bugün

Akape döneminde gerçekleşmiştir.
1 tl’ye Ne ekmek alabiliyorsun, ne su.
Umumi tuvaletler bile 1.5 tl.

Teşekkürler akape. Hüloğğğğ.
tam para üstü almaya yarıyor bazen. 1 vereyim 5 ver, 2 vereyim 10 ver gibisine.
Masanın üzerine konup langırt maçı yapılabilir.
Lisede oynardık böyle.
layn.. bakkaldan çukulata bile alamıyon ekmek bile olmuş 1.5tl hadi gidip tarlaya falan işer zıçarsın da..
1 dal sigara alabiliyorsunuz...1₺ ile hala satın alınan şeyler var demeyin öyle...

eskiden 1milyoncu, yok yok pazarı vb yerler vardı, 1 liraya alınacak dünya kadar şey olurdu oralarda, şimdi onlar ne yapıyor acaba...
1 tl nin bizim icin cok önemi var.
Mazot 1 ytl,dolar 1 tl olacaktı lan hani.
1 TL ile dost ayran (75 Kr) , cheetos dik kafana hüplet (2 tane), nescafe, alpella alabilirsiniz. Bizim bakkal ekmeği hala 1 tlye satıyor. Ama eskiden bir tlye dik kafana hüpletten 4 tane alabiliyordum bu beni çok üzüyor. Alpella'nın da zam yapmamasıma şaşırıyorum.
Bir sey alacakken 1 tl eksik kaldigi da aslinda cok ise yarayadigini anlayacak olan yazar başlığı.
1 tl o kadar değersiz ki, üretmek neredeyse zarara sebep olmaktadır...
1 tl yi dolara çevirirseniz yakın zamanda o aldığınız dolar miktarının yaklaşık 5 tl olacağı gerçeği.
Bugün bir tane su aldım.
niye işe yaramasın? iki tane 1 liraya gayet doyurucu bir şeyler alınabilir bakkaldan. olaya bir de bu yönden bakmak lazım.
bu bile 1 tl'yi geçti aq.
görsel
Cık cık cık
1 lira eksik otobüse binemezsin
Marketten ekmek alamazsın
Bankaya borç ödeyemezsin

Ben öğrenciyken 1 liram olmadığı için minübüse binip okula gidememiştim

Şimdi para üstü 1 tl lerle yeğenime sakız alıyorum.

Sevdiceğime de eti puf alıyorum

Yeri gelince yoklukta dert varlıkta küçük mutluluklar oluyor.
dolar bayağı artarsa aç kalacağız.
Yazı tura atmada kullanışlı. Önemli bir detay.
bimden hala bir su ve çikolata alabiliyoruz.
öyle demeyin ya hala işe yarıyor. 1 lira olmasa minibüse binemezsin kardeş.
Evet artık bozuk paraların bir değeri kalmadı.
Bakan berat Albayrak’ı hiç ilgilendirmeyen bir sorunsal.
1 tl ile Su alamıyorsun, ekmek alamıyorsun, simit alamıyorsun, umumi tuvalete giremiyorsun.
Helal size tayyipçiler.
Bizim buradaki cami tuvaleti hala 1 lira. işemeli sıçmalı işlerde kullanılıyor bir tek. O da mideniz kaldırırsa.
yanlış tespit. yolda yürürken " 1 lira versene " diyerek tehditkar ifadeyle dilenenler için şart.
1 lira ile artık Çay ocağında çay bile içilmeyeceği gerçeğidir.
Ekonomi cok iyicilerin arka cebinde durduğundan mütevellit üstüne sıkça oturdukları 1 tl'nin 1 işe yaramamasıdır.