bugün

an itibariyle yaptığı açıklamadır. topu tamamen yargıya attı ve fenerbahçeyi küme düşürmedi.
Karar vermek için iddianameyi bekleyeceğiz, lig planlandığı gibi kaldığı yerden devam edecek dedi.
gereken açıklamayı yapmıştır.
TFF yaşanan süreçle ilgili yaptığı toplantıdan sonra açıklama yaptı. TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar yaptığı açıklamada, "Henüz elimize ulaşmış bir delil yoktur. Biz kararımızı iddianame hazırlanıp mahkemece kabule edildikten sonra karar vereceğiz, lig planlandğı gibi 5 Ağustos'ta başlayacak ve 31 Temmuz'da Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında Süper Kupa finali oynanacak" dedi.

Aydınlar, ligin sona erdiği sıralamayla tescil edildiğini ve Avrupa kupalarına katılacak takımların değişmeyeceğini de sözlerine ekledi.
fenerbahçe'ye olaya ayar verebilmesi için yeterli sürenin tanınacağını açıkladı.
gayet mantıklı ve açık bir konuşma olmuş. aydınlatmış herkesi. diyor ki şike iddiaları daha kanıtlanmadı. elde delil yok. fener şampiyondur. şampiyonlar liginde ülkemizi türkiye şampiyonu olarak temsil edecektir.
fenerbahçe'nin küme düşürülmeyeceği belirtilen basın açıklamasıdır. delil olarak kabul ettiklerini söylediği iddianame 3 ay sürecek, iddianame gelecek yargının kesin kararı beklenecek. 2-3 yıl da o sürecek. başa dönülecek efendim. en başa.
--spoiler--
tff'nin elinde bir delil ya da belge bulunmamaktadir. bu nedenle bir islem baslatilamamaktadir.
--spoiler--

t.şak mı geçiyor lan bu bizle?
melis'leri ağlatmayı başarmıştır. kıyamayız...
savci iddianamesine gore karar verilmesi basli basina bir sacmaliktir.

savci iddiasini mahkemeye sunar ve genelde bu iddianame suclayacak aciklamalar sunar. suclanan kisiler ise kendilerini savunur ve en sonunda mahkeme tarafsiz olarak kararini verir. savci iddianemesini kaybedebilir, mahkeme suclananlari hakli bulabilir.

yani savci iddianamesine gore karar verilmesi demek bir felaket sonuca goturur. ya savcinin iddiasini mahkeme haksiz bulursa? bu durumda savcinin iddianamesine gore verilen karar ne olacak?

savci iddianamesi son karar degildir.
ellerinde belge ya da delil olmadığı için birşey yapamıyorlarmış.

zaten aziz yıldırım ve diğer şikeciler canları istediği için içeri girdiler değil mi?
önümüzdeki sezonların çok ilginç geçmesini sağlamış olan açıklamadır.adamlara yabancıyı serbest bırak diyoduk adamlar şikeyi serbest bıraktı amına koyim.şimdi futbolcu olmak vardı ya ahh ahh...
tff başkanının fenerbahçeliliğini gösterdiği açıklamadır.
iddianame 6 aya hazırlanır,o zaman kabul edilirse şike yapıldığı,mehmet ali aydınlar'ın açıklamasını duymak için çok heyecanlanacağımdan eminim şu an. sadece ekonomik gelirler ve muhtemel kayıplar göz önünde bulundurularak bu karar alındı ya ne desem boş , o şikeyi yapanda , onu kabullenen de allahından bulsun, yazık..
Fenrbahçe nin küme düşürülmeyeceğinden bahsetmemiştir. Ellerinde delil olmadığından masumiyet karinesi doğrultusunda işleyişin normal seyrinde devam edeceğini belirtmiştir.
Gün olur da suç sabit görülürse, Ankaraspor a yapılan yapılacaktır.
Şimdi haksızlık yaygaraları yapılacak da ben bir açıklayayım dedim.
elde delil olmadığına değinilmiş basın açıklaması. peki emniyetin gözaltıları, yargının tutuklama kararları? şaşırtıcı ve düşündürücüdür.
henuz bugun ikinci dalgasi baslamisken ve daha nereye kadar uzayacagi belli degilken hicbir kurum aksi yonde bir karar alamazdi.

diyelim ki fenerbahce'den sampiyonlugu aldi trabzonspor'a verdi. 1 hafta sonra trabzonspor da ayni yollardan gecti ve bu durumda yeni bir karar alip bursaspor'a verdi. sonra ayni durum yine isledi falan filan.

