeki ülkeler terörizme destek veriyor gerekçesiyle suriye ye nükleer programından dolayı irana tehditler savurdu hala da savuruyor.

  diğer taraftan abd nin ortadoğu ayağı olan israil de filistin'e yönelik saldırılarını arttırdı lübnan'a girdi. bahane yine aynıydı filistinde hamasın iktidara gelişi lübnanda hizbullahın yoğun şekilde etkin olması kısacası terörist faaliyetler.

  dünyanın dört köşesine 11 eylülü bahane ederek saldıran abd ve yandaşlarının 11 eylül düzmecesinin ortaya çıkması da pek şaşırtıcı değildir. haluk gerger'in kan tadı isimli kitabında abd nin 11 eylül gibi bir çok eylemi bizzat kendisinin yaptığı sonrasında bunu diğer ülke kişi veya toplumların üstüne atarak o ülkelere savaş açtığı ültümatom çektiği yada ambargo uyguladığı belirtiliyor.

  terörizme karşı saldırı adıyla terörizm yaratmakta üstine hiçbir güç tanımayan abd kendinin ve teslim ettiği kapitalist sistemin devamı için hiçbir şeyden kaçınmamaya kendi halkıyla beraber insanlığa zarar vermeye devam ediyor.

  sıradaki vurulacak terörist ülkenin hangi lke olduğu konusunda ise çok fazla düşünmeye gerek yok. üstleri kullanılmaz olduğunda, jeopolitk konumunun önemi kalmadığında bu ülkenin adı türkiye olacaktır.
  1 ... ihan et