bugün

yanlış yaptığımızın farkına vardığımızın farkına vardığımızı fark etmemle 20 yıl sonra uyanmış ama hala yorgun olan insan gibi bir halkımızın olacağını anladığım hadisedir.
şehit ailelerine yapılan ayıptır, sibel can'ın buna şakşakçılık etmesi beklenendir zaten. zira herkes yandaş oalbilmek için elinden geleni ardına koymamaktadır.

o askerlerin aileleri içleri kan ağlarken yüzlerinde bir gülümseme ile, "bu asker gidecek geri gelecek" tezahüretları ile gönderirken içlerinden de inşallah diye dualar etmektedirler ki, kimisinin askeri ne yazık ki geri gelememektedir. o aileler orada gözyaşı dökerlerken, akdağmadeni belediyesinin 150. yılında coşmakta çok daha kolaydır.*
savaş çıksa o konsere gidenler hangi tarafta olurdu merak ediyorum.
katılmasalardı sırf göz boyamak uğruna katılmazlardı.

Katılmışlar, renklerini belli etmişlerdir.
flash tv de 7/ 24 halay var bu olaya ne demeli peki? çok ilginç bir milletiz vesselam...
Siz neden bahsediyorsunuz ya! Daha geçenki GS maçında, çocuk "yüzlerce" "sığırın" (ikisi de ayrı ayrı vurgulanıyor burada) ortasında defalarca bıçaklanarak öldürüldü. Buradan ne mi çıkarmalıyız? Eşşeğin z.kini. Kardeşim, sorabiliyorsan bunu yazıklar olsun. Göz, göre göre bir kişi öldürülüyor, kimse z.kine bile takmadan geçip gidebiliyorsa, vatanımızı koruyan, sırf yataklarımızda rahatça 8 saat uyuyabilelim, cafedelerde arkadaşlarımızda içebilelim, bilgisayarın başında takılabilelim vs. diye canını vatana armağan eden 10 şehidin olduğu bir günde adamdan duyarlılık mı bekleyeceksiniz? Bakın aynen aktarıyorum "Amaan... Öldü gitti mk. Ne kasıyorsunuz yaa. Konser var aga akşam, konseeer! Kaçar mı lan? Aylardır bekliyorum." Şimdi bu katıksız "or.spuya" (o.çocuğu değil, ettiğiniz küfürü de bilin.) ne dersiniz, ne yaparsınız da olmayan beynini var edip, civatalarını düzeltebilirsiniz? (bkz: yok böyle bir dünya) imkansız yani. En iyisi, kendimizi bilmek...
anormal davranis degildir.
--spoiler--
koskoca a2den satilan mulkleri yakilip satilirken hepiniz top gibi egleniyordunuz, turbunlere oynamadin manasi yok.
--spoiler--
''ateş düştüğü yeri yakar'' sözünün acı ama gerçek olduğunu gösterir.
sanırım pkk sorunu 1 günde çözülebilir. o gün tam 24 saat boyunca ''bıcak kemiğe dayandı''
yada ''artık yeter'' falan diyen insanların bu sorunu düşündüğü gündür.
nefret ediyorum pop etiketli gündem şarkıcılarından !
yardım kampanyalarında şov yapmayı iyi bilirler. şu kadar para verdim diyerek övünürler. ve bunu yaparak hem halkın duygularını sömürüler hemde cukkayı cebe indirirler. ama bir konseri iptal edemezler. hepsinin şanı, şöhreti, malı, mülkü batsın.
sanmayın şevk-i şahadetle coşan kan var,
bizde leşten daha hissiz daha kokmuş can var.
m.akif.
bu dizeleri aklıma getiren durum.