cocuk oyuncagi degil bu. bu isin nereye kadar gidebilecegini kimse bilmiyor su an. bu yuzden olayin sonunu beklemek en mantiklisiydi.

elbette herkesi mutlu edemeyecekti ama alinan karar en mantiklisidir.
lan ne bekliyodunuz adamdan,soruşturma başlamadan 1 hafta önce seçildi bu adam zaten,kimdi seçilen bu adam,acıbadem sağlık gurubu yönetim başkanıydı, acıbaden nerden tanıdık geliyo bize? fenerbahçe acıbadem voleybol takımından.

şimdi ilk defa bu kadar taraf bi tff başkanı gelmişken, yani kokmuş türk futbolunun getirdiği bi başkan,aynı kokmuşlukta bir karar vercekti zaten,aynı tas aynı hamam devam eder böle.

yok efendim mahkeme sonuçlanmamış bilmem ne,elde delil yok vırrık cırrık.soruşturmayı yöneten adam cumhuriyet savcısı ulan hobi olsun diye tutuklamayla sevk etmicek heralde mahkemeye ya da hobi olsun diye fenerbahçeyi ve diğer klüplerin hisslerinin ağzına tükürmicek.

allah verede uefa felan şutlamasa bizi kupalardan.
Ben bu açıklamanın elde yeterli delil olmadığından kısmına takıldım. Aziz yıldırım'i hapse atmaya yeterli olan o deliller, nasıl bu durumda yetersiz kaldı? Aziz niye kodeste madem? Anlamadım ben bu işi. Bir yerde bir yanlışlık var. Bu arada tff böyle bir açıklama yaptı ama bakalım uefa bu açıklamayı tatmin edici bulacak mı? Gereğini siz yapmazsanız biz yaparız demişti uefa, bakalım ne olacak.
aziz yildirim'in mahkum olmadigini anlayamamis olanlarin hala anlamadigi aciklama.

aziz yildirim tutuklu yargilanacaktir, bak yargilanacaktir diyorum. yargilanmasi demek suclu mu degil mi henuz bilinmiyor demek. aziz yildirim tutuksuz yargilansaydi bir sey yapmamis mi diyecektiniz? tabi ki hayir.

sadece fenerbahce gozuyle bakmayin olaya. ikinci posta basladi. belkide 4'e 5'e cikacak bu postalar. kimi alacaklarini kimse bilmiyor.
tff karar için delil bekliyor ama!

--spoiler--
mahkeme tff'ye delil göndermeyecek! şike iddiaları kapsamında avrupa kupaları maçlarından önce bir karar vermek için savcılık ve emniyetten delillerin gönderilmesini bekleyen türkiye futbol federasyonu’na ise şu aşamada belgelerin gönderilmeyeceği belirtildi. belgelerin gönderilmemesine gerekçe olarak ise, “şike soruşturması kapsamında federasyonda görevli bazı isimlerin de şüpheli olarak yer alması" gösteriliyor.

http://spor.milliyet.com.....2011/1413080/default.htm
--spoiler--
Fatih altaylı araştırmış söylemiş. TFF'nin karar vermesi için yargı kararına ihtiyacı yok.
Bonus : bizim ülkemizde bu dava 15 yıl sürer. Herkes de şike yapmaya devam eder.
kulüpler birliğinin istediği olmuştur. kulüpler birliği şu aşamada herhangi bir karar alınmasını doğru bulmamıştır (haklı olarak), federasyon da aynen öyle yapmıştır. yani kızacaksan kendi kulübüne kızacaksın melisciğim.
tam anlamıyla mide bulandırıcı.

lig şu şartlar altında nasıl başlar bilemiyorum. aslında şu an sevinen fenerbahçelilerin de nasıl sevinecek yüzleri olduğunu ayrı merak ediyorum. attığın her golden sonra küfür yiyip şikeci diye yaftalanacaksın arkadaşım. ilk senin şu ligden uzaklaşmak istiyor olman lazım ehe ehe heves kursakta kaldı diyeceğine.
gercek fenerli durusu sergilemistir (!)
lise zamanımızda bir coğrafya öğretmenimiz vardı , kopya çekmek serbest derdi . serbest ama yakalarsam fena yaparım diyordu da. bu fenerli başkan ın da açıklaması aynı hesap işte